Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? (covid)

Figyelt kérdés

Anyám 2 nappal ezelőtt megbetegedett (hőemelkedés, köhögés, fejfájás). Ma reggelre már szagokat se érez, alig bír beszélni, fáj mindene és féltem is nagyon mert őt egy ártatlan influenza is kidöntötte tavaly 2 hétig úgy, hogy majdnem el is ájult néhányszor. Nincs semmilyen alapbetegsége csak nagyon gyenge immunrendszerű.


Anyám nagyon a koronavírusra gyanakszik ezért fontolóra vette, hogy szólni kellene a háziorvosnak, azonban itt jön a csavar mert apám meg üvöltözik vele, hogy nehogy merjen szólni az orvosnak mert ő nem hajlandó karanténba vonulni. Ráadásul anyám azzal sincs tisztában, hogy mi akik egy fedél alatt lakunk vele (faterom, húgom és én) járkálhatunk e ha elrendelik a tesztelést neki.


Egyébként szerintem tőlem kapta el mert én voltam nagyon beteg még az őszi szünet előtt és ugyanúgy elment a szaglásom (talán még most se jött vissza rendesen) és az ízeket sem úgy éreztem.


Na de ne térjünk el a lényegtől, az lenne a kérdésem, hogy mégis most ebben a helyzetben kinek adjak igazat? Mindkettejük álláspontját meg tudom érteni. Faterom a fő "kenyérkereső" és amúgy se bír megülni itthon egy teljes napot sem, ráadásul én se voltam már több mint két hete suliba, le vagyok maradva rendesen. De ugyanakkor anyámat is megértem, hogy próbál ezzel is óvni másokat, hogy mi tünetmentesen ne adhassuk másoknak át.


Ti mit gondoltok? Hogy cselekednétek?



2020. nov. 1. 10:04
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
#19 Attól, hogy nem teszteltettem magam még nem jártam el sehova. Itthon ülök már két hete a picsámon. Attól mert letesztelnek nem válsz immunissá. Ráadásul mit tudnak veled kezdeni ha pozitív is vagy? Maradj otthon 10 napig. Nincs rá gyógymód.
2020. nov. 1. 12:32
 22/37 anonim ***** válasza:
78%

Hat igen, pontosan az ilyen csaladok miatt tartunk ott, ahol. A komany is idiota rendeleteket hoz azzal, hogy egy haztartason belul eloknek is csak akkor kell karantenba menni, ha pozitiv a tesztjuk. De tesztre csak akkor kuldenek el, ha tuneteid vannak, mikozben boritekolhato, hogy az egesz csalad elkapta, hiszen keptelenseg elszeparaltan elni egy lakasban vagy hazban, kiveve ha az 200 negyzetmeteres, tobb konyhaval es furdovel, szobaval. Akkor esetleg.

Otthon kene maradni mindenkinek, az lenne az ertelmes es logikus megoldas, de mindegy. Szerencsetlen anyadnak azert egy tesztet intezzetek mar konyorgom, legalabb ennyit. Nyugi, ti kimehettek tovabbra is, hivatalosan, sajnos :(

2020. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
85%

Igen, de ha lett volna pozitív teszted, apádnak és anyádnak is kötelező megülni a picsáján, és nem terjesztik a vírust tudtukon kívül világnak. Nézzétek meg ezt a kérdést, meg a sok idióta válaszadót. Hiába próbálok érvelni, lepontoznak 0-ra, és akkor ennyivel el van intézve:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..

2020. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj hogy hasonló hülyék miatt 1 hónappal hamarabb bezár munkahelyem igaz nem Magyarországon lakom hanem Németországban.
2020. nov. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
91%
Az apád félék miatt terjed ennyire a vírus...
2020. nov. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon felhúzott ez a kérdés, tudom, ez az én problémám. A seggén megülni képtelen apád speciel nekem is átadhatja a vírust, ha esetleg beteg, meg még vagy ezer másiknak, akik ugyanúgy, mint én, idősek otthonában dolgozunk. Nagyon leszűkítem, kivel találkozok, szinte semmilyen programot nem szervezek, még azt is leszűkítettem, hányszor megyek boltba, éppen azért, nehogy bevigyem az idősek közé a fertőzést. Amikor ilyen megnyilatkozásokat hallok, olvasok, mint ez a kérdés is, úgy érzem, hiába minden megtartóztatás, amit magamra szabok, semmi esélyem.
2020. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
30%

Mondd meg apádnak, hogy attól, ha esetleg anyud pozitív, neki nem kell karanténba vonulnia.

Sajnos a kormány elképesztően hatékony vírus elleni védekezésébe az már nem fér bele, hogy a covid-osokkal egy háztartásban élőket is leteszteljék.

Kedves felháborodott fotel kommentelők: az amúgy eszetekbe sem jut, hogy lehet az apát kirúgják, hogy ha tünetek nélkül otthon marad két hétre? Ti fogjátok a számláikat fizetni, elmentek nekik nagybevásárlást tartani?

2020. nov. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
84%
Ha apád a kollégám lenne, elkapom tőle, és megtudom, hogy már régóta van a családban fertőzött, hát felrúgom a holdra, az biztos
2020. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Az én egyik kollégám is röhögve mesélte az egyik -együtt ledolgozott nap- végén, hogy ő pár napja nem érez szagokat, ízeket, de más baja nincs. Mondta, hogy tuti koronás, de ő bizony otthon nem marad unatkozni meg bezárva lenni, mert nincs más tünete (100%-os távolléti fizu jár nekünk covidos karanténra, ha otthonról hajlandóak vagyunk dolgozni online). Ez egy pénteki nap volt. Szerdán jött meg az én pozitív eredményem. És én nem voltam olyan szerencsés a tünetekkel, mint a kolléga. KÖSZÖNÖM SZÉPEN NEKI EZ ÚTON IS!

Ha hazamentem volna a krónikus beteg Anyukámhoz még tünetmentesen (de nem mertem a beszólás után), lehet, bele is hal. Na így lehet életekkel játszani a nemtörődöm felelőtlenséggel.

2020. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
88%
Apád is bunkó paraszt,ha mindenféle betegséggel futkározik a nagyvilágban.
2020. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!