Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így hogyan temessem el?

Így hogyan temessem el?

Figyelt kérdés

Az egyik szülőm váratlanul elhunty. Nem volt házastársa,(elváltak),sem pàrja. Egyedüli gyermek vagyok.

Állítólag nekem kell a temetést megszervzeni,viszont egyetemista vagyok és semmi pénzem. Diákhitelem vam és mellette részmunkaidőben dolgozom amiből éppen kijövök.

A család többi tagja nem akar beszállni .( nagyszülők,rokonok sem)

Illetve az intézkedésben sem akar senki segíteni, egyáltalán, egyedül vagyok hagyva miközben dolgoznom kéne hogy ne haljak éhen a következő hónapban.:(

Ilyenkor mégis mi a fenét tegyek???

22F



2020. okt. 23. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Részvétem. Nehéz időszak jön most, ez biztos, ha így magadra hagytak.

[link]

Ezen a linkrn talán válasz kapsz a hivatalos formaságokra.

A lelki részét pedig a családodtól kérd számon. Légy erős, ne hagyd el magad...

2020. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Helyi önkormányzattól kérj segítséget,ha végképp nem látsz más lehetőséget.
2020. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Létezik temetési segély.
2020. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Önkormányzat segít.
2020. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
A legegyszerűbb, legolcsóbb megoldást válaszd, akár a temetést is ki lehet hagyni, nagyon drága a sírhely. Szórás, vagy az urna hazavitele sokkal olcsóbb. Lehet részletfizetést, segélyt kérni.
2020. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Őszinte részvétem. Önkormányzat eltemeti, de lehet a temetési költséget ki kell fizetned. Kérheted részlet visszafizetéssel is. Na most már értem anyum miért mondogatja nekem, hogy a temetési pénzt bankszámlán van ha bármi történne vele. Nagyon nehéz a helyzeted.
2020. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A család többi tagját pedig nem értem....azért nem esik jól ez,hogy mindent rám hagynak miközben ezen kívül is rengeteg dolgom van...

2020. okt. 23. 21:01
 8/13 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Az illetékes önkormányzatnál kérj köztemetést. Valószínűleg később ki kell fizetned, bár indokolt esetben az önkormányzatok ettől eltekinthetnek. Mielőbb beszélj velük, mert a test tárolásáért is fizetni kell bizonyos idő után.
2020. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
A lakohelyenek onkormanyzatanal erdeklodsz koztemetes iránt, mivel hogy blablabla, egyetemeista vagy nappali tagozaton, nincs allando beveteled stb. Kerhetsz abban is segitseget hogy hogy kell megirni a kervenyt. Nem ciki.
2020. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Én is egyedül intéztem apám temetését nagyrészt. Ez szerintem sokat ad is az embernek. Nekem ez az itézés sokkal intenzívebbé tette. Amúgy van pár dolog amivel olcsósíthatod.
2020. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!