Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel a halálát?

Hogy dolgozzam fel a halálát?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 1 hete halt meg az imádott nagypapám. Daganatos beteg volt, nagyon sokat szenvedett szegény. Így azt mondhatom, hogy "volt időnk" felkészülni a halálára, elfogadni, de még abban a percben így is sokkoló volt! Csak az tud vigasztalni, hogy így véget értek a kínjai, mert már nézni borzalmas volt. A temetésen sem voltam képes egyszerűen sírni, annyira fáj, hogy még ez sem megy, senkinek sem bírtam elmondani a családon kívül.


Valaki, akinek van személyes tapasztalata, vagy csak egyszerűen rendes, írna egy pár sort nekem, hogy mit tegyek, hogy könnyebb legyen? Vagy legalábbis sikerüljön ezt feldolgozni!

Köszönöm mindenkinek!


2010. aug. 11. 13:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Őszinte részvétem!

Az én drága nagymamám lassan 2 éve halt meg, szintén rákban:( Már kínszenvedés volt neki a létezés, nem tudott szinte semmit egyedül elvégezni, amíg kiment wc-re is elfáradt, alig kapott levegőt... kórházban volt, kezelés alatt állt. egydül halt meg az éjszaka közepén:( nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá, a szívem szakad meg, ha arra gondolok, milyen rossz lehetett neki nélkülünk megküzdenie a halállal.

DE tudom, hogy jobb így neki, erre várt, sokszor mondta, hogy megváltás lenne neki a halál. És tudom, hogy már nem fáj neki semmi, hogy boldog ott ahol van, hogy most is vigyáz ránk, és a kicsi lányomra:) Így könnyebb, és nem fáj annyira. Sok időnek kell eltelnie, hogy elmúljon ez a fájdalom. Én nagy kitartást kívánok neked, sok erőt, hogy túl juss ezen.

2010. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szia... áttudom érezni az érzésedet nekem 2 éve halt meg a nagymamám.. akit a világon mindenkinél jobban szerettem ő rákos volt... sajnos 2 év után is nagyon szörnyű azzal tudatosulni hogy nincs.. ezzelen az érzés ellen szerintem tenni sok mindent nem tudsz... Gondolj arra hogy most a papának már jó fentről néz téged és vigyázz rá és semmi betegség nem gyötri.. de sajnos ugyanúgy fog hiányozni és a fájdalmat amit most a szívedbe érzel csak az idő tompíthatja igaz , az se fogja elmulasztani...:( és részvétem(L) 16/L
2010. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

anyukám 2001ben halt meg agyvérzésben, egy hétig korházban fetrengett, kómába, sose vitt el édesapám látni Őt, hisz alig 7 éves voltam.

Máig búntudatom van, és fáj, hogy nem láthattam, hogy nem lehettem vele, és emiatt nem is tudom tovább tenni magam a halálán.

De tudom, hogy talán jobb is volt hogy nemláttam.


Gondolj arra, hogy Ő legalább mostmár nem szenved. Egy szebb helyen van és gondolataidban, emlékeidben mindig veled van. mert végtére is az emlékek azok, amelyek örökké megmaradnak.

2010. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
húú..az én tatám is pont igy halt meg ebben a betegségben.őszinte részvétem.:(
2010. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!