Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem próbálja elédesgetni...

A nővérem próbálja elédesgetni a lányomat tőlünk, már hozzá akar költözni?

Figyelt kérdés

53 éves, senkije nincs.

Se társ, se család, se barátok/barátnők. Vagyis vannak neki ilyen érdekismeretségei, de ő is tudja, hogy azokra nem számíthat, ha nagy a baj. A családunkkal sincs jóban, a szüleimmel huszonéve nem beszél, velem is 2-3 havonta nagyon maximum. Ezt saját magának köszönheti, rettenetes stílusa van...


A munkájának él és szép haszna van belőle, mert szerintem a vagyona lassan eléri a félmilliárdot (nyilván befektetésekkel, ingatlanokkal együtt). Viszont mintha az utóbbi időben rájött volna, hogy így egyedül hal meg... 2 éve kórházba került, engem akkor hívott fel kb 5 év után, azóta van ez a telefonozás. De akkor is bementem hozzá a kórházba, évek óta nem is látott, első mondata az volt, hogy milyen sz.rul nézek ki, lehet inkább nekem kéne ott feküdjek infúzióra kötve, nem neki...


Most nyáron jóban lett a lányommal valahogyan, azóta csak azt hallom itthon, hogy ő mennyire jófej nagynéni. Viták alkalmával pedig hogy bárcsak az ő lánya lehetne a lányom és hogy én miért nem tudok olyan lenni, mint a nővérem.

Amit mi nem engedünk/nem veszünk meg, arra a nővérem rögtön igent mond a lányomnak. Pl. szájfeltöltés. Kikerget ezzel a lányom a világból, havonta megtalál vele, de szerintem egy 17 éves, középiskolás GYEREKNEK nem kell százezres szépészeti beavatkozás (úgy, hogy amúgy semmi gond a szájával, arcával). Erre mondja múltkor, hogy semmi baj, a nagynénje azt mondta, hogy 18. születésnapjára ezt kapja ajándékba tőle és "töltethet az arcába is" (jelentsen ez akármit). Vagy múlt héten elém állt, hogy neki új telefon kell és hogy rendeljük is meg rögtön, mert előrendelésre hozzák csak. Mikor mondta, hogy valami 400 ezres csodát akar, majdnem dobtam egy hátast. Több, mint a havi fizetésem. Erre hogy lehet részletre is venni, vagy vegyek fel kölcsönt... Mondtam, hogy biztos nem veszek egy telefont részletre, felejtse el. Erre fogta és összetörte a tavaly kapott telefonját (ami ugyanez a márka, csak korábbi kiadás és semmi baja nem volt amúgy)... Hogy akkor most már megkaphatja?! Ezek után végképp nem, megkapta az apja privát telefonját és mondtam, hogyha szülinapi, nyárimunkás pénzből jövőre összegyűjti a telefon árának a felét, a másik részét odaadjuk mi. De addig felejtsen el. Erre a nővérem megvette neki, szó nélkül.


Most fog majd forgalmira menni, és hogy akkor ő tavasszal kaphat-e autót. Mondtuk neki, hogy saját autót majd akkor, hogyha lesz keresete, és tudja miből tankolni, fenntartani. De addig is az itthoni kocsikat bármikor elviheti (meg kicsit luxusnak is érezném, hogy egy 3 tagú családban 3 kocsi legyen). Ezen puffogott napokig, hogy az összes barátnője kap(ott) autót 17-18 évesen és ne égessem már ezzel. Tegnap mondja, hogy a nagynénje neki adja a mostani kocsiját tavasszal, mert akkor akar egy új kocsit venni és akkor a mostanit nem adja el, hanem használhatja majd ő.

Ezen végképp kiakadtam, már a telefonos eset is sok volt kicsit, de most elszakadt a cérna.

Nem kell a gyereknek 10+ milliós autó, még használtan sem. És a tudtom nélkül ne ígérgessen neki ilyeneket, ne ezzel akarja megvenni a szeretetét. Felhívtam és kértem, hogy állítson magán, mert ez a gyerek nem az övé, nem kell alá kocsit tenni, új telefont venni neki, elkényeztetni. Hívja meg sütizni, beszélgessenek, de ne akarja már magát mindig jobb színben feltűntetni azzal, hogy amire mi itthon nemet mondunk, ő azt rögtön támogatja. Közölte, hogy ő arról nem tehet, ha nekünk nincs elég pénzünk a gyerekneveléshez és ezért azt akarom, hogy a NYOMORT vegye természetesnek a lányunk. Nem hiszem, hogy azért nyomorban élne bárki, mert nem kap közel félmillióért telefont, vagy 17 évesen, rutin és munka nélkül 3-4 milliós kocsit.

Utána nekem esett a lányom, hogy miért szólok bele az ő életébe, most a nagynénje haragszik rá, amiért elmondta itthon az autót és hogy én mindent csak elrontok, alig várja, hogy 18 éves legyen és költözhessen innen, mert én csak lehúzom őt.


Szerintetek ilyenkor mi a jó megoldás? Félek, hogyha megbüntetném, akkor csak a dühét fokoznám.


2020. nov. 6. 10:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
89%
összecsomagolnám a cuccát és mehetne a nagynénihez
2020. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
73%

Nehéz ügy...

Szerintem nem tudsz mit csinálni. Semmiképp ne büntesd, mert azzal csak eltaszítod, egy év múlva 18 éves lesz, és szinte biztos vagyok benne, hogy el fog költözni. Én a helyedben feladnám a harcot a nővéremmel, és békét kötnék a lányommal. Biztosítanám róla, hogy az ajtóm nyitva áll, ide bármikor jöhet.

