Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? (covid)

Figyelt kérdés

Anyám 2 nappal ezelőtt megbetegedett (hőemelkedés, köhögés, fejfájás). Ma reggelre már szagokat se érez, alig bír beszélni, fáj mindene és féltem is nagyon mert őt egy ártatlan influenza is kidöntötte tavaly 2 hétig úgy, hogy majdnem el is ájult néhányszor. Nincs semmilyen alapbetegsége csak nagyon gyenge immunrendszerű.


Anyám nagyon a koronavírusra gyanakszik ezért fontolóra vette, hogy szólni kellene a háziorvosnak, azonban itt jön a csavar mert apám meg üvöltözik vele, hogy nehogy merjen szólni az orvosnak mert ő nem hajlandó karanténba vonulni. Ráadásul anyám azzal sincs tisztában, hogy mi akik egy fedél alatt lakunk vele (faterom, húgom és én) járkálhatunk e ha elrendelik a tesztelést neki.


Egyébként szerintem tőlem kapta el mert én voltam nagyon beteg még az őszi szünet előtt és ugyanúgy elment a szaglásom (talán még most se jött vissza rendesen) és az ízeket sem úgy éreztem.


Na de ne térjünk el a lényegtől, az lenne a kérdésem, hogy mégis most ebben a helyzetben kinek adjak igazat? Mindkettejük álláspontját meg tudom érteni. Faterom a fő "kenyérkereső" és amúgy se bír megülni itthon egy teljes napot sem, ráadásul én se voltam már több mint két hete suliba, le vagyok maradva rendesen. De ugyanakkor anyámat is megértem, hogy próbál ezzel is óvni másokat, hogy mi tünetmentesen ne adhassuk másoknak át.


Ti mit gondoltok? Hogy cselekednétek?



2020. nov. 1. 10:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Oké,apád nem akar karanténban lenni,de mi lesz akkor,ha az anyád állapota rosszabb lesz? Anyádnak kezelésre lenne szüksége,főleg úgy,hogy az immunrendszere gyenge!

Szóval itt az apád idióta,már neharagudj.

2020. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
98%
Anyukádnak orvosi segítségre van szüksége, ha ennyire gyenge az immunrendszere. Ti normálisak vagytok? Hagynátok, hogy megint szenvedjen vagy még rosszabb mert ti nem akartok otthon ülni?
2020. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
8%
Nehéz helyzet az a baj. Ha karantén van nincs pénz, akkor meg csődbe mehet a család. Figyelj. Ha van családi megtakarításotok akkor szóljatok a dokinak, ha nincsen akkor pedig tartsatok távolságot és ne jöjjön ki a szobájából, csak ha nagyon muszáj, de akkor is maszkkal.
2020. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Na jó, hát annyira durván azért nem gyenge az immunrendszere, most is nevetve beszél a telefonba, ő inkább a lázat nem bírja ami hálistennek lement neki, valamint erős fájdalomcsillapítókkal nagyon ki lehet csinálni. Amiatt többször ájult már el élete során.


De azért én is azon a véleményen vagyok, hogy csak tudnia kellene erről az orvosnak. Az a biztos.

2020. nov. 1. 10:22
 5/37 anonim ***** válasza:
97%
De mindenképpen ápoljátok és legyetek rá figyelemmel, mert a helyzete rosszabbodhat.
2020. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
0%
Még nevetett??
2020. nov. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
#5 Mindenképpen úgy lesz.
2020. nov. 1. 10:30
 8/37 anonim ***** válasza:
96%

Ha apád miatt nem hívtok hozzá orvost és netán belehal, akkor meg majd csodálkoztok, hogy miért nem tett a kormány semmit!

Gyönge immunrendszerü ember esetében feltétlen orvost kellene hívni, mert igen komoly baj lehet belöle!

2020. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
95%
3-as: és ha bezárják a szobába az anyát, ö meg meghal emiatt - vagy azért, mert túl késön kerül orvoshoz -, akkor mindenki örülni fog, hogy de legalább nem vesztettünk túl sokat anyagilag?????
2020. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
99%
Anyukádnak van igaza. Orvos, teszt, és maradok a seggeteken.
2020. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!