Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem Tetszik nektek a...

Miért nem Tetszik nektek a Dzsenifer név?

Figyelt kérdés
Ahogy itt olvasgattam,láttam hogy azt irjátok,hogy a Dzsenifer név Magyarországon cigányos,és csak a cigány családokba fordul elő.Én is Dzsenifer vagyok,és a vezetéknevem meg Oláh.És nem vagyok Cigány:O
2010. aug. 9. 14:39
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen nevű, aki Cigánd-on él. Ez érdekes, már minden hozzáillene, hogy cigány legyen, de nem az.
2010. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
85%
Sokan leírták előttem, hogy miért cigányos, és nos igen, én is annak tartom, azután, hogy van itt a falunkban (ami, megjegyzem, 1000 fős... :D) egy Kolompár Junior nevű cigánygyermek, bár, azt nem tudom, hogy J-vel vagy Dzs-vel írják-e a nevét... XD
2010. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Az Oláh, az román, nem cigány, az oláhok azok a románok csúnya nevük, ma is használják
2010. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
77%
De ha már a Jessica név tetszik (írtad, hogy azt adnád a gyerekednek), akkor könyörgöm, legalább írd le helyesen, ne úgy, hogy jessyca. Nem attól lesz külföldies egy név, hogy y-t teszünk bele i helyett.
2010. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Nekem az LBm Jenni, és egyáltalán nem cigány..
2010. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 mariecsúj válasza:
51%

... városban én voltam az első dzsenifer!

igen cigány vagyok és?

lexarom

és én jennifernek írom néha dzsenifer-nek!

2011. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:

Én is Jennifer vagyok.

Néha Dzseninek, néha Jenninek írom. mikor hogy jön.

Nekem tetszik a nevem.

Szerintem nem cigányos.

És NEM, nem vagyok cigány. bárki gondolhat bármit.

És nekem tetszenek a külföldi nevek. Majdnem Jessica lettem. a legjobb barátnőmet Éduának hívják(Dudunak becézzük). Az öccsét pedig Mironnak. ÉS nekem ezek is tetszenek. a Másik barátnőm Zsófi, akit Szofinak hívunk. Nekem pont azok tetszenek ezekben a nevekben, hogy külföldieek. de mindenkinek megvan az egyéni véleménye. ; )

2011. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
0%

Abban biztos vagy, hogy az Édua külföldi név? :P


Kérdezőnek válaszom: igen, cigányosnak hangzik a Dzsenifer, márpedig azért mert hogy jóval több cigány tartja szépnek, és adja a lányának, mint nem cigány.


Amúgy azon a véleményen vagyok, hogy picit éredmes elgondolkozni azon, külföldön hányan adnak magyar neveket úgy, hogy nem magyar származásúak a szülők? SEHÁNYAN. Itthon pedig ez egy tendencia volt (hála Istennek lecsengőben) hogy nem csak egyik felmenő sem külföldi de még beszélni sem tudni külföldiül, mégis milyen "zsír" külföldies hangzású neveket adni... szerencsére egyre többen tartják úgy, hogy ez nem trendi, hanem épp ellenkezőleg. Magyarországon élsz, magyar vagy, a gyerek kapjon olyan nevet. Azt is érdemes kipróbálni, ha felnőttként bemutatkozik majd, és pl. Dr. vagy Prof. lesz, akkor hogyan hangzik majd a neve... (Dr.) Kelemen Anna nagy karriert befutott felnőttként is megállja a helyét, meg pici korában Annácskának, Ancsikának is; de hallottál már Dr. Kolompár Dzsenniferről?

A nevedben a sorsod- tartják sokan, ezért ha teheted,a gyermekednek jól megfontoltan adj nevet.

Nem akartam senkit megbántani, főleg olyanokat nem, akik már viselik ezt a nevet és szépnek tartják.

2011. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim válasza:
sziasztok én is dzsenifer vagyok mégse vagyok cigány anyukám se az se az apukám.És a vezeték nevem kecskés és nem vagyok cigány családból származó.
2014. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Én is Dzsenifer vagyok. így is írom a nevemet. Aki szerint undorító az egy ökör. Egyáltalán nem vagyok cigány (anyám nem cigány, apám sem volt az). Egyáltalán nem is cigány név vagy kutyanév. Kutyanév pl: morzsi, buksi stb. Azt sem értem, hogy miért gondolja valaki, hogy ez sorozatnév, mond már el kérlek melyik sorozatban volt Dzsenifer nevű főszereplő? Én mellesleg Jennifer Rush-ról kaptam a nevemet, aki egy kiváló énekesnő, de gondolom az ilyen csökkent értelmű emberek, mint akik itt fikázzák mások nevét, nem is tudják ki Ő.
2014. szept. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!