Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vendég fizessen, ez nem...

A vendég fizessen, ez nem felháborító? Írjatok minnél többen

Figyelt kérdés

Többször volt már olyan h barátom barátjai meghívtak minket. És ha bármit vettek piát chipset mindig benyújtották a számlát, ezt teljes mértékben felháborítónak tartom ti nem?


Ha én hívok vendégeket én is készülök nasival sütivel rendes kajával piával mégse dugom oda az orruk alá a számlát h akkor a hús 1500 ft volt amiből nektek x ft kell fizetni a pia 5000 amiből a ti részetek ez annyira szánalmas nem?


2010. aug. 9. 11:29
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
De, nagyon gáz. Esetleg akkor lenne elfogadható, ha a vendégnek valami különleges extra kívánsága lenne (pl. csak a libamájat bírja a gyomra, ha van ilyen, vagy ehhez hasonló), vagy valami betegség miatt drága, speciális étrenden él, amit a vendéglátó nem tud vagy nem akar megfizetni. De ha átlagos vendéglátásról van szó (sütemény, üdítő, stb.), akkor tényleg felháborító. Ha drágább ebédre, vacsorára hívtak, akkor illik visszahívni, de ha nem hívjátok vissza valami miatt, akkor is nagyon gáz kifizettetni a fogyasztást. Amúgy ezt nem is a szegények csinálják tapasztalatom szerint. Egyetem alatt volt egy évfolyamtársunk, a Rózsadombon lakott 600 nm-es villában, nagyon gazdag családból származott, az ő lakrésze nagyobb volt mint a mi egész lakásunk. Na ő házibulit rendezett. Pia eleve nem volt, hogy azt hozzon mindenki magának. Viszont csinált párizsis és sajtos zsömléket, meg valami süteményt. Na, a végén kijelentette, hogy a kajáért mindenki fizessen neki 500 Ft-ot. Nem is ettem semmit, mert utálom a párizsit. Na jó, lehet, hogy egy szelet süteményt (az is valami házi piskótaszerűség volt, szóval a legolcsóbb). Mindenki elég furán nézett rá.
2010. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
88%
mióta vagytok együtt? Lehet, hogy a barátod társaságában ez megszokott, bevett szokás. Lehet hogy régről ered, mikor még nem volt pénzük, de bulizni szerettek. Nekem is volt ilyen kapcsolatom egy időben.Mindig máshol jöttünk össze, vendéglátás alaphangon, de legalább együtt voltunk.Igy nem volt az, hogy a házigazdák versenyeztek ki mit ad- aztán jól kibeszélték egymásközt- mint manapság.
2010. aug. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 BeerHunter ***** válasza:
93%

Azért nem mindegy, hogy hány évesek vagytok, rendelkeztek-e önálló jövedelemmel, illetve, hogy ők rendelkeznek-e. Ha igen, akkor elég szánalmas, a szrt is megennék, ha nem lenne büdös típusú emberek.

Mert az oké, hogy fiatalok, mint mi, ha tartunk bulit összedobjuk a pénzt, de felnőtteknél elég cinkes.

2010. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim válasza:
96%
Szerintem elfogadhatatlan. Sokszor csinálok itthon tipikus házibulit és előre jelzem, hogy sokan leszünk, így lesz egy minimális befizetendő összeg(1000 huf) vagy hozzanak a közösbe piát ilyesmi..De az, hogy áthívok 1-3 embert, hogy jöjjenek jól érezni magukat és kezükbe nyomni a végén egy kalkulációt, hogy ti ennyiért élveztétek itt jól magatokat...szerintem az ilyen ne hívjon át senkit se.
2010. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

ott kaja nem volt csak pia, kaja étterembe volt chipset vettek maguknak.


Nálam ez úgy szokás h csinálok a vendégeimnek vacsit, gondoskodom rágcsáról, meg üditőről. Ha sokan vagyunk akkor osztjuk szét a dolgokat de akkor se így h aki iszik a kólából az fizessen...

2010. aug. 9. 11:43
 16/39 A kérdező kommentje:
akinél voltunk az elég jól keres
2010. aug. 9. 11:44
 17/39 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez nagy köcsögség!

Igazad van kedves kérdező!Felháborító én az tuti,h egy ft-ot nem adtam volna és még rá is kérdeztem volna,h ezt,h képzelik és,h ha ilyen bulit szerveznek, ami fizetős,akkor el se megyek...

2010. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
63%

persze h nem ez a normális viselkedés, de

lehet h ők mindig így szokták h haverok között elosztják h ki mennyit ad bele..és megmaradt náluk ez a szokás..

2010. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Szűkebb baráti körben még elmegy az ilyen (mondjuk előzetes megbeszélés nem árt). De ez azért tényleg csúnya dolog. Vendéggel nem illik így bánni. És jól mondják, te is hívd meg egy ilyen baráti vacsira őket:)
2010. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Septimius ***** válasza:
Ez sok mindentől függ, mert most a saját helyzetébe képzeltem bele magam, hogy egyetemista, ágrólszakadt barátaim kifizettetik velem a kajámat, akkor nem sértődnék meg, mert tudom, hogy rosszul állnak. Főleg, ha előre megbeszélnénk. De mivel mondtad, hogy váratlanul ér titeket, ráadásul elég jól keres, sőt, az elmondottak alapján már nem tanulnak, hanem csak dolgoznak, ez így valóban kissé felháborító. Én beszélnék vele, vagy pedig gyakrabban visszahívnám őket, hogy fizessenek ők is - lehet, hogy egyszerűen azt hiszik, hogy úgyis lesz majd ilyen, és akkor visszaadják.
2010. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!