Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ellenem beszél a család és...

Ellenem beszél a család és azt mondja vissza, vagy magától mondja ezeket?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 9 éves, alapból elég "egyszerű" kisgyerek, nem egy lángelme. Viszont olyasmiket mond nekem sokszor, hogy csak lesek...


Pl. kipakolja a táskámat, annak ellenére, hogy kérem, ne csinálja. Elkezdi nézegetni a dolgaimat, kérem, hogy pakoljon mindent vissza, ne vegye ki a parfümöt, mert drága volt stb. Erre nekem esik felháborodva, hogy igen, drága volt, mert én 30-40 ezres parfümöket használok és miért szórom ilyenre a pénzt, ez mennyire hülyeség és hogy lehet venni a DM-ben is, vegyek ott. Vagy hazamegyek hosszabb időre az egyetemről, leülök náluk egy kávéra, beszélgetni, megjelenik és elkezd velem kiabálni, hogy én már mit keresek megint ott, megint csak ott pöffeszkedek. Mikor kérdeztem, hogy tudja-e egyáltalán mit jelent ez a szó, akkor nézett rám bambán, hogy hát nem...


Nyáron is, hogy én miért megyek mindig nyaralni, feküdjek ki a kertbe napozni, ők is úgy szoktak és nem kell nyaralni járni, az felesleges. Évközben is, amikor utazok, elkezd kioktatni, hogy ez felesleges és hogy neki az apja mutatta Google Maps-en, hogy azzal bárhová elmehetnek úgy és megnézhetnek minden látnivalót, nem kell ezért százezreket és milliókat fizetni. Ja, mert pont ugyanolyan a képernyőn nézni pl Manhattan utcáit, mintha ott sétálna az ember... :D

Kicsi még, ok. Nem is akarom bántani, mert a szüleinek köszönhető, hogy ennyire beszűkült látásmódja van. Viszont az már egyre jobban zavar, hogy bármikor találkozunk, csak belémköt.

Kérdeztem legutóbb, hogy a szüleitől veszi ezt a szöveget, ők beszélnek így rólam? Mondta, hogy nem, ezt ő magától mondja, mert így gondolja, de közben nagyon zavarba is jött.

Szerintetek létezik, hogy egy alsós kisgyerek így beszéljen, így nyilvánuljon meg?


Mert a szülei tipikusan olyanok, hogy sosem törekednének a jobbra, nekik tökéletesen megfelel, hogy a nagyszülőknél laknak a nagynéném régi gyerekszobájában, a Kádár-korszakos bútorok között. Közben az a fő téma, hogy a szomszéd miből építtet medencét, az iskolatárs Katika anyjának egyedülállóként miből futja terepjáróra és hasonlók. Meg szerintem egy alsós kislány nem tudja, hogy amit a kezében fog parfüm, az éppen Chanel és hogy az mennyibe kerül, vagy hogy a táskám milyen márka.


2020. nov. 4. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Azt mondja amit otthon hall.
2020. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk minek cipeled magaddal a parfümöt?
2020. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is hallja, a gyerek olyan hogy kibeszéli. Szülőknél én rákérdeznék.
2020. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Mondjuk minek cipeled magaddal a parfümöt?"

Had ne kérjek már bocsánatot, mert a SAJÁT táskámban ott van a SAJÁT parfümöm ... :D 30 ml, csak elbírom valahogy ezt a hatalmas súlyt. Ennyi erővel én is kötözködhetnék, hogy minek pakolja ki a táskámat, mikor kifejezetten kérem, hogy ne tegye.

2020. nov. 4. 14:57
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
2es megertette a lényeget.😂
2020. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelmű hogy azt mondja amit otthon hall... Ahogy beszélnek rólad.

A mi családunkban is van hasonló helyzet.

Rajta is kaptam a rokonom amikor a 6 éves unokahugomnak beszélt ocsmány dolgokat a saját anyjáról...

Úgyhogy igen.

A rokonaidból valószínűleg az irigység beszél ami szépen át ragadt a gyerekre is.

Jobb az ilyet elkerülni

2020. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%

Na ja, mit kurkászik a táskádban? Vagy nálatok ez a normális?

Mondjuk én a 100 ml-es parfümöt nem cipelem.

Mellesleg az én unokahúgom is most lesz 9 éves és bizony már ismer jó néhány márkanevet.

2020. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Pedig valahonnan kapja a gyerek a "hátszelet". Már csak az a kérdés, hogy te el tudod e viselni, hogy a szemedbe mosolyognak, a hátad mögött még ki beszélnek. Ismered a szülőket. Írtad, hogy másokkal is ilyenek. Akkor te miért lennél kivétel? Én biztos nem mennék oda.
2020. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezt, hogy ki cipeli a parfümöt és ki nem. Nyilván én sem a 90-100 ml-es darabokat viszem magammal. De mivel gyakran reggel 7-től este 8-ig oda vagyok, néha jó kicsit felfrissíteni az illatomat. Pont ezért van mindenből 30-35 ml-es változatom is itthon, mert azok nem foglalnak semmi helyet szinte. Nem hinném, hogy ezen ennyit kéne lovagolni.


Én őket próbálom is kerülni, nem "közösködni" velük, de a nagyszüleimmel élnek, őket meg szeretem...

2020. nov. 4. 15:32
 10/12 A kérdező kommentje:
Azzal sincs gond, ha ismer egy gyerek márkákat. De nem hiszem, hogy egy általános iskolás szinte pontosan tudná, hogy egy Chanel mennyibe kerül, vagy hogy a táskám esetleg a drágább árkategóriába tartozik.
2020. nov. 4. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!