Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha végig beleszól abba, hogy...

Ha végig beleszól abba, hogy vezetek, mit csináljak? Bántó lenne, ha megkérném, fogja be, vagy járjon vonattal/busszal?

Figyelt kérdés

3 éve van jogosítványom, ebből másfél év olyan volt, hogy havonta egyszer (de inkább kétszer) biztosan átvezettem az egész országon és mentem a barátomhoz Ausztriába. Még most is heti szinten vezetek Budapestről haza a szüleimhez, Pesten belül is autóval közlekedek minden nap, szóval hetente több száz km-t vezetek alsóhangon.


Most az egyik rokonom is Pesten tanul, levelező képzésen és péntekenként velem szokott hazajönni. Viszont mindenbe beleszól. Mennyivel megyek, hova figyelek, miért hangos a zene, néha elkiabálja magát, hogy OTT EGY GYALOGOS... Úgy, hogy az autóm új, szinte mindent jelez a rendszer, szóval nem kell nekem mellé még valaki, aki az anyósülésről beleszól a vezetésembe. Meg hogy miért kell nekem végig az autópályán menni, ők a férjével mindig elkerülik és úgy is simán lehet menni.

Ő egy kis faluban lakik, azért lett neki 10 éve véve egy autó, hogy tudja hordani rossz időben a gyereket óvodába... Sosem vezetett még városon kívül, mert hogy fél.

Oké, én ezt elfogadom és inkább ne is vezessen, mert van elég idióta az utakon így is. De ne akarja már rám is átragasztani ezt a stílust, hogy mindentől félni kell, meg nem szabad gyorsan menni és rettegjünk a sötétben minden méternél, hogy mi fog kiugrani elénk (úgy, hogy még vadriasztó is van az autón).


Szerintem már akkor felmegy a vérnyomásom, ha látom, hogy sétál az autó felé. Anyukám már megjegyezte neki félig viccesen, hogy van a gyereknek jogosítványa, nem kell neki tanítgatni egész úton, de nem nagyon vette a lapot.

Most direkt nem akarom szivatni, hogy este a hidegben még vonatozzon haza, mikor az közel 4 óra lenne neki, autóval nekem meg 1,5 akkor is, ha normál tempóban jövök és nem sietek/nincs dugó. De ez a folyamatos dumálás nagyon zavar...


2020. okt. 18. 10:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
99%

Mondd meg neki, hogyha ennyire fél melletted, akkor sajnos marad számára a tömegközlekedés, mert ezzel felidegesít téged és az balesethez fog vezetni.

Első lépésben ne engedd, hogy melletted üljön, hanem üljön mögéd!

Nem máshova, hanem mögéd!

Ha erre a kompromisszumra nem hajlandó, akkor nincs mese, ne fuvarozd!

2020. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
99%

Néma gyereknek anyja sem érti a szavát... MONDD MEG neki, hogy

1. fogja be.Vagy mehet vonattal

2.ültesd a hátsó ülésre

2020. okt. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 SZOTYEE8 válasza:
99%
Mindenképpen jelezd felé a problémát finoman és az is, hogy ő csak utas és nem kötelező beülnie melléd. Te jószívűségből segítesz neki ő pedig visszaél ezzel. Én azt az elvet vallom, hogy vezetésbe soha nem szólunk bele és hagyjuk a másikat figyelni mert a baj hamar megtörténik. Ráadásul hosszú távon ez neked sem válik majd hasznodra!
2020. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%
Helyedben az első alkalommal megmondtam volna neki, hogy így vezetek, tessék vonattal menni, ha nem tetszik. Szerintem nem szivatás, ha ismerteted vele a játékszabályokat, nem kötelességed elvinni sehova, szivességet teszel, amiért pont nem kellene bunkónak lennie.
2020. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
40%

autópálya közepén állnék meg - a leállósávon -, és szólnék neki: ha még egy dirigálós beszólás, akkor innen gyalog megy haza.

amúgy apám és anyám is ezt csinálta. 100 méterrel a sárga lámpa előtt már ordítottak én meg ijedtemben nyomtam egy satuféket..örültek a mögöttem jövők

2020. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
78%
Ha még egyszer ezt csinálja... Fogd meg ott ahol vagy húzódj le... És tessékeld ki az autóból... és hagyd ott a francba ... 😂
2020. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
11%
nekem az anyukám ilyen, nem foglalkozom velem hadd mondja, egyik fülemen be, a másikon ki. Ennyire egyszerű.
2020. okt. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
27%
aha, 5, állj csak meg ott, és akkor legalább igaza van az illetőnek, hülye vagy és nem kéne vezetned...
2020. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%
van egy még jobb ötletem. megállnék és a kezébe adnám a kocsikulcsot. ha ő jobban tudja, csinálja. (nem fogja, de talán elgondolkodik..)
2020. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%

Elmondták előttem a tennivalókat.

Ha harmadszori figyelmeztetésre se veszi a lapot, akkor megállsz, kinyitod az ajtót, és kiszállítod. Csak észbe kap akkor....

2020. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!