Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tudok tenni? A...

Ilyenkor mit tudok tenni? A mostoha anyám ellenem fordítja az apámat!

Figyelt kérdés
Két éve, hogy édesanyám meghalt :-( addig és utána is felhőtlen volt apukámmal a kapcsolatom, szeretett engem imádta az unokáit. Majd mégismerkedett egy nővel, nekem az elejétől kezdve unszimpatikus volt, apámat teljesen kifordította magából. Anyukám részét megörököltem a lakásból, apukám a haszonélvező, hogy tudok a nő alá tenni???? Nagyon el van fajulva a helyzet apám és köztem teljesen ellenem fordította, már olyan is volt hogy rám hívta a rendőrséget mert én odamentem egy kicsit kiosztani őket hogy miért csinálják ezt, hogy már semmibe vesz apám engem és az unokákat is!!! Én bele szólhatok hogy ki költözhet oda??? Vagy mondjuk kérhetem azt hogy fizesse ki anyám részét??? Vagy esetleg csak azért is beköltözhetnék én is a lakásba???

2016. okt. 13. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Beköltözhetsz és kérheted a saját részed iránt a pénzt is, de kérdezem én, mi értelme van ennek?

Ez csak elmérgesíti a viszonyt. Gyakorlatilag beszálltál egy háborúba.

2016. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

nem költözhetsz be, ha apád nem engedi, mivel ő haszonélvező


amúgy ha balhéznál nálam, én is rád hívnám a rendőröket...


hagyd apád élni, a stílusodból ítélve nem te vagy az ártatlan bárány a sztoriban!

2016. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A Polgári Törvénykönyv szerint a haszonélvező a "más személy tulajdonában álló dolgot birtokában tarthatja, használhatja, hasznosíthatja és hasznait szedheti."


Azaz hiába a tied a lakás 1/2-ed része, apád rendelkezik vele teljesen. Lehetőséged van haszonélvezettel terhelt tulajdonrészedet eladni másnak is, de ezért jó esetben is max. a piaci ár felét kapod. Olyan nepperek veszik meg az ilyet, akik gyakorlottak abban, hogy hogyan kell a tulajdonostársat törvényesen kicsinálni (a lakás rendeltetésszerű használatát rendszeresen ellenőrizheti, rongálás esetén kötelezheti a haszonélvezőt a helyreállításra, vagy biztosítékot követelhet, ha ezt nem kapja meg, kérheti a bíróságtól a haszonélvezet felfüggesztését...)

2016. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem balhézni mentem hanem megkérdezni apámat hogy miért Nem vagyunk neki fontosak!!! Rosszul esett!!! Mindig is apás voltam!!!! Szerintem az a nő ki akarja semmizni!!!!
2016. okt. 13. 22:17
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Lehet hogy apádat ki akarja semmizni, de ennek tanulópénzét majd apád fizeti meg. A vicces, hogy Te úgy jutnál hozzá legkönnyebben az örökségedhez ha apád a nő miatt eladósodna, és a lakást elárvereznék.
2016. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

A vagyonodból, a fele tulajdonrészedből nem tud senki kitúrni.


Viszont Apádnak, míg él, több joga van, mint neked, a tulajdonosnak. A haszonélvezet magasabb jog a tulajdonjognál. Tehát akár a nőhöz is költözhet és kiadhatja, s abból még csak egy petákot sem követelhetsz. Ha ő nem egnedi meg, nem költözhetsz be. Kizárólagosan őú rendelkezik az ingatlan felett, míg él.

Ugyanakkor, ha pl. beázik, d fel kell újítani, akkor mint fele részben tulajdonos, köteles vagy hozzájárulni. Ez a törvény.


Ha sokat ugrálsz, apád elveszi a nőt, és az ő részének a felét a nő fogja egyszer örökölni.


Nekem ez a te hisztid a féltékenységtől és a vagyon féltésétől bűzlik.

2016. okt. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

6-os vagyok.


Még valamit.


Apád akár a részét el is adhatja (a fele az övé).

De csak akkor, ha te lemondasz az ő fele részére vonatkozóan az elővételi jogodról.


A nő nem tud tehát téged kitúrni.


Szállj le a földre.

Hagyd élni apádat.

Azért látod ritkábban, mert van egy magánélete.


Rosszul csináltad.


Neked kellett volna meghívni őket, szeretettel viseltetni apád iránt, a nővel barátságosnak lenni.

2016. okt. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha a rendőrséget rádhívja, mondjad, hogy ellenőrizni mentél a rendeltetésszerű használatot. Köteles beengedni.

Legközelebb rendőrrel menj :)

2016. okt. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Tudom hogy senki nem ismer és jogosan gondolják hogy féltékeny vagyok és féltem a vagyonom! Pedig nem!!! Apám nem ilyen. És senkinek se esne jól ha meglátnák egy idegen nőn, a halott anyád cuccait.
2016. okt. 14. 06:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező az utolsó bejegyzésed alapján nálam is kivágta volna a biztosítékot a nő, hogy anyukád cuccait hordja. Ezt apad sem értem, hogy hagyhatja. Eleg szerencsétlen helyzet. Annak a hozzászólónak igazat adok aki azt mondta, hogy ellenőrizni mész ha mész és legközelebb rendőrrel, de ne csinálj fesztivált.

De azt is hozzáteszem, hogy ha apad ilyeneket hagy neki akkor minél jobban támadod annál jobban fogja védeni.

Legyél vele kedves és menjetek oda ne konfrontálódj és próbáld meg gyökeresen az ellenkezőjét csinálni mint eddig. Ezzel apad jobban fog közeledni majd feléd újra és a nő lesz majd rossz helyzetben amikor téged támad. Ne támadj, hanem legyél egy földre szállt angyal és lássa apad, hogy ok nélkül téged támad. Szerintem ez a legjobb taktika ebben az esetben.

2016. okt. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!