Mostoha anyámnak haszonélvezete van elhunyt apám
ingatlanán. Eladhatom mint tulajdonos?
Figyelt kérdés
Lenne lehetőségem eladni az örökölt családi házat haszonélvezettel együtt. Az új tulajdonosnak befektetésnek kell az ingatlan,ezért nem érdekli hogy lakik benn vki. Azt tudom h ki akar köttetni minden szolgálatást,szemétszállitásról is le akar mondani. Azt mondja ő továbbra is kinn dolgozik,meg lakik és nem fizet semmiért mert ő nem lakik a házban,nem használ semmit ergo szemetet sem termel. Nem tudom el tudja e intézni nem is érdekel. csak az h el tudom e adni neki a lakást?
A mostoha anyám rendszeresen szivat, pénz követel mert mint tulajdonos a felujitásokat nekem kell kifizetni stb...
A haszonélvező aláírása is kell a szerződésre. Szóval ha ő nem akarja, akkor nem adhatod el.
2016. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
Igen, eladhatod, ha van olyan vevo, aki haszonelvezttel,lakottan megveszi. Neked van olyan vevod. Ritkasag 😃
2016. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
Eladni el tudod neki,de a mostohádnak így is haszonélvezete lesz rajta.Kitenni nem tudjátok,és a szolgáltatásokat sem tudjátok csak úgy lemondani,ha ő benne lakik,és használ áramot.
2016. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
1. Nem igy van. Akkor kell az alairasa, ha lemond a haszonelvezeti jogarol v megvaltjak azt. Ha tovabbra is haszonelvezo marad, akkor a tulajdonoscsere az o beleszolasa nelkul is megtortenhet.
2016. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
4: Több ilyen szerződésünk is volt mostanában, normális ügyvéd előtt, nem otthon kitalált. Mindig kellett a haszonélvező aláírása is.
2016. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 anonim válasza:
A közműveket semmiképpen sem köttetheti ki. Ezekez egyébként a haszonélvezőnek kell fizetni. Ha nem az ő nevé vannak a közművek, akkor át kell iratni.
2016. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 anonim válasza:
Ha a haszonélvezettel terhelve lesz eladva a lakás,akkor nem kell a haszonélvező beleegyezése.
"Felhívom figyelmét, hogy a tulajdonos a haszonélvező megkérdezése nélkül is értékesítheti az ingatlant- de csak haszonélvezeti joggal terhelten. Ez azt jelenti, ha Ön a haszonélvezeti jogát a haláláig fent kívánja tartani azt megteheti, nem köteles az adásvételi szerződésben szerződő partnerként szerepelni."
2016. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Ugyanazt mondom, amit a 7-es, azzal a különbséggel, h en élbol le lettem pontozva.😉
2., 4.
2016. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Igen eladhatod. A haszonélvezőnek nincs elővásárlási joga sem. Ez valóban nem érinti a haszonélvező jogait ( birtoklás, használat és a hasznok szedése joga) De egy kemény befektető tulajdonos, simán törvényesen kigolyóz egy haszonélvezőt. Pl. ha egy karc lesz a konyhabútoron vagy egy padlólap összetörik, akkor azt drágán kicserélteti és rászámlázza. Pl. egy 30 milliós ingatannál csinál így a haszonélvezőtől 1-2 milliós követelést. Aztán a végén megegyezik abban a haszonélvezővel, hogy a felgyülemlett adósságát elengedi, ezen kívül még 1-2 millió forintot is ad neki, ha lemond a haszonélvezeti jogáról.
2016. szept. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor eladom. az hogy mit tud ki kötettni az uj tulaj,meg mit nem az már legyen az ő gondja. Köszönöm a válaszokat
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!