Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha végig beleszól abba, hogy...

Ha végig beleszól abba, hogy vezetek, mit csináljak? Bántó lenne, ha megkérném, fogja be, vagy járjon vonattal/busszal?

Figyelt kérdés

3 éve van jogosítványom, ebből másfél év olyan volt, hogy havonta egyszer (de inkább kétszer) biztosan átvezettem az egész országon és mentem a barátomhoz Ausztriába. Még most is heti szinten vezetek Budapestről haza a szüleimhez, Pesten belül is autóval közlekedek minden nap, szóval hetente több száz km-t vezetek alsóhangon.


Most az egyik rokonom is Pesten tanul, levelező képzésen és péntekenként velem szokott hazajönni. Viszont mindenbe beleszól. Mennyivel megyek, hova figyelek, miért hangos a zene, néha elkiabálja magát, hogy OTT EGY GYALOGOS... Úgy, hogy az autóm új, szinte mindent jelez a rendszer, szóval nem kell nekem mellé még valaki, aki az anyósülésről beleszól a vezetésembe. Meg hogy miért kell nekem végig az autópályán menni, ők a férjével mindig elkerülik és úgy is simán lehet menni.

Ő egy kis faluban lakik, azért lett neki 10 éve véve egy autó, hogy tudja hordani rossz időben a gyereket óvodába... Sosem vezetett még városon kívül, mert hogy fél.

Oké, én ezt elfogadom és inkább ne is vezessen, mert van elég idióta az utakon így is. De ne akarja már rám is átragasztani ezt a stílust, hogy mindentől félni kell, meg nem szabad gyorsan menni és rettegjünk a sötétben minden méternél, hogy mi fog kiugrani elénk (úgy, hogy még vadriasztó is van az autón).


Szerintem már akkor felmegy a vérnyomásom, ha látom, hogy sétál az autó felé. Anyukám már megjegyezte neki félig viccesen, hogy van a gyereknek jogosítványa, nem kell neki tanítgatni egész úton, de nem nagyon vette a lapot.

Most direkt nem akarom szivatni, hogy este a hidegben még vonatozzon haza, mikor az közel 4 óra lenne neki, autóval nekem meg 1,5 akkor is, ha normál tempóban jövök és nem sietek/nincs dugó. De ez a folyamatos dumálás nagyon zavar...


2020. okt. 18. 10:08
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Én munkatárs csajjal voltam úgy, hogy mivel kb 500 méterre laktunk egymástól így volt, hogy hazahoztam ne kelljen várnia a buszra 20 percet este 10 után. Na egy párszor megcsinálta, hogy okoskodott meg minden áron füstölni akart a kocsiban, mert munka után 15 percet nem bírt ki amíg hazaérünk.

Mondtam neki, hogy részemről ennyi volt, nincs harag de többet nem tudom elvinni.

2020. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán minek viszed el? Másfélbóra csendben nem jó, akkor marad a 4 óra vonatozás... engem felbaszott volna, a következő buszmegállóban kiszállítom.
2020. okt. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

"levelező képzésen tanul"

- És hogyan jut fel? Reggel vonattal?


" lett neki 10 éve véve egy autó'

- Esetleg mehetnétek az Ő autójával is...


Miért kell egyébként elvinned? Ott toporog pénteken a kapuban?

2020. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!