Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? (covid)

Figyelt kérdés

Anyám 2 nappal ezelőtt megbetegedett (hőemelkedés, köhögés, fejfájás). Ma reggelre már szagokat se érez, alig bír beszélni, fáj mindene és féltem is nagyon mert őt egy ártatlan influenza is kidöntötte tavaly 2 hétig úgy, hogy majdnem el is ájult néhányszor. Nincs semmilyen alapbetegsége csak nagyon gyenge immunrendszerű.


Anyám nagyon a koronavírusra gyanakszik ezért fontolóra vette, hogy szólni kellene a háziorvosnak, azonban itt jön a csavar mert apám meg üvöltözik vele, hogy nehogy merjen szólni az orvosnak mert ő nem hajlandó karanténba vonulni. Ráadásul anyám azzal sincs tisztában, hogy mi akik egy fedél alatt lakunk vele (faterom, húgom és én) járkálhatunk e ha elrendelik a tesztelést neki.


Egyébként szerintem tőlem kapta el mert én voltam nagyon beteg még az őszi szünet előtt és ugyanúgy elment a szaglásom (talán még most se jött vissza rendesen) és az ízeket sem úgy éreztem.


Na de ne térjünk el a lényegtől, az lenne a kérdésem, hogy mégis most ebben a helyzetben kinek adjak igazat? Mindkettejük álláspontját meg tudom érteni. Faterom a fő "kenyérkereső" és amúgy se bír megülni itthon egy teljes napot sem, ráadásul én se voltam már több mint két hete suliba, le vagyok maradva rendesen. De ugyanakkor anyámat is megértem, hogy próbál ezzel is óvni másokat, hogy mi tünetmentesen ne adhassuk másoknak át.


Ti mit gondoltok? Hogy cselekednétek?



2020. nov. 1. 10:04
1 2 3 4
 11/37 Koplárovics Béci ***** válasza:
96%
Jó eséllyel édesapád is elkapta. Legfeljebb tünete nem nagyon van. Ettől még fertőz. És hordja szét a világban felelőtlenül.
2020. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
17%
Áthidaló megoldás: magánszolgáltatóknál lehet koronavírus antigén gyorstesztet kérni. Ez kb. a PCR-teszttel egyidőben mutatja ki a fertőzést, de kicsit több a hamis negatív eredmény (tehát amikor valaki fertőzött, de negatív a tesztje, jellemzően a tünetmentes esetekben). Szóval anyukádnál valószínűleg pontos lenne. Az eredmény nem hivatalos, viszont kiderülne, hogy koronavírusos-e anyukád. Valószínűleg lehet kérni a tesztet otthoni mintavétellel is. Neked meg egy antitest teszt kéne, így kiderül, hogy átestél-e a fertőzésen és tényleg védett vagy-e.
2020. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Anyadnak van igaza
2020. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Már azt nem értem, hogyha NEKED tipikus tüneteid voltak, mi a búbánatért nem hívtad fel a háziorvost és kértél tesztet??
2020. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Már közben kiderült, hogy állítólag az egész családi körben van koronás. Legalábbis én nem tartom mindenkivel a kapcsolatot, faterom mondta.


Belehalni biztos nem fog azért annyira szarul nincs, de végül elővigyázatosságból egész család itthon marad.

2020. nov. 1. 11:50
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Szóval az ilyenek miatt terjed a vírus. Tud a betegségről, de tojik bele, mert 2 forintért a saját anyját is megb....

Nem baj, majd lesz megint egy csomó tiltás, leállás, korlátozás, aztán lehet sírni mindenkinek.

2020. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
96%
Az olyanok miatt terjed a vírus, mint apád.
2020. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Hát ő alapból világ életében ilyen volt, hogy mindenféle betegséggel bejárt dolgozni még ha halálán volt is. Szóval neki ez most új lesz. HA valóban korona áll a háttérben
2020. nov. 1. 12:16
 19/37 anonim ***** válasza:
94%

17!


Vagy inkább az olyanok miatt, mint a kérdező, aki beteg volf, de nem ment tesztre.

2020. nov. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ő az, aki beviszi a kollégáknak a betegséget, akik esetleg emiatt esnek ki munkábóll, vagy hazaviszik az idősebb rokonaiknak vagy gyermekeiknek.

Köszönjük neki!

2020. nov. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!