Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha végig beleszól abba, hogy...

Ha végig beleszól abba, hogy vezetek, mit csináljak? Bántó lenne, ha megkérném, fogja be, vagy járjon vonattal/busszal?

Figyelt kérdés

3 éve van jogosítványom, ebből másfél év olyan volt, hogy havonta egyszer (de inkább kétszer) biztosan átvezettem az egész országon és mentem a barátomhoz Ausztriába. Még most is heti szinten vezetek Budapestről haza a szüleimhez, Pesten belül is autóval közlekedek minden nap, szóval hetente több száz km-t vezetek alsóhangon.


Most az egyik rokonom is Pesten tanul, levelező képzésen és péntekenként velem szokott hazajönni. Viszont mindenbe beleszól. Mennyivel megyek, hova figyelek, miért hangos a zene, néha elkiabálja magát, hogy OTT EGY GYALOGOS... Úgy, hogy az autóm új, szinte mindent jelez a rendszer, szóval nem kell nekem mellé még valaki, aki az anyósülésről beleszól a vezetésembe. Meg hogy miért kell nekem végig az autópályán menni, ők a férjével mindig elkerülik és úgy is simán lehet menni.

Ő egy kis faluban lakik, azért lett neki 10 éve véve egy autó, hogy tudja hordani rossz időben a gyereket óvodába... Sosem vezetett még városon kívül, mert hogy fél.

Oké, én ezt elfogadom és inkább ne is vezessen, mert van elég idióta az utakon így is. De ne akarja már rám is átragasztani ezt a stílust, hogy mindentől félni kell, meg nem szabad gyorsan menni és rettegjünk a sötétben minden méternél, hogy mi fog kiugrani elénk (úgy, hogy még vadriasztó is van az autón).


Szerintem már akkor felmegy a vérnyomásom, ha látom, hogy sétál az autó felé. Anyukám már megjegyezte neki félig viccesen, hogy van a gyereknek jogosítványa, nem kell neki tanítgatni egész úton, de nem nagyon vette a lapot.

Most direkt nem akarom szivatni, hogy este a hidegben még vonatozzon haza, mikor az közel 4 óra lenne neki, autóval nekem meg 1,5 akkor is, ha normál tempóban jövök és nem sietek/nincs dugó. De ez a folyamatos dumálás nagyon zavar...


2020. okt. 18. 10:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
93%
ooops, az #5 már leírta ugyanezt. :)
2020. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban a Ladánkban volt egy felirat, hogy "Kuka utas vésd az észbe, ne szólj bele a vezetésbe ".


Ha nem tetszik neki, menjen busszal.

2020. okt. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
20%

Kedves 5, jó példa vagy arra, kinek nem kellene vezetni.

Ordítottak? ÉS? A vezetésre figyelj, az útra, stb. Satufék, mert hátul kiabálnak???

Megállnál a leállósávon? Miért, milyen veszély van? Ki se rakhatod az autópályán őket...

2020. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

5-ös védelmében:

Szerintem még a legrutinosabbak is megijednének, vagy legalábbis összerezzennének vezetés közben, ha valaki elkezd ordítani az autóban, hogy "ÚRISTEN VIGYÁZZ!".

2020. okt. 18. 11:56
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Én annó férjemnem mondtam (aki amióta megszerezte a jogsiját sose vezetett) hogy ha ennyivel jobban tudja, akkor át lehet venni a kormányt. Egyszer azt hiszem közben félre is húzódtam. Azóta nem szólogat be, viszont megtanult újra vezetni.

Ha ezt se érti, akkor mondd meg neki nyugodtan, ha még egyszer beleszól abba, hogy hogy vezetsz, akkor utána legyen szíves máshogy megoldani a hazautat.

