Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki döntheti el, hogy hova...

Ki döntheti el, hogy hova temessék az elhunytat?

Figyelt kérdés
Ha a családban a gyermekek és a férj (a férj nem édesapja a gyermekeknek) nem tud megegyezni a temetés helyszínében, mit lehet tenni? Kinek milyen joga és lehetősége van?
2011. júl. 22. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki a temetést fizeti.Akinek a neve a számlán van.

Aztán utána lehet vitatkozni.

2011. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az eltemetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:


1. Aki a temetést szerződésben vállalta.

2. Akit az elhunyt végrendelete arra kötelez.

3. Végintézkedés hiányában az elhunyt elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa.

3. Az elhunyt egyéb közeli hozzátartozója, a törvényes öröklés rendje szerint."


Tehát, ha nincs semmilyen rendelkezés és végrendelet ezügyben, vagy már kiváltott sírhely, akkor a házastárs rendelkezik.

2011. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, az utolsó 3-as az 4-es. :)
2011. júl. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom,hogy a legközelebbi hozzátartozó,jelen esetben a férj.
2011. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A gyerekek csak akkor rendelkezhetnek, ha a nincs törvényes házastárs, vagy ha a végrendeletben van ilyen kitétel.

Ha viszont van kiváltott sírhely pedig abba temetik az elhunytat.

2011. júl. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze, ha az elhunyt nem elvált a gyermekek édesapjától, hanem korábban valamikor meghalt, akkor most valahol érthető, ha a gyermekek azt szeretnék, hogy a mamájuk és a papájuk legyenek együtt.

Vagy nem ez a gond?

Kedves Kérdező! Lehet, hogy esetleg te ezt nem így képzelted, de ha valami ilyesmiről van szó (és a gyermekekkel továbbra is szeretnéd megtartani az eddigi jó kapcsolatodat) talán figyelembe kellene venni az ő kívánságukat is.

2011. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a férj/feleség!Én úgy tudom!Nekem sajnos mamám hagyott itt minket szeptemberben!:(
2011. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves 21,33!

Fogadd részvétem! Igazad van, az elhunyt férje az, aki jogilag dönthet ebben. Csak itt az a helyzet, hogy nem ő az elhunyttal közösen nevelt gyermekek apja. És a kérdésből azt szűröm le, hogy a gyerekek mást szeretnének, mint a kérdező és ebből ered a nézeteltérés.

2011. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na, akkor a teljes szitu. Nejem unoka hugainak anyukájának napjai vannak hátra. A lányok azt szeretnék, hogy anyukájuk szülőfalujában legyen eltemetve, míg az anyukájuk férje azt, hogy Budapesten. A férj nem édesapja a lányoknak és nagy a viszály a lányok és a férj közt. Az édesanya sajnos nem biztos, hogy lesz még olyan állapotban, hogy temetéséről nyilatkozzon. Ha mégis lesz olyan pillanat, akkor ezt ők ki is használják, a kérdés, hogy mi lesz, ha nem tud nyilatkozni.
2011. júl. 22. 21:53
 10/12 anonim ***** válasza:

ma 21:53

Ez esetben a férj szava lesz a döntő.

2011. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!