Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem próbálja elédesgetni...

A nővérem próbálja elédesgetni a lányomat tőlünk, már hozzá akar költözni?

Figyelt kérdés

53 éves, senkije nincs.

Se társ, se család, se barátok/barátnők. Vagyis vannak neki ilyen érdekismeretségei, de ő is tudja, hogy azokra nem számíthat, ha nagy a baj. A családunkkal sincs jóban, a szüleimmel huszonéve nem beszél, velem is 2-3 havonta nagyon maximum. Ezt saját magának köszönheti, rettenetes stílusa van...


A munkájának él és szép haszna van belőle, mert szerintem a vagyona lassan eléri a félmilliárdot (nyilván befektetésekkel, ingatlanokkal együtt). Viszont mintha az utóbbi időben rájött volna, hogy így egyedül hal meg... 2 éve kórházba került, engem akkor hívott fel kb 5 év után, azóta van ez a telefonozás. De akkor is bementem hozzá a kórházba, évek óta nem is látott, első mondata az volt, hogy milyen sz.rul nézek ki, lehet inkább nekem kéne ott feküdjek infúzióra kötve, nem neki...


Most nyáron jóban lett a lányommal valahogyan, azóta csak azt hallom itthon, hogy ő mennyire jófej nagynéni. Viták alkalmával pedig hogy bárcsak az ő lánya lehetne a lányom és hogy én miért nem tudok olyan lenni, mint a nővérem.

Amit mi nem engedünk/nem veszünk meg, arra a nővérem rögtön igent mond a lányomnak. Pl. szájfeltöltés. Kikerget ezzel a lányom a világból, havonta megtalál vele, de szerintem egy 17 éves, középiskolás GYEREKNEK nem kell százezres szépészeti beavatkozás (úgy, hogy amúgy semmi gond a szájával, arcával). Erre mondja múltkor, hogy semmi baj, a nagynénje azt mondta, hogy 18. születésnapjára ezt kapja ajándékba tőle és "töltethet az arcába is" (jelentsen ez akármit). Vagy múlt héten elém állt, hogy neki új telefon kell és hogy rendeljük is meg rögtön, mert előrendelésre hozzák csak. Mikor mondta, hogy valami 400 ezres csodát akar, majdnem dobtam egy hátast. Több, mint a havi fizetésem. Erre hogy lehet részletre is venni, vagy vegyek fel kölcsönt... Mondtam, hogy biztos nem veszek egy telefont részletre, felejtse el. Erre fogta és összetörte a tavaly kapott telefonját (ami ugyanez a márka, csak korábbi kiadás és semmi baja nem volt amúgy)... Hogy akkor most már megkaphatja?! Ezek után végképp nem, megkapta az apja privát telefonját és mondtam, hogyha szülinapi, nyárimunkás pénzből jövőre összegyűjti a telefon árának a felét, a másik részét odaadjuk mi. De addig felejtsen el. Erre a nővérem megvette neki, szó nélkül.


Most fog majd forgalmira menni, és hogy akkor ő tavasszal kaphat-e autót. Mondtuk neki, hogy saját autót majd akkor, hogyha lesz keresete, és tudja miből tankolni, fenntartani. De addig is az itthoni kocsikat bármikor elviheti (meg kicsit luxusnak is érezném, hogy egy 3 tagú családban 3 kocsi legyen). Ezen puffogott napokig, hogy az összes barátnője kap(ott) autót 17-18 évesen és ne égessem már ezzel. Tegnap mondja, hogy a nagynénje neki adja a mostani kocsiját tavasszal, mert akkor akar egy új kocsit venni és akkor a mostanit nem adja el, hanem használhatja majd ő.

Ezen végképp kiakadtam, már a telefonos eset is sok volt kicsit, de most elszakadt a cérna.

