Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vendég fizessen, ez nem...

A vendég fizessen, ez nem felháborító? Írjatok minnél többen

Figyelt kérdés

Többször volt már olyan h barátom barátjai meghívtak minket. És ha bármit vettek piát chipset mindig benyújtották a számlát, ezt teljes mértékben felháborítónak tartom ti nem?


Ha én hívok vendégeket én is készülök nasival sütivel rendes kajával piával mégse dugom oda az orruk alá a számlát h akkor a hús 1500 ft volt amiből nektek x ft kell fizetni a pia 5000 amiből a ti részetek ez annyira szánalmas nem?


2010. aug. 9. 11:29
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
15%

"de nekem lenne pofám benyújtani a számlát..."

Őszintén szólva, nekem meg nem lenne pofám ingyen zabálni és inni, hacsak nem régi jó barátomnál vagyok, akivel ez úgyis kölcsönös. Na de idegeneknél vagy kevésbé jó ismerősöknél biztos nem.

2010. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
azt akartam írni h nem lenne, és soha nem is tettem ilyet
2010. aug. 9. 12:05
 33/39 anonim ***** válasza:
Ez gááááz. A vendégnek élvezni-e kellene, hogy meg van hívva és azt kér amit akar, mert nem ő állja a számlát. Csináld azt, amit az első válaszoló írt!
2010. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Hát csak így megbeszélés nélkül szerintem is parasztság benyújtani a számlát! Mi úgy szoktuk, ha közösen találjuk ki a barátokkal, hogy buli van (általában nálunk szokott lenni, mert már saját házunk van), akkor mondjuk mi álljuk a kaját, ő meg a piát. Vagy van amikor mindent közösen. Mi elmegyünk vásárolni, kaját meg piát, és utána szétdobjuk. De ha mondjuk névnapra, vagy szülinapra hívok vendégeket, akkor evidens, hogy én állok mindent. De életemben nem jutna eszembe nasiról benyújtani a számlát. Nálunk is voltak olyan barátok, akik 100 forintokon sz@roltak, hogy ez miért annyi, meg ő nem ivott a sörből, akkor miért fizessen. Na ezeket leépítettük. Igaza van a férjemnek, akinek annyira nincs pénze, hogy 100 forinton görcsöl, az ne járjon kertipartira.
2010. aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Gáz mindenesetre.. Teljesen igaza van az elsőnek. Te is hívd meg és fizettess vele. Az vízválasztó lesz a jövőt illetően.
2010. aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
elég színes volt a társaság, a vendég látó 24 barátom 23 én 20 vendéglátó barátnője 19 mwg volt ott mégy egy pár ahol a őket nem tudom
2010. aug. 9. 12:12
 37/39 anonim ***** válasza:

Ilyet még én sem hallodtam.

Elég kretén dolog.

Engem meghívtak bowlingozni, mondom na és mire számoljak mennyi hogy stb na és mondta hogy nekem semmi, mondtam hogy úgy van mondták hogy a kólát veszem én.Na de ilyet.

2010. aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Ez azért durva. Van egy barátom aki finoman szólva skót és a fogához veri a garast, de még ő sem vetemedne ilyesmire. Ha vendégségbe hívok valakit, akkor tisztában vagyok vele, hogy nem lesz ingyen a kaja/pia. Nyilván ha legközelebb ő hív meg engem, akkor meg ő fizeti ugyanezeket. Szánalmas ez a gondolkodásmód.
2010. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

Hát... Ha mi a párommal vendégeket hívunk, mondjuk vacsorára a szomszédokat(nagyon jóban vagyunk velük :) ),

akkor kedvességből kapunk egy üvegbort, vagy hoznak gyümölcslét, esetleg sütnek egy kisebb adag süteményt.

De ilyenről még én se hallottam, hogy benyújtják a számlát. Nem semmi...

2010. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!