Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának mindenről le kell...

Egy anyának mindenről le kell mondania a gyereke javára? Tovább alul!

Figyelt kérdés
Eladnám a lakásomat, csakhogy anyumnak van benne 25% tulajdonrésze. Az eladásba belement, de kéri a részét, ami jelen esetben 2millió forint lenne. Namost, a párommal és a nagyimmal közösen vennénk egy házat, úgy, hogy a 2 lakást eladjuk. Sajnos a pénz így is szűkösen lenne elég, de úgy, hogy anyu nem mond le a részéről, nem tudom hogy tudjuk megoldani a ház vásárlást. Ráadásul nagyim is és párom is elég mérgesek anyumra ezért! (és még finoman fogalmaztam!) Én meg őrlődöm köztük! De valóban elvárható lenne, hogy a mai világban lemondjon egy anya a gyereke javára ekkora összegről? Anyumat sem veti fel a pénz! Neki is jól jön..
2010. aug. 8. 15:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért egy anyának természetes,hogy lemond a pénzről a gyereke javára,de nem mindenki ilyen.Kölcsönbe biztos odaadja.Vagy úgy sem?Nagyidnak lánya?Vagy menye?
2010. aug. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Elvárni nem várom el abszolút!!! Én igazat adok anyunak. Csak mások köpködnek rá!

Én is anya vagyok, tudom milyen ha van egy gyerek akiért mindent megtennél.."

Már ne is haragudj, de egyik mondatoddal ütöd a másikat....racionálisan tudod te, hogy az a pénz neked nem jár, de a szíved mélyén mégis elvárod ugye? Sőt, ha nem így lenne, már rég leoltottad volna a párod és anyósodat is. Tedd a kezed a szívedre és legalább magaddal légy őszinte ;)


Amúgy gondolom, az anyós lakása sem ajándék nektek, hiszen nyilván az ő nevére kerül a ház az eladott lakás mértékének megfelelően, vagy legalább haszonélvezetet köt ki, vagy a saját fiára íratja azt a részt, ugye? a Párod meg ezek szerint egy fillérrel sem száll be, ha a tét a te 0,75 lakásod és az anyós teljes lakása, igaz (aminek megfelelő tulajdonrész nyilván nem a te nevedre fog kerülni vagyis akkor ő mi jogon reklamál)? És van egy gyanúm, hogy a nagyid, nem anyukád mamája, ugye? ;)

2010. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha ő sem gazdag, legyetek igazságosak.
2010. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

persze hogy megilleti anyukádat a pénz, miért mondana le róla, vagy miért kéne, hogy lemondjon, amikor 25-75%on osztoztok :-o

nyilván nem te vetted ezt a lakást a saját pénzedből...

2010. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2 millió Ft nagyon nagy pénz,és ha anyudat sem veti fel a pénz akkor még a gondolat h adja oda az is nevetséges. kivéve,ha az új lakásba anyukádat is viszitek
2010. aug. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy szűkösen lennétek meg anyukád pénze nélkül, de meglennétek nem?Nekem a szüleim egy darab kenyeret nem adnak, anyósomék sem sokkal többet, de el sem tudom képzelni, hogy valamelyiktől is elvárjam azt, hogy nekem csak úgy odaadjon 2 milliót!Én is anya vagyok, de az még nem jelenti azt, hogy mindenről le kell mondanom.Ha olyan rossz anyagi helyzetetek lenne, biztos szó nélkül odaadná, de gondolom nem ez a helyzet, és biztos, hogy később neki is jól jön a pénz.De az is lehet, hogy azt is te öröklöd.Nem?Szerintem ezért ne bántsátok!
2010. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Valóban nem a vérszerinti lánya nagyimnak anyu. Nos, tudni kell, hogy engem nem anyum nevelt fel hanem a nagyim, és ezáltal borzasztó elfogult velem szemben. Neki csak én létezem senki más. Van egy öcsém, de őt sem szereti, ahogy anyumat sem. A konkrét okokat most nem boncolgatnám. Én anyummal értek egyet, nem is haragszom rá. És nem vártam el, hogy a pénzt nekünk adja, de ha eszébe jutott volna, akkor elfogadtam volna, méghozzá azért, mert sajnos anyu nem sokkal járult hozzá sem a nevelésemhez 10 évig, sem semmihez. Az más kérdés, hogy az akkori élettársa miatt nem is nagyon tudott! Anyósomnak pedig nem lesz haszonélvezete sem, és a kettőnk nevén lesz a ház fele-fele. Anyósom örökölte a lakást (most is ebben lakunk), és azt mondta, hogy lemond róla a javunkra, pedig neki is lenne hova tenni, mert ő szegény tele van adóssággal. De gondolom most mi leszünk a szemetek, hogy hogy van képünk eladni, ha neki is kell a pénz!
2010. aug. 9. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!