Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Én ezt már nem...

Mit tegyek? Én ezt már nem bírom tovább!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szüleim szétváltak mikor én 3hónapos voltam. 7-8évig apám felém sem nézett. Ezek után elkezdtünk találkozgatni és egész jó lett a kapcsolatunk. Oly annyira, hogy szinte már hetente találkozgatunk. Ezelőtt 3havonta ha láttam pár órára. De anyám elkezdett féltékenykedni. Az sem tetszik már neki, ha felhívom apu, hogy összefuthatnánk valamikor. Itthon vannak elég nagy problémák, ugyanis nevelőapám nem dolgozik és elég nagy butaságokat csinál. Eléggé megviselnek a dolgok, hiszen rajtam is csattan ez az egész. Nagyon senkivel nem tudtam megbeszélni a dolgokat, hiszen nem mondhatom el a legjobb barátnőmnek sem. Így magamba fojtottam. Lassan már 3éve. Ezt apu észrevette rajtam, de anyu a lelkemre kötötte, hogy ne mondjam el apunak mert szerinte nem tartozik rá. Jó, nem mondtam el neki. De a feszültség egyre csak nőtt bennem, és ezt apu észre vette rajtam, hogy nem olyan vagyok mint 2-3 éve. És minden kijött belőlem ami évekig gyűlt bennem… Apu azt mondta, hogy igenis van köze a dolgokhoz hiszen a gyermeke vagyok és joga van tudni mi folyik körülöttem. És ez szerintem is így van.

Persze részben megértem anyut is, hiszen anno apu sem volt szent, és benne ez maradt meg. Meg az egész családomban. De apu megváltozott és cseppet sem olyan mint régen.

Nos, apu szeretne rajtam/rajtunk segíteni. Először is abban, hogy kifizetné az iskolakezdésemet. (Anyu már annak sem örült, hogy apu megvette nekem azt a pólót amit kinéztem. hát akkor ennek mennyire örülne…) De ha ezt anyu megtudja, akkor rájönne, hogy én elmondtam neki a dolgokat. Aminek nagyon nem örülne és iszonyat nagy balhé lenne. Persze a problémák nem anyu hibája hanem nevelőapámé, aki ugyan nem ismeri be… de szétválni sem válnak szét anyuval.


Mit tegyek, hogy anyu ne legyen féltékeny apura, és elfogadja, hogy igenis nekem van egy apám is akinek köze van ahhoz, hogy mi van velem?

Meg mit tegyek, hogy ne legyen rá féltékeny?

Plusz anyu folyamatosan szidja aput, ami nekem nagyon fáj…


Előre is köszönöm. :)

14/L


2010. aug. 11. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyukadnak elmondtad mar azt, amit ide leirtal? Hogy szeretned, hogy neked is legyen apad, ez a normalis stb.? Nem normalis dolog ez anyukad reszerol. Valoszinuleg megszokta, hogy egyedulallo szulokent csak o kapta a figyelmet es mindent tole kaptal. Nagyon tisztessegtelen rajtad leverni ezt. Meg lehet neki mutatni a valaszokat is...
2010. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Apukád mondhatná azt is, hogy azért szeretné kifizetni az iskolakezdésedet, mert te a lánya vagy, és így [is] szeretne gondoskodni rólad :) vagy valami hasonlót.

De az lenne a legtisztább, ha leülnétek hárman [te, anyukád és apukád], és megbeszélnétek a dolgokat.

2010. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nos, 3 ötletem van,mert nekem is van hasonló tapasztalatom.


A)Beszéld meg anyukáddal(ami nem jó ötlet,de ha látod,hogy jó kedvében van,talán jó lenne,de tedd hozzá,hogy Apud hiányzik neked,és ő is akar téged,mint lányát)

B)Költözz Apudhoz,ha jónak látod,egy Nevelőapát,nem biztos hogy megtűrnék én is,pláne,ha az hülyeségeket csinál,akkor anyud nevel?!

C)Igenis,fordulj a barátaidhoz,nekem is ők segítettek,amikor ki akartak dobni az ikertesómmal együtt!


17/l

2010. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az ikerlány,bocsi,nem tettem hozzá,hogy a nagyszülőkkel,és az apuddal továbbra is beszélj erről! Szerintem ő jóvá akarja tenni a dolgokat :)! De az is jó ötlet,hogy 3rmasban lekéne ülni beszélnetek :)!


17:L

2010. aug. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. :)


Igen..apunak is felmerült ez az ötlet,hogy üljünk le hárman és beszéljük meg... csak félek,mert miután elválnánk aputól anyu elkezdené,hogy miért mondtam el stb. de vasárnap úgyis találkozom apuval, akkor lehet megmondom neki,hogy beszéljük meg anyuval.


köszönöm szépen még egyszer :)

2010. aug. 11. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!