Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy ezeket a férjem...

Normális hogy ezeket a férjem csinálja meg, hogy igy viselkedik ?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon közel lakunk anyósomékhoz. Amíg a férjem velük élt addig természetesen értettem miért csinálja meg mindazt amit kérnek tőle. De már 3 éve együtt élünk házasságban, plusz az előtte együtt töltött idő, és a családja azt hiszi ő még mindig ott lakik, őket kell hogy szolgálja.

Pl.: ha após kitalál vmit hogy menjenek el egy új cipőt venni megy a párom is (nélkülem, a gyerekek nélkül)

Tesója bulit csinál megy takarítani

Tesója autóját plusz a szülei autóját ő tartja rendben.

Ha vmi miatt nekem a gyerekek miatt el kellett jönnöm egy családi rendezvényről (még a covid előtt havi 2x volt nagy családi ebéd) ő jellemzően ott maradt ha anyósék tartották, mert közel volt. De volt hogy visszament miután minket hazavitt ha másnál voltunk vendégségben.

Meg hasonlók. Tény hogy ezek akkor is voltak mikor csak ismerkedés volt, de akkor otthon élt. Gondoltam ha már külön család leszünk nem lesz ez ennyire sűrű.

Engem anyós szokott megkérni, hogy annak ellenére hogy ő naponta jár boltba és otthon van háztartásbeli, én menjek el ezért azért boltba. Persze megteszem csak a férjem tesója abszolút ki van kímélve.

Ez szerintetek normális?


2020. nov. 21. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekik normális, neked nem. Korábban kellett volna ezeket megbeszélni.
2020. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy a családi rendezvényen az egyik fél marad, a másik hazamegy a gyerekekkel, nálunk is gyakran van. (Mondjuk arra is van példa, hogy a rokonság összes gyerekét bedugjuk ott helyben egy nagy ágyba - kicsik a gyerekek, beférnek -, aztán ha valaki haza akar menni a felnőttek közül, akkor kiválogatja, melyik gyereket akarja hazavinni.)


De a többit nem tudom megérteni.

2020. nov. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Újabb anyós-meny hiszti...
2020. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Férjed még mindig nem titeket tart családjának. Ez már látszott akkor is, mikor nem költöztetek össze.

Választhatsz: beszélsz vele, aztán a reakciójától függően,vagy maradsz vele, vagy elválsz

2020. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem normális dolog, nálunk dettó ugyan ez van, azzal a különbséggel, hogy én vagyok a férj :)

Szóval feleségemmel és anyámmal együtt lakunk, mellettünk bátyámék kisgyerekkel a szomszédaink. Öt éve költöztek át amikor a gyerek érkezett, mi pedig itt maradtunk, gyakorlatilag minden nap átjönnek, ha esik ha fúj és tényleg mint egy nagy család éltünk. Most viszont párom is terhes, és hát itthon alakítani akartunk a házon, és hatalmas veszekedése lettek az egészből, hogy mi bármit is csinálni akarunk. A lényege az egésznek, hogy anyám tipikus uralkodó fajta, amibe bátyám nagyon szépen belesimul, én pedig nem. Hogy a kérdésedre válaszoljak, én most értettem meg, hogy ha van egy berögzült életmód, akkor azon nagyon nehéz változtatni, és sajnos csak kívülállóként tudod megmondani hogy ez abszolút nem normális. Jelenleg mi a költözésen gondolkodunk (legalább másik városba) mert én a saját anyámnak nem fogom tudni elmagyarázni, hogy ez a nagy család dolog egy idő után csak teher és állandó függésben fogjuk az életünket leélni. És a legnagyobb probléma az, ha te ezt így elmondod nekik, egyrészt fel sem fogják, nem értik, illetve direkt támadásnak veszik. Az egy más téma, ha bárkinek segíteni kell, azonnal ott vagyunk, de az egészséges távolságot tartsuk meg egymástól.

2020. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, a kérdésed első mondatában benne van az egész probléma forrása.

A másik pedig az, hogy nem "gondolni" kell, hogy majd együtt járás után, amikor összeköltöztök, másképpen lesz, hanem ezt meg kell beszélni előre.

2020. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezek miatt a "gondoltam"-ok miatt megy tönkre a házasságok fele! Mire alapozva "gondoltad"? Most vagy beszélsz vele és hat, mert a házassági családját választja, vagy óvodás marad, és akkor vagy elválsz vagy boldogtalanul szenvedsz, esetleg szeretőt tartasz, ami jelen esetben jogos lenne. A férjed nem szeret.
2020. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy a jól húzó lóra rakják a nagyobb terhet. Időnként kell tudni ellentmondani (kedvesen és udvariasan kitérni).
2020. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor örülök hogy mar gyerekként se viseltem ezeket, de legalább olyan felnőtt lettem aki hamar le tudott valni a szüleiről és nem engedte hogy beleszóljanak bármibe
2020. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!