Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vendég fizessen, ez nem...

A vendég fizessen, ez nem felháborító? Írjatok minnél többen

Figyelt kérdés

Többször volt már olyan h barátom barátjai meghívtak minket. És ha bármit vettek piát chipset mindig benyújtották a számlát, ezt teljes mértékben felháborítónak tartom ti nem?


Ha én hívok vendégeket én is készülök nasival sütivel rendes kajával piával mégse dugom oda az orruk alá a számlát h akkor a hús 1500 ft volt amiből nektek x ft kell fizetni a pia 5000 amiből a ti részetek ez annyira szánalmas nem?


2010. aug. 9. 11:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
hívd meg őket te is :) Vegyél rákot, francia pezsgőt, stb, aztán a számlát benyújtani. Megnézném az arcukat :)
2010. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

tedd azt amit az első válaszoló irt :)

vagy rendezz egy kis bulit,és ha amjd oda jönnek először küld le a boltba maguknak rágcsáért meg opiáért. mindneki azt eszi,issza amit vitt :)

2010. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
100%
Nagyon szánalmas.Sőt ilyet még csak nem is hallottam.Mutogatni kéne őket szerintem mert ez nagy ritkaság.
2010. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

De nekem eszembe nem jutna benyújtani a számlát...

Ha meghívok őket akkor vállalom hogy vendégül látom őket, és szerintem ez a normális... nem az hogy úgy kezdődik a buli h akkor mindenki fizessen...

2010. aug. 9. 11:35
 5/39 anonim ***** válasza:
21%
Ha előre megbeszélitek, hogy ők vásárolnak, akkor szerintem nincs ebben semmi. Akkor van benne valami visszás, ha ott helyben meglepetésként ér, én pl nem szoktam pénztárcától kezdve mindent magammal vinni vendégségbe, ha pénz sincs nálatok (nem azért, mert nincs, csak nem így készültök, hogy lesz kiadás az este folyamán), elég kellemetlen. Mondd meg nekik, hogy előre szóljanak, vagy ajánld fel, hogy mindenki hoz ezt-azt, így anyagiakban nincs sértődés. Nálunk még ilyenre nem volt példa, pedig volt, hogy egy házibulinkra 20 ezerért vásároltam. Mondjuk nekem is szúrta a szemem, ha valaki emellé 200 Ft-os borral jött, de eszembe nem jutott volna szóvá tenni, vagy elosztani az én befektetett pénzem, hogy adják meg. Annyit tettem, hogy máskor nem hívtam meg azt, aki a 200Ft-os borral jött. És nem azért,mert szegény, azt megérteném, jobb anyagi helyzetben volt/van, mint én.
2010. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
89%
Ezt azért nem mondanám felháborítónak. Persze az egész helyzet függő, de ha mi a haverokkal összeugrunk, valakihez felmegyünk, akkor nem a "házigazda" fizet mindent, hanem mindenki visz valami piát, rágcsát. Vagy előtte megbeszéljük, hogy vigyünk-e, vagy a végén szétdobjuk a számlát.
2010. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
77%
Mi szoktunk olyan bulit csinálni, hogy mindenki bele ad a közösbe álltalábana fiuk elmennek megvenni az összes dolgot, és így bulizunk. De ez álltalában mikor együtt megyünk pl le egy telekre. De ha nálunk vagy másnál van, max a meghíváskor megemlítik hogy pia, salátát vagy x dolgot hozzatok.
2010. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igazad van ez felháborító. Lehet, hogy nem is mennék hozzájuk többet. Gongolom te is viszel vendésgésbe mindfélét(italt, chipset) meg ugye ők is készülnek aztán benyújtják a számlát...pff

2010. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
de ők nem mondanak semmit csak benyújtják a számlát..
2010. aug. 9. 11:38
 10/39 anonim ***** válasza:
88%

Nos ez nálunk úgy működik, hogy mindig viszünk "ajándékba" piát, vagy valami rágcsás történetet... vagy megbeszéljük, hogy a kaját a házigazda állja, mi meg a piát... mikor hogy áll az aktuális házigazda anyagilag. Ez egy normális, járható út, aztán persze van olyan, hogy teljeskörűen vendégül látjuk egymást :)

de ez a kötelező számlabenyújtás gusztustalan, mi sem dobjuk ki azt a barátunkat, aki nem hozott semmit!

2010. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!