Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vendég fizessen, ez nem...

A vendég fizessen, ez nem felháborító? Írjatok minnél többen

Figyelt kérdés

Többször volt már olyan h barátom barátjai meghívtak minket. És ha bármit vettek piát chipset mindig benyújtották a számlát, ezt teljes mértékben felháborítónak tartom ti nem?


Ha én hívok vendégeket én is készülök nasival sütivel rendes kajával piával mégse dugom oda az orruk alá a számlát h akkor a hús 1500 ft volt amiből nektek x ft kell fizetni a pia 5000 amiből a ti részetek ez annyira szánalmas nem?


2010. aug. 9. 11:29
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Az en barataim ismerosei is ilyenek, azota en is igy csinalom, mikor ok jonnek hozzank vendegsegbe.
2010. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is gáz. Ha olyan bulit szervezünk, ahol valóban sok pia lesz meg sok kaja, és nem tudjuk az egészet zsebből kifizetni, akkor már eleve úgy beszéljük meg, hogy mindenki ad bele (de akkor azt is megbeszéljük, hogy mi lesz "terítéken") és egy valaki elmegy vásárolni, vagy mindenki hoz valamit, italt, ennivalót. De ha ez nincs előre megbeszélve, akkor nagyon gáz dolog a bulin elkérni a részösszeget.
2010. aug. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem nincs ebben semmi szánalmas, ha gyakran vannak ilyen összejövetelek, szerintem normális, hogy mindenki osztozik a költségekben. Ez NEM vendégség. Természetesen egy igazi vendég orra alá én sem dugnám oda a számlát.

Egyébként ha nem tetszik, nem kötelező elmenni.

2010. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Nálunk az ilyen nagy mulatságok (sütögetés kajával, piával, minden jóval) mindig közösbe megy. Megvesszük a cuccokat, majd mindenki egyenlő részt ad bele.

Ez így teljesen igazságos és jó. Mindenki úgyse tud ilyet rendezni, és nem is fog.

2010. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
marha egyszerű, többet nem mentek hozzájuk
2010. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Attól függ...a kölcsönösség jegyében ti mindig visszahívjátok őket?Ha igen és nálatok "ingyen" van minden,akkor az.


Egyébként nálunk is így működik.Több család jár össze és a végén elosztjuk az alapanyagok árát.A macera,kosz így még mindig a soronkövetkezőé.Viszont nem járunk úgy,hogy mindenki chipset visz,az innivaló meg elfogy egy óra alatt.

2010. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
kb anyuéknak annyi a fizetése összesen amit a fiú keres havonta, de nekem lenne pofám benyújtani a számlát...
2010. aug. 9. 11:58
 28/39 A kérdező kommentje:
de akkor előre meg van beszélve a dolog és nem az van hogy akkor fizessünk...
2010. aug. 9. 12:00
 29/39 anonim ***** válasza:
szerintem baromi illetlen dolog. ő hívott meg, akkor gondoskodnia illik a fogyasztásotokról. a házigazdának egy üveg bort illik vinni, a háziasszonynak pár szál virágot, esetleg előtte érdeklődni, hogy sütit, pogácsát vigyetek-e... mi az, h benyújtja a számlát? mégis mennyibe kerül kb 10 embert megetetni, megitatni? nem él rosszul, nem anyagi megfontolás, hanem szimpla parasztság...
2010. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem is hallottam, ne menj hozzájuk többet.
2010. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!