Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem próbálja elédesgetni...

A nővérem próbálja elédesgetni a lányomat tőlünk, már hozzá akar költözni?

Figyelt kérdés

53 éves, senkije nincs.

Se társ, se család, se barátok/barátnők. Vagyis vannak neki ilyen érdekismeretségei, de ő is tudja, hogy azokra nem számíthat, ha nagy a baj. A családunkkal sincs jóban, a szüleimmel huszonéve nem beszél, velem is 2-3 havonta nagyon maximum. Ezt saját magának köszönheti, rettenetes stílusa van...


A munkájának él és szép haszna van belőle, mert szerintem a vagyona lassan eléri a félmilliárdot (nyilván befektetésekkel, ingatlanokkal együtt). Viszont mintha az utóbbi időben rájött volna, hogy így egyedül hal meg... 2 éve kórházba került, engem akkor hívott fel kb 5 év után, azóta van ez a telefonozás. De akkor is bementem hozzá a kórházba, évek óta nem is látott, első mondata az volt, hogy milyen sz.rul nézek ki, lehet inkább nekem kéne ott feküdjek infúzióra kötve, nem neki...


Most nyáron jóban lett a lányommal valahogyan, azóta csak azt hallom itthon, hogy ő mennyire jófej nagynéni. Viták alkalmával pedig hogy bárcsak az ő lánya lehetne a lányom és hogy én miért nem tudok olyan lenni, mint a nővérem.

Amit mi nem engedünk/nem veszünk meg, arra a nővérem rögtön igent mond a lányomnak. Pl. szájfeltöltés. Kikerget ezzel a lányom a világból, havonta megtalál vele, de szerintem egy 17 éves, középiskolás GYEREKNEK nem kell százezres szépészeti beavatkozás (úgy, hogy amúgy semmi gond a szájával, arcával). Erre mondja múltkor, hogy semmi baj, a nagynénje azt mondta, hogy 18. születésnapjára ezt kapja ajándékba tőle és "töltethet az arcába is" (jelentsen ez akármit). Vagy múlt héten elém állt, hogy neki új telefon kell és hogy rendeljük is meg rögtön, mert előrendelésre hozzák csak. Mikor mondta, hogy valami 400 ezres csodát akar, majdnem dobtam egy hátast. Több, mint a havi fizetésem. Erre hogy lehet részletre is venni, vagy vegyek fel kölcsönt... Mondtam, hogy biztos nem veszek egy telefont részletre, felejtse el. Erre fogta és összetörte a tavaly kapott telefonját (ami ugyanez a márka, csak korábbi kiadás és semmi baja nem volt amúgy)... Hogy akkor most már megkaphatja?! Ezek után végképp nem, megkapta az apja privát telefonját és mondtam, hogyha szülinapi, nyárimunkás pénzből jövőre összegyűjti a telefon árának a felét, a másik részét odaadjuk mi. De addig felejtsen el. Erre a nővérem megvette neki, szó nélkül.


Most fog majd forgalmira menni, és hogy akkor ő tavasszal kaphat-e autót. Mondtuk neki, hogy saját autót majd akkor, hogyha lesz keresete, és tudja miből tankolni, fenntartani. De addig is az itthoni kocsikat bármikor elviheti (meg kicsit luxusnak is érezném, hogy egy 3 tagú családban 3 kocsi legyen). Ezen puffogott napokig, hogy az összes barátnője kap(ott) autót 17-18 évesen és ne égessem már ezzel. Tegnap mondja, hogy a nagynénje neki adja a mostani kocsiját tavasszal, mert akkor akar egy új kocsit venni és akkor a mostanit nem adja el, hanem használhatja majd ő.

Ezen végképp kiakadtam, már a telefonos eset is sok volt kicsit, de most elszakadt a cérna.

Nem kell a gyereknek 10+ milliós autó, még használtan sem. És a tudtom nélkül ne ígérgessen neki ilyeneket, ne ezzel akarja megvenni a szeretetét. Felhívtam és kértem, hogy állítson magán, mert ez a gyerek nem az övé, nem kell alá kocsit tenni, új telefont venni neki, elkényeztetni. Hívja meg sütizni, beszélgessenek, de ne akarja már magát mindig jobb színben feltűntetni azzal, hogy amire mi itthon nemet mondunk, ő azt rögtön támogatja. Közölte, hogy ő arról nem tehet, ha nekünk nincs elég pénzünk a gyerekneveléshez és ezért azt akarom, hogy a NYOMORT vegye természetesnek a lányunk. Nem hiszem, hogy azért nyomorban élne bárki, mert nem kap közel félmillióért telefont, vagy 17 évesen, rutin és munka nélkül 3-4 milliós kocsit.

Utána nekem esett a lányom, hogy miért szólok bele az ő életébe, most a nagynénje haragszik rá, amiért elmondta itthon az autót és hogy én mindent csak elrontok, alig várja, hogy 18 éves legyen és költözhessen innen, mert én csak lehúzom őt.


Szerintetek ilyenkor mi a jó megoldás? Félek, hogyha megbüntetném, akkor csak a dühét fokoznám.


