Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? (covid)

Figyelt kérdés

Anyám 2 nappal ezelőtt megbetegedett (hőemelkedés, köhögés, fejfájás). Ma reggelre már szagokat se érez, alig bír beszélni, fáj mindene és féltem is nagyon mert őt egy ártatlan influenza is kidöntötte tavaly 2 hétig úgy, hogy majdnem el is ájult néhányszor. Nincs semmilyen alapbetegsége csak nagyon gyenge immunrendszerű.


Anyám nagyon a koronavírusra gyanakszik ezért fontolóra vette, hogy szólni kellene a háziorvosnak, azonban itt jön a csavar mert apám meg üvöltözik vele, hogy nehogy merjen szólni az orvosnak mert ő nem hajlandó karanténba vonulni. Ráadásul anyám azzal sincs tisztában, hogy mi akik egy fedél alatt lakunk vele (faterom, húgom és én) járkálhatunk e ha elrendelik a tesztelést neki.


Egyébként szerintem tőlem kapta el mert én voltam nagyon beteg még az őszi szünet előtt és ugyanúgy elment a szaglásom (talán még most se jött vissza rendesen) és az ízeket sem úgy éreztem.


Na de ne térjünk el a lényegtől, az lenne a kérdésem, hogy mégis most ebben a helyzetben kinek adjak igazat? Mindkettejük álláspontját meg tudom érteni. Faterom a fő "kenyérkereső" és amúgy se bír megülni itthon egy teljes napot sem, ráadásul én se voltam már több mint két hete suliba, le vagyok maradva rendesen. De ugyanakkor anyámat is megértem, hogy próbál ezzel is óvni másokat, hogy mi tünetmentesen ne adhassuk másoknak át.


Ti mit gondoltok? Hogy cselekednétek?



2020. nov. 1. 10:04
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
84%
Mondd meg apádnak, hogy a viselkedése büntethető is. Hátha ez hatással lesz rá. Hívd fel te anyád háziorvosát és mondd el, mi a helyzet! Apád és jelenleg anyád is meg te is veszélyeztettek mindenki mást! Apádnak csak 10 napra kellene karanténba mennie, nehogy már ne bírja ki.
2020. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem D+C vitamin kiló számra. C vitamin alatt pedig az aszkorbinsavra gondolok, nem a tablettás baromságra. :D
2020. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
68%

"amúgy se bír megülni itthon egy teljes napot sem"


Akkor odakötitek az asztal lábához, hogy ne legyen választása. Vagy annyira ég a v@l@ga, hogy elrágná a kötelet?

2020. nov. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
76%
Lehetnek kivételek, barátnőm is koronás volt, otthon volt 2 hetet a családdal és senki nem kapta el közülük. De ne bízd el magad, ez nagyon ritka. Mindenképp menjen anyud orvoshoz. Teszt kéne mindenkinek, aki negatív az mehet a dolgára, anyudat viszont el kéne különíteni. Nincs egy ismerősötöknek esetleg üres lakása ahol el tudja tölteni a karantént? Persze felügyelet mellett, ne hagyjátok magára
2020. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Felhívtuk ma orvost, holnap este 8-ra kell mennie teszteltetni magát.


Viszont azt nem értem, hogy miért egyedül kell mennie? Azt mondták ki se kell szállnia autóból de csak egyedül ülhet bent. Én aki úgyis karanténba kerül beülök mellé, az miért probléma?


Mindenesetre mivel fél egyedül sötétben vezetni így elmegyek vele aztán majd kiszállok valahol de furcsa ez.

2020. nov. 2. 18:36
 36/37 anonim ***** válasza:
Te nem kerülsz hivatalosan karanténba.
2020. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Háziorvos hétre kiírt minket
2020. nov. 2. 18:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!