Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha végig beleszól abba, hogy...

Ha végig beleszól abba, hogy vezetek, mit csináljak? Bántó lenne, ha megkérném, fogja be, vagy járjon vonattal/busszal?

Figyelt kérdés

3 éve van jogosítványom, ebből másfél év olyan volt, hogy havonta egyszer (de inkább kétszer) biztosan átvezettem az egész országon és mentem a barátomhoz Ausztriába. Még most is heti szinten vezetek Budapestről haza a szüleimhez, Pesten belül is autóval közlekedek minden nap, szóval hetente több száz km-t vezetek alsóhangon.


Most az egyik rokonom is Pesten tanul, levelező képzésen és péntekenként velem szokott hazajönni. Viszont mindenbe beleszól. Mennyivel megyek, hova figyelek, miért hangos a zene, néha elkiabálja magát, hogy OTT EGY GYALOGOS... Úgy, hogy az autóm új, szinte mindent jelez a rendszer, szóval nem kell nekem mellé még valaki, aki az anyósülésről beleszól a vezetésembe. Meg hogy miért kell nekem végig az autópályán menni, ők a férjével mindig elkerülik és úgy is simán lehet menni.

Ő egy kis faluban lakik, azért lett neki 10 éve véve egy autó, hogy tudja hordani rossz időben a gyereket óvodába... Sosem vezetett még városon kívül, mert hogy fél.

Oké, én ezt elfogadom és inkább ne is vezessen, mert van elég idióta az utakon így is. De ne akarja már rám is átragasztani ezt a stílust, hogy mindentől félni kell, meg nem szabad gyorsan menni és rettegjünk a sötétben minden méternél, hogy mi fog kiugrani elénk (úgy, hogy még vadriasztó is van az autón).


Szerintem már akkor felmegy a vérnyomásom, ha látom, hogy sétál az autó felé. Anyukám már megjegyezte neki félig viccesen, hogy van a gyereknek jogosítványa, nem kell neki tanítgatni egész úton, de nem nagyon vette a lapot.

Most direkt nem akarom szivatni, hogy este a hidegben még vonatozzon haza, mikor az közel 4 óra lenne neki, autóval nekem meg 1,5 akkor is, ha normál tempóban jövök és nem sietek/nincs dugó. De ez a folyamatos dumálás nagyon zavar...


2020. okt. 18. 10:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%
Tudod, néma gyereknek anyja sem érti a szavát és ez egy nagyon jó közmondás, meglehetősen igaz is! Én már régen rászóltam volna, hogy kuss legyen. Már nem azért, de te szívességet teszel neki, ő meg folyton beleugat? Ne haragudj, de te ezt miért hagyod?
2020. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
90%

#13:

Megnézném a te hülye fejedet, ha valaki hirtelen a füledbe ordítana, miközben fogod a volánt, úgy hogy egyáltalán nem számítasz rá. A magadfajta is csak ugatni tud a neten, úgy hogy soha nem élt át ilyet, ugye, kis pampogi.

2020. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
9%

Édesanyád a pampogi. Megnézem, hogyan vezet az ilyen gyerekekkel a háta mögött.

ÉS igen, ült mellettem ilyen hisztigép, de képes vagyok a vezetésre figyelni. 35 év kocc nélkül...

2020. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
98%
Ott cseszted el, hogy szó nélkül tűrted eddig. Apám ennél 100-szor rosszabb természetű volt. Volt egyszer, hogy fogtam és kiraktam a buszmegállóba, hogy oké most volt elég, menjél haza busszal ahogy akarsz. Utána hidd el egy szót nem szólt mikor vinni kellett valahova.
2020. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
62%

Én sem, ahogy más sem szereti, ha beavatkoznak a vezetési technikájába. Viszont nem vagyok híve annak a durva kioktatásnak, amit egyesek fentebb ajánlottak. 1965 nyara óta van jogosítványom és most is vezetek Budapesten. Balesetet még nem okoztam.

Azt ajánlom a kérdezőnek, hogy ne oktassa ki az utastársát (rokon az utasa, fölösleges súrlódások lennének a rokonságban). Inkább szép szóval fejezze ki az akaratát. Pl. így: "Nem szeretem, ha beleszólsz a vezetési technikámba, hiszem keresztül-kasul járom az országot, régóta vezetek Budapesten, magamat is féltem nemcsak Téged és az autómat. Légy szíves, többet ne szólj bele".

Ha mégis megfeledkezik magáról, akkor figyelmeztesd, hogy mit kértél tőle és ekkor említheted meg neki, hogy ha nem érzi magát biztonságban melletted, akkor nem kell veled utaznia. Én a durva beszólásoknak nem vagyok híve. Tudom, hogy ezek után sokan lepontoznak, de vállalom.

2020. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Kapja be.


Én is simán beszólok, ha valaki elkezd nekem a jobb egyről vezetési tanácsokat osztogatni.


Azért, mert már bőven nem vagyok mazsola én sem, körültekintően, nem csiga tempóban, de nem is állat módjára vezetek, és ezt nem kell elismernie az utasnak, de ne is kritizáljon.

Tény, van olyan amikor hibázom, ma is vétettem egy hibát, de a folyamatos okoskodás nekem nem kell. Ültem oktatóautóban, szakoktató, aki ért is az oktatáshoz és ez a szakmája, megtanított vezetni, megmutatta a parkolást, rutinfeladatokat, megtanította az adott forgalmi helyzetek kezelését, ennyi.


Ha meg oktatóra van szükségem, mert pl elvesztem a rutint, felkeresek egy erre szakosodott oktatót, akinek inkább keményen fizetek, hogy hozzáértőként tanítson, minthogy pl a sógor Pista okoskodjon nekem, aki amúgy csak két falu közt közlekedik, és remeg, mint a falevél a városban, ezzel nekem felesleges feszkót generálva.


F

2020. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
78%
Nyugotan rászólhatsz, de először szerintem finomabban, lehet észre se veszi magát. Kérd meg, hogy hagyja abba, mert zavar téged a vezetésben. Ha nem használ, még mindig lehet élesebben fogalmazni legközelebb.
2020. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
90%
Én ilyenkor egyszerűen félreállok ott, ahol van erre lehetőség és megmondom higgadtan, hogy vagy befogja vagy mehet innentől gyalog. Volt ilyen rokonom, azóta gyalog megy, mert megsértődött. Baromira nem hat meg, eddig sem ő tett nekem szívességet.
2020. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
67%

Én ezt nem tudom elengedni a fülem mellett. Basszus pláne ha a saját autóm, hát azt csinálok, amit akarok. Két eset jut eszembe, az egyiknél anyóson a nagyanyám osztotta az igét...pedig nem tud vezetni. Megálltam és közöltem, hogy szálljon ki és duruzsoljon a buszsofőr fülébe.

A másiknál apám volt az ész... behajtottam a körforgalomba és megálltam. Nyilván nem jött senki, nem veszélyeztettem senkit, belátható volt a körforgalom. Megálltam és mondtam, hogy most azonnal helyet cserélünk vagy itt maradunk. Ivott úgyhogy nem volt választása.

Ne hagyd, hogy a fejedre nőjön. Ha nem állsz ki magadért sose fejezi be. És kit érdekel, hogy megsértődik-e...sértődjön, majd legközelebb max nem jön veled.

2020. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
65%

Második beszólás után szépen félreállok, kilököm előtte az ajtót:

-Na tipli, lehet gyalog menni, és többé ne is akarj velem utazni!

-problem solved.

2020. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!