Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkora baj, hogy nem...

Miért ekkora baj, hogy nem vonattal és busszal járok, hanem autóval?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, másodéves.


Havonta egyszer jövök haza, olyankor (mint ma is) mindig megy a balhé, ordítozás a nevelőapám részéről, hogy miért kocsival megyek vissza, miért nem vonattal, ő anno vonattal járt. Persze, mivel 30 évesen lett jogsija, a szülei világ életében elhanyagolták, így nagyon nem is volt más választása.

De mi úgy szoktuk, hogy apa csütörtökön/pénteken hazahoz, anya vasárnap, ebéd után visszavisz. Ismétlem, ez egyetlen egy alkalom a hónapban, nem minden hétvégén járok haza! Van jogsim, de mivel a belvárosban lakom, mindenhez közel és csak az utcán tudnék parkolni, ezért az autóm itthon van, mert azért felesleges lenne ott parkoljak vele 0-24, hogy havi egyszer hazajöjjek és visszamenjek vele.


Autóval durván 1,5 óra az út így háztól házig, vonattal és busszal ugyanez 4,5 óra lenne minimum. Tehát ha sehol nincs késés, semmi nem robban le, ami valljuk be, elég ritka... Mellé most itt van a járvány is, én veszélyeztetett is vagyok, így jó lenne nem elkapni. Maszkban meg nem akarok ülni közel 5 órát, mert borzasztó. Meg úgy a fél napom lényegében az utazással menne el, pedig nem az ország egyik feléből megyek a másikig, 130 km-ről van szó. Mégis mindig ez megy, hogy "MiÉrT nEm MeGy VoNaTtAL?!?!". És hiába mondja neki anya is, hogy miért tömegközlekedjek közel 5 órát, amikor autóval ő oda-vissza hamarabb megjárja? Csak ezzel jön, hogy ő is vonattal járt, meg elvisz a vonat is. De ennyi erővel miért repülővel utaznak az emberek, hiszen a vonat mindenhová elviszi őket.

Már annyira elegem van, hogy minden vasárnap ezzel telik, képtelen csendben maradni.


2020. nov. 29. 08:55
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
Két átszállás, plusz városon belül is villamossal kb 50 perc, mire az állomástól a lakásig eljutok.
2020. nov. 29. 09:17
 12/53 grafno ***** válasza:
88%
Mert nem tekint a fianak. Csak egy ember akit elvisel. Ha szeretne akkor ö is menne veled. Vannak dolgok amiket apam 25 eve minden heten elmond. De mondtam mar neki, hogy tudom es ismerem a vilag minden fajdalmat amit az eleteben kapott es akkor ez volt, most meg ez. Pl 1ruhaba jart egesz evben. 1 jatek 1 evben stb... Enyem csak irigy, hogy masnak jobban megy mint neki anno. Majd ha elköltözöl akkor nem Kell hallgatni a miset
2020. nov. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
6%
Ha úgy tervezed, hogy lesznek gyerekeid, vagy legalább a szeretteid gyerekeinek a jövője érdekel téged, akkor mindenképp érdemesebb lenne tömegközlekedéssel járni, mert környezetbarátabb, és a gyerekeinknek, unokáinknak teszünk jót azzal, ha a bolygónk védelmét választjuk a saját kényelmünk helyett. Az meg nem kifogás, hogy veszélyeztetett vagy a járvány miatt. Ha ez így van, akkor eleve nem is kéne rokonokhoz járkálnod most, hogy egyre rosszabb a helyzet.
2020. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
8%
Nem volt rossz gyerekkorom, köszi. Ha idiotizmusnak tartom, hogy valaki 3 órát vezessen amiatt, hohy a kicsilanyat/fiat az egyetemre hurcolja, akkor rossz gyerekkorom volt? Aha. Van autód. Miért nem azzal jársz? Mert kényelmesebb, ha anyuci meg apuci hurcoláséba a sxgged. Nyilván nem szólnak, hiszen a gyermekük vagy, de neked 20 evésen azért lehetne picivel több eszed.
2020. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