2020. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Kb a harmadik beszólásnál megmondtam volna neki, hogy vagy normálisan viselkedik vagy menjen a saját kocsijával/vonattal/rollerrel/bármivel amivel akar.
2020. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
17%
összerezzenni meg satuzni nagyon nem ugyanaz. ÉS nem, normálisan vezető nem fog ettől pánikba esni.
2020. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Te vezetsz, te vagy a kapitány. Olyan tempóval mész, amivel akarsz, olyan zene szól és olyan hangerővel, ahogy te akarod, és igen ez arra is feljogosít, hogy odaszólj, hogy "pofa be" (szóval nem bántó, ha odaszólsz, vagy legalább te ne vedd magadra, hogy oda mertél szólni), ha meg valakinek valami nem tetszik, nem kell beszállni az autóba és vonatozzon, vagy amit akar.


Személyszerint egy dolgot fogadok el - és ezt el is szoktam mondani, ha új emberkével megyek - ha bármiféle szarvast, vaddisznót akármi ilyen állatot lát, na akkor sikítson (egyszer ültem anyósülésen, mikor elkaptunk egy Bambit, nem feltétlen akarok mégegyszer átesni egy ilyenen)

2020. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
98%
Következő fuvarnál az első beszólásánál állj félre, és nyugodt hangon közöld vele, hogy többet nem kérsz se a tanácsaiból, se a beszólásaiból, ha még egy ilyen elhangzik, akkor félreállsz, és onnan mehet gyalog. Mivel az ilyen emberek nem értik meg a figyelmeztetést, úgyis be fog szólni még egyszer, akkor állj félre, és rakd ki a kocsiból. Ne sajnáld meg, ne menj vissza érte, tartsd magad a kimondott szóhoz.
2020. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
93%

Ez nonszensz, nehogymár a kérdező legyen a hibás, ha zavarja amikor beleugat (egy sokkal rutintalanabb) a vezetésbe, légyszi ne mondjátok már, hogy ez komolyan elvárható mindenkitől, hogy képes legyen figyelmen kívül hagyni.


A sima beszélgetés vagy akár vitatkozás, gyerekek civakodása a kocsiban szerintem nagyon más jellegű inger, mint az, ha a FORGALOMRA vonatkozóan informál pluszban, netán ijesztget a másik.

Vezetsz, a forgalmat figyeled elöl, még előrébb, oldalt, hátul, a műszerekre is rápillantasz néha, nézed az úttestet (hála a Magyar Kátyúmentő Kht. hatékony erőfeszítéseinek, nem ok nélkül...) és az ilyen jajveszékelő sipákolók miatt a duplacsekkolásból tripla lesz, mert tényleg elhiszed, hogy ő vett észre valamit, amit sem te, sem a vezetésbiztonsági bizbaszok - és épp ezzel veszíted el a fókuszt arról, amit épp nézned kellene, mert visszakapod a tekintetedet oda, amire ő felhívja a figyelmedet.


Nagyon érdekesek a műszeres figyelemvizsgálatok, nem véletlenül alkalmazzák sok (de még mindig nem elég sok) helyen, higgyétek el, a zavaró inger típusa is meghatározza, hogy mennyire romlik a figyelemteljesítmény.

Úgyhogy bárhogy is, de érd el, hogy NE ugasson bele a vezetésbe, mert komolyan balesetveszélyesebb, mintha egyszerre jódlizna és cintányérozna az utastérben még 3 részeg utas, és mellettük kéne koncentrálnod.


Leállósávban nem tenném ki nyilván, de felajánlanám, hogy kihajtok a legközelebbi városnál,addig vagy odahív magáért valakit, vagy vonatot/buszt néz magának, és kérvényezzen távoktatást inkább.

Vezetni ne vezesse az én kocaimat, pláne annyi rutinnal egy új járgányt, ezt gondolom más sem gondolta komolyan.

Jó fej vagy, hogy segìteni akarsz neki, dehát nem muszáj mindenáron, ha ő ezt nem tartja tiszteletben.

2020. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!