Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel a halálát?

Hogy dolgozzam fel a halálát?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 1 hete halt meg az imádott nagypapám. Daganatos beteg volt, nagyon sokat szenvedett szegény. Így azt mondhatom, hogy "volt időnk" felkészülni a halálára, elfogadni, de még abban a percben így is sokkoló volt! Csak az tud vigasztalni, hogy így véget értek a kínjai, mert már nézni borzalmas volt. A temetésen sem voltam képes egyszerűen sírni, annyira fáj, hogy még ez sem megy, senkinek sem bírtam elmondani a családon kívül.


Valaki, akinek van személyes tapasztalata, vagy csak egyszerűen rendes, írna egy pár sort nekem, hogy mit tegyek, hogy könnyebb legyen? Vagy legalábbis sikerüljön ezt feldolgozni!

Köszönöm mindenkinek!


2010. aug. 11. 13:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És ami a "legfontosabb": sajnos kórházba kellett vinnünk (nem tudtuk ellátni már tovább) és az utolsó óráiban nem voltam vele. Nem tudom, hogy tudok ezzel a bűntudattal együtt élni, hogy egyedül, a szerettei nélkül kellett Neki meghalnia!
2010. aug. 11. 13:16
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nagy részének halt már meg hozzátartozója, főleg nagyszülő. Ez természetes, hogy fáj. Gondolj a szép emlékekre, emlékezz meg rá ünnepekkor, sírj sokat, ne akard elmulasztani a fájdalmat, azt is meg kell élni. Csak az idő segít majd.
2010. aug. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kolléganőmnek az öccse halt meg, és éppen úgy szenved, mint te!

Nagyon nehéz néznem, és igazából nem lehet vígaszt nyújtani. Próbálj arra gondolni, hogy megszabdult a szenvedéseitől, és most olyan helyen van ahol már nem fáj semmi neki.

Csak az idő múlása fog segíteni, hogy enyhüljön a fájdalmad!

2010. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az járjon a fejedben,hogy így legalább nem szenved tovább.

Nálam az idő sok mindent megoldott,de ha eszembe jut nagymamám (7 éve halt meg) még mindig könnybe lábad a szemem.

2010. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám is kórházban halt meg, sosem felejtem el az utolsó pillantását, amikor elmentünk délután, ő pedig este meghalt. Szegénykém már beszélni sem tudott, nem tudom, tudatánál volt-e még ekkor, de nekem is sokszor eszembejut, hogy adhattam volna egy puszit ott, akkor, de hát ez már így marad. Előző voltam.
2010. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Emiatt ne legyen bűntudatod, hiszen attól még hogy nem voltatok vele az utolsó órákban, biztosan tudta, hogy szeretitek. Nagyon rendes tőletek, hogy otthon ápoltátok, a mi családunkban sajnos nincs ilyen összetartás.

Szerintem érdemes lenne olyanokkal beszélned, akikkel hasonló tragédia történt, de mindenki másképp dolgozza fel az ilyesmit, szerintem nincs külön "módszer". :S

2010. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én édesanyám 2004-ben halt meg, szintén daganatos betegségben, de fájdalmasan fiatalon. Mindössze 52 éves volt. Nekem a halálán túl már csak az volt fájdalmasabb, hogy a születésnapom előtt 1 héttel halt meg. Azóta nem is tartjuk meg a születésnapomat, mert nem tudok őszintén örülni semminek abban az időszakban. Már 6 éve nincs velünk, de még mindig fáj a hiánya, főleg, hogy azóta született 2 csodaszép unokája részemről.....
2010. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Holnapután lesz két hete, hogy az én nagypapám is meghalt. Megrázott, mert még nem veszíttettem el nagyszülőt. Ő is kórházban halt meg, nagyon hosszú szenvedés után.

Én nem látogattam, nem bírtam... nincs emiatt lelkiismeret furdalásom... én legalább úgy emlékszem rá, mint amikor még jól volt. Szép temetése volt, már amennyire annak mondható egy ilyen esemény. Békében búcsúztunk tőle, 78 évet élt. Szép kor...

2010. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Próbálj szép emlékekre gondolni, illetve gondolj arra, hogy ő most már nem szenved!

Tudom rossz vígasz, de nekem a papám karácsony első napján halt meg. az "boldogít" hogy nem szenved, viszont bánom, hogy nem láthattam az utolsó egy hónapban, mert akkor volt látogatási tilalom :(

13/L

2010. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia.

nekem édesapám 1,5 éve halt meg.


neki is volt daganatos betegsége, de végül sajnos egy balesetben halt meg.


A mai napig haragszom magamra mert az utolsó időkben intenzíven volt és másik városban. Egyszerűen nem bírtam nézni ahogy csövekhez van kötve , így nem is sokat látogattam.

nem volt tudatánál, de a mai napig az van bennem, hogy talán ha többet látogatom akkor érzi hogy vele vagyok és küzdött volna még:(

nagyon sajnálom ami veled történt, őszinte részvétem.


Én arra gondoltam, hogy neki már jobb így...

2010. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!