Ha továbbra is tiltod, kiakadsz, akkor teljesen eltaszítod magadtól, és haraggal fog elköltözni.


Neked kell választani.


Sajnálom.

2020. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
73%

Sugar daddy helyett sugar nanny...

Nehéz helyzet, én sem tudnám szülőként, hogy mitévő legyek. Van, akiket megőrjít a pénz, a drága autó, a telefon. A szájfeltöltés nonszensz egyszerűen. Főleg a kis 17 éves "nagylányok" hiszik magukat menőnek ezekkel a dolgokkal. Azt hiszik, hogy felnőttek ettől.

23/f

2020. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
88%
Engedd el. Egyértelmű hogy haszonleső a gyereked. Ha jól benyalj magát a nagynéninek, még örökölhet is utána.
2020. nov. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, hogy nehéz, de szerintem hagyd őt most. Nagyon tini és odavan a pénzért megvehető cuccokért, ez van. A nővèred viselkedése minősíthetetlen, neki lehetne esze, de hát ez van. Kapja meg a lányod akkor a telefont meg a kocsit, ti elmondtátok mit gondoltok erről, nyilván kapott egy nevelést, most már neki kell rájönnie, hogy milyen irányba löki az életét, milyen ember akar lenni. Lassan nagykorú, büntetésekkel meg szobafogsággal semmire nem mész vele. Lehet pár év múlva lenyugszik és kicsit több élettapasztalattal reálisabban fogja látnian dolgokat.
2020. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
78%
Orulok h ezt elolvashattam kerdezo. En 24 vagyok es mikor 17-18 eves kiscsaj voltam azt hittem mar magamrol h elkenyeztetett kis luvnya vagyok meg onzo. Most rajottem van lejjebb. Onzo voltam meg akaratos. De ennyire nem. :D ez durva nekem is!
2020. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
74%
Ülj le a lányoddal, és beszélj vele. Mond el neki, hogy a nővéred azért tud ilyen szinten élni, mert neki nem volt kire költsön. Se gyerek, se család. Mond el, hogy te a 17 év alatt önzetlenül szeretted, és felbecsülhetetlen az a gondoskodás, amit tőled gyerekként kapott. Kérdezd meg tőle, hogy az elmúlt 15 évben hol volt a nővéred? Mond el neki, hogy ha te is csak magaddal foglalkoztatták volna ennyi időn keresztül, akkor neked is lehetnének millióid. De te inkább a családot választottad. Próbáld ezeket a dolgokat úgy el mondani neki, hogy ne felhánytorgatásnak tűnjön, hanem érzékelje a lelkével, hogy neked ő mennyi lemondással járt. Talán megszólalna benne valami, és rájön, hogy a pénz önmagában nem boldogít.
2020. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
88%

Lassan úgyis 18 lesz, azt csinál, amit akar. Én hagynám, hadd menjen. Tudom, szomorú, hogy ennyit értél el 17 év alatt, de a lányodnak teljesen el van ferdülve az értékrendszere, egy felületes kis ... Még jó, hogy "csak" a nagynénit találta meg... Aki egyébként h*lye, és neki is eltorzult az értékrendje, de nem tudsz mit kezdeni vele.

Mindenesetre nemcsak nem támogatnám, de nem is asszisztálnék ehhez az "irányhoz".

2020. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
91%

Én hagynám. Vegyen neki a nagynéni, amit csak akar. Lassan úgyis 18 lesz, tehát felesleges már nagy tiltásokba kezdeni. Kapjon telefont, ő dolga. Ha a nagynéni megveszi neki, ok, engem nem hatna meg, ha összetöri a régit, még ki is röhögném. Kapjon autót is, ok, én egy fillért nem adnék a fenntartására, majd fenntartja azt is a nagynéni. Töltesse fel a száját, ő dolga.

Meg van a véleményem a nagynéniről és a lányodról is. Lehetne több esze mindkettőnek, de sajnos ez van. Én nem hadakoznék senkivel bármennyire is szarul esik, ami történik. Abban reménykedhetsz, hogy a lányod kinövi ezt és megjön az esze és beismeri, hogy tőletek rengeteg mindent kapott, aminek nincs pénzbeli értéke.

2020. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is hagyd hogy 18 évesen a nagynéni nyakára költözzön. De előtte világosítsd már fel, hogy ennek később mi lesz az ára: ha a nagynéni beteg lesz, lerobban, neki kell majd ápolni, a sz@rt kimosni alóla, meg pelenkázni. Ok, hogy még csak 53 éves, de eljön az az idő is. Ha meg a lányod ezt nem akarja majd csinálni, akkor jön az hogy milyen hálátlan, meg minden meg lett neki adva, és szegény nagynéni meg játszani fogja a mártírt. Ez akkor lesz neki nagyon sz@r, ha már családja lesz, már ha lesz neki, és kicsi gyerek mellett még istápolja a rokont is.

Ha esetleg összeszed valami pasit és vele szeretne élni, akkor majd megint jön a siránkozás a nagynéni részéről, hogy ott akarja hagyni egyedül. Vagy élnek majd 3-asban? Nem tudom, melyik épp elméjű férfi viselné ezt el? Ha meg belemegy, akkor tuti hogy aranyásó, bár mivel a lányod is, így összeillenek.

2020. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!