"Ha úgy tervezed, hogy lesznek gyerekeid, vagy legalább a szeretteid gyerekeinek a jövője érdekel téged, akkor mindenképp érdemesebb lenne tömegközlekedéssel járni,"


Majd ha normális szerelvények és járatok lesznek, nem lesz tiszta retek mind, fűtenek/hűtenek is rajta, hogy 0 fokban ne 5 fok legyen bent, 30 fokban meg ne 37, akkor majd tömegközlekedek. De addig, amíg konkrétan sz__rral van összekenve az ablak, nem. Meg majd biztos az menti meg a bolygót, hogy én havi egyszer a vonatot választom autó helyett... :D Túl van ez már reagálva kellőképpen. Az meg nem kifogás, hogy veszélyeztetett vagy a járvány miatt.


"Ha ez így van, akkor eleve nem is kéne rokonokhoz járkálnod most, hogy egyre rosszabb a helyzet."


A járvány még elég sokáig itt lesz, én pedig szeretem a nagyszüleimet, barátomat és nem tervezem azt, hogy még félévekig nem látom őket. Óvatos vagyok, megteszem, amit tudok, de önsanyargatásba nem fogok kezdeni.


"Van autód. Miért nem azzal jársz?"

Leírtam. Mivel ott nem használnám nagyon a kocsit, de benti, fedett parkolásra nincs lehetőség. Ezért az utcán kéne vele parkoljak.

Ha lesz az 5 milliós kocsimnak valami baja, majd te fogod kifizetni? Ha ellopják, te veszel újat?! Gondolom nem. :)

Ráadásul az enyém picike autó, nem is lehet vele annyira gyorsan menni. Míg az apám és az anyám kocsija is bőven 300 lóerő felett van, kicsit odalépünk és már szinte ott vagyunk (irónia, mielőtt belekötsz ebbe is). De biztonságosabb mind a két autó hosszabb utakon és kényelmesebb is. És senki nem vezet miattam 3 órát, mert hazafele és odafele is mindig én vezetek. :)

2020. nov. 29. 09:43
 16/53 A kérdező kommentje:
Ne velem veszekedj, a szüleim mondták, hogy ezért felesleges ott állnia az autónak. Az ő pénzük van benne, szerintem nyugodtan eldönthetik, hogy megéri-e nekik, hogy ott áll nonstop az autó, vagy sem.
2020. nov. 29. 09:50
 17/53 anonim ***** válasza:
36%

"...apa csütörtökön/pénteken hazahoz, anya vasárnap, ebéd után visszavisz. "


"Apa nem tudja, mert ő igazából csak kitesz a ház előtt, ..."


"És senki nem vezet miattam 3 órát, mert hazafele és odafele is mindig én vezetek."


Osszefoglalom: apad elmegy érted, otthon kitesz a ház előtt, anyád meg visszavisz de mindig te vezetsz. Kicsit keveredtél csak bele a kamuzasba

2020. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
56%
És vajon ez miért most kérdés, amikor úgyis otthon vagy?
2020. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

Nem kamuzok, de nem fogom itt cifrázni, hogy igen, apa odajön, átülök a kormány elé, majd itthon kiszállunk, kiveszi a bőröndömet, csomagjaimat, aztán visszaül és megy tovább. Ő jön értem, ő hoz haza. Függetlenül attól, hogy ki vezet.



Nem vagyok állandóan itthon, járványtól, online oktatástól függetlenül ugyanúgy havi 1 hétvégére jövök haza.

2020. nov. 29. 10:03
 20/53 anonim ***** válasza:
95%

Egyik barátnőméknek volt vagy 3 kocsijuk is (mindenkinek saját), a gyerek viszont azért nem ment autóval egyetemre, mert a nagyvárosban túl sok kocsit törtek fel/loptak el. Abban az időben meg míg az egyetemen van, úgyse nagyon használta volta, szóval leginkább csak parkolt volna a kocsi az egyetemre menés - hazamenés közt. De mivel a te távolságodnak szinte a dupláját kellet megtennie, vonattal járt.

2*1,5 óra viszont semmiség. Én naponta ingázok 40 percet, havi 3 óra autóút ehhez képest mi?

2020. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!