2020. nov. 6. 10:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
46%

Ugyan már, engedd meg neki a gyakori találkozásokat a nagynénjével, ne azzal foglalkozz, hogy eddig hányszor hívott telefonon, milyen gyakran találkoztak. Ez pont olyan, mint ha azt akarnád megmondani neki, hogy kivel barátkozhat és kivel nem. Igaz, most még ebbe is beleszólhatsz, de sokáig már nem. Ennyi saját élete hadd legyen már a lányodnak, hogy ő döntse el kivel akarja tartani a kapcsolatot, találkozni, barátkozni.

Az ajándékokat meg nyugodtan elfogadhatja, nem egy 50 éves faszitól kapja, aki cserébe ki tudja milyen perverz dolgokat várna el, meg nem is illenének össze párként, hanem a saját nagynénje venne neki ezt, azt.

Tudod adni is öröm, nemcsak kapni.

2020. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
59%
Már ma este segítenék neki csomagolni és elvinném a nagynénihez. Nyugodtan puffogjon ott. Mire a mostani tini generáció 40-50 éves lenne, kihal az emberiség nagyja az ilyen hülyék miatt.
2020. nov. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
100%

41-es vagyok, még annyit hozzátennék, hogy megértem, hogy ki vagy akadva a nővéredre, mert csúnya beszólásai vannak, hogy nincs pénzetek, meg ne szoktassátok a nyomorhoz, hiszen ti átlag szint fölött éltek, plusz a nyomor nagyon nem itt kezdődik.

De eddig is tudtad róla, hogy ilyen a stílusa. Ezen nem érdemes megbántódnod.

Inkább az a bántó, hogy a saját gyereked ilyeneket mond neked, hogy bárcsak nem te lennél az anyja... Hát, ne haragudj, annyira te sem nevelted jól az a kölyköt, ha ilyet egyáltalán ki mer ejteni a száján holmi flancos telefon miatt, meg kocsi miatt.

2020. nov. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
90%

Ha ennyire eltoltad a lányod nevelését hogy ilyen haszonleső felszínes kis görény lett, akkor már mindegy, ezt nem tudod visszafordítani 🤷‍♀️

Belőle már nem lesz normális értékrenddel rendelkező ember, mindig a nővéred, azaz a pénz felé fog húzni.

2020. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 Savlekotő ***** válasza:
93%
Utolsónál a pont a lányod 17 szinte felnőtt kiforrt személyiség,a nővéred nyár óta lépett a képbe,17 után,valamit elhallgatsz előlünk,elég öreg vagyok már egy jól nevelt a valódi értékeket ismerő lány nem lesz pár hónap alatt tárgyakon megvehető elvadítható pénzközpontú flegma hiszti p csa és nem mond olyat hogy alig várja hogy húzhasson a szerető családi fészekből,nem mond olyat h inkább az lenne az anyja aki kb csak épp hogy megismert.... Oda haza vmi nagyon nem lehet rendben,17 évig mi történt? Mert ezeknek előzményei szoktak lenni.
2020. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
89%

Kössenek eltartási szerződést vagy hogy hívják mit, akkor mehet, majd jól legombolja az öreglányt, nincs azzal baj.


Viccet félre téve, valami nagyon félre siklott a nevelésében ha ilyesmiket vág a fejedhez, próbáld meg helyrehozni amíg még lehet!


De ha véletlen úgy dönt hogy költözik, ami sajnos benne van a pakliban, 18 felett megteheti, akkor is próbálj meg higgadt maradni mert ha veszekszel-tiltod stb akkor csak azt éred el hogy semmiről nem fogsz tudni.

2020. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
87%

Barátnőm hasonló mint a nővéred, nincs gyermeke, pénze meg van szarásig. Na most saját kölyök nincs, ezért a testvére gyerekeit támogatja, persze nem 400 ezres telókkal, de pl egyetemre kaptak egy-egy Macbookot, vagy a lakásvásárlásnál besegített az önerőbe, illetve mindkét gyereknek vett befektetési aranyat nem kis összegben. Igaz erről nem is tudnak, a nevükön van, de barátnőm intéz mindent, majd ha meghal akkor rájuk fogják megkapni, illetve a házát is rájuk hagyja ami jelenleg 60 milliót ér.

Persze a tesó meg ki van akadva, sőt irigy. Pedig nem a gyerekek szeretetéért csinálja ezt, hanem mert értelmes dologba, a "jövőbe" szeretné fektetni a pénzét. pl az egyik lány már jelessel diplomázott és egész jó munkahelye van, most épp üzleti angolt tanul a nagynéni jóvoltából, hogy magasabb pozícióra is tudjon jelentkezni.


Kérdező, te véletlenül nem vagy irigy a testvéredre? meg a lányod nevelésén is elgondolkodhatnál, mert valami nagyon félrement. Bár ha jól kerestek a pároddal akkor eddig is jó dolga lehetett, csak most hogy kinyílt a buksza már nem is tűnik olyan soknak a 400 ezres fizud...

2020. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
32%
Bocs, de egy normálisan nevelt 18 évest nem lehet három hónap alatt ennyire meghülyíteni. (csak a kérdést olvastam, a többi rizsa nem érdekel, amit ott nem írsz le, az jó eséllyel úgysem valós a tapasztalatok alapján)
2020. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
12%
De, meg lehet. Beleszagolt hogy a semmiért cserébe ki van nyalva a popója.. Felnőtt nőket is meg lehet hülyíteni vele.
2020. nov. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
88%
Normális értékrendű felnőtteket nem lehet meghülyíteni ezzel.
2020. nov. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!