Nem kell a gyereknek 10+ milliós autó, még használtan sem. És a tudtom nélkül ne ígérgessen neki ilyeneket, ne ezzel akarja megvenni a szeretetét. Felhívtam és kértem, hogy állítson magán, mert ez a gyerek nem az övé, nem kell alá kocsit tenni, új telefont venni neki, elkényeztetni. Hívja meg sütizni, beszélgessenek, de ne akarja már magát mindig jobb színben feltűntetni azzal, hogy amire mi itthon nemet mondunk, ő azt rögtön támogatja. Közölte, hogy ő arról nem tehet, ha nekünk nincs elég pénzünk a gyerekneveléshez és ezért azt akarom, hogy a NYOMORT vegye természetesnek a lányunk. Nem hiszem, hogy azért nyomorban élne bárki, mert nem kap közel félmillióért telefont, vagy 17 évesen, rutin és munka nélkül 3-4 milliós kocsit.

Utána nekem esett a lányom, hogy miért szólok bele az ő életébe, most a nagynénje haragszik rá, amiért elmondta itthon az autót és hogy én mindent csak elrontok, alig várja, hogy 18 éves legyen és költözhessen innen, mert én csak lehúzom őt.


Szerintetek ilyenkor mi a jó megoldás? Félek, hogyha megbüntetném, akkor csak a dühét fokoznám.


2020. nov. 6. 10:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
86%
menjen csak a nagynénjéhez, majd megtanulja, miért nem tudott semmi kapcsolatot kialakítani ötvenakárhány évig
2020. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
92%
Azokhoz csatlakoznék, akik a nagynénihez költözést tanácsolják. De ne várjatok a 18. szülinapig, már holnap kezdhet csomagolni és mehet nyugodtan. 1 hónapon belül újra otthon lesz, és 2 legyet ütsz egy csapásra: a lányod garantáltan kiábrándul és megtanulja a leckét, a tesódat meg egy életre kipattinthatod az életetekből, meg is érdemli.
2020. nov. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
59%

Már mar csomagold össze neki a cuccát és mehet a nagynéninhez Isten hírével.

Undorítóan viselkedik mind a kettő veled, megérdemlik egymást.

2020. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
79%

Kösd vele kompromisszumot. 18 éves koráig legyen normális, aztán 18 felett kurvulhat a nagynéninek. Most egy 400 ezres teló, aztán kocsi, ne félj majd egy lakást is kijár majd magának "érettségire" . Inkább azt magyarázd el neki, hogy mellette tanuljon normálisan, meg az se gond ha dolgozik, mert a nagynéni se fog örökké élni és bizony akkor nem fogja tudni ezt a létét tartani.

Amúgy ha esze lenne a lányodnak, akkor arany ékszerekkel vagy hasonlóval húzná le a tesódat, mert az időtálló cucc, egy 400 ezres iPhone meg 6 hónap múlva 300 ezret se ér.

2020. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 Savlekotő ***** válasza:
85%
Lányod megérezte a pénz szagát jó mód,kocsi luxi,majd pofára esik ha rájön hogy pénzen nem vehet meg sok mindent.. de eddig is furan nevelhetted ha 17 évesen már a botox a legnagyobb gondja,és ilyen könnyen a pénzt választja,szóval szerintem van itt más baj is..
2020. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén szólva én is összecsomagolnám a cuccát, aztán menjen ahova akar....

Maximum hamarosan bőgve jön haza, ha megtapasztalja hogy nem feltétlenül boldogítanak a drága dolgok.

2020. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd, hamarosan ő is rájön hogy milyen valójában a nagynénje és akkor visszatér hozzád, de megmondanám neki hogy nem fogom fizetni a kocsi fenntartását /telefonét)
2020. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 Savlekotő ***** válasza:
89%
Amúgy ezért kell a gyerekkel törődni,kialakítani kapcsolatot szeret teljest az pénz nélkül is megoldható tárgyak nélkül,csak nem 17 éves korba kell elkezdeni. Borítékolom hogy nálatok ezek csak tünetek a valódi probléma más mélyebb dolog.
2020. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
4%

Olyan idióta gondolkodásod van. Ha az én lányomnak valaki telefont meg autót akarna venni, kiugranék a bőrömből örömömben.

Attól talán kevésbé fog szeretni, hogy a nagynéni ajándékait elfogadja? Nem. Kivéve, ha veszekszel vele emiatt.

2020. nov. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
15%
Majd amikor amputálják legalább egy végtagját a feltöltések miatt, tekintve a magyar kórházi körülményeket, majd akkor nemcsak lelkileg lesz torz.
2020. nov. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!