Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának mindenről le kell...

Egy anyának mindenről le kell mondania a gyereke javára? Tovább alul!

Figyelt kérdés
Eladnám a lakásomat, csakhogy anyumnak van benne 25% tulajdonrésze. Az eladásba belement, de kéri a részét, ami jelen esetben 2millió forint lenne. Namost, a párommal és a nagyimmal közösen vennénk egy házat, úgy, hogy a 2 lakást eladjuk. Sajnos a pénz így is szűkösen lenne elég, de úgy, hogy anyu nem mond le a részéről, nem tudom hogy tudjuk megoldani a ház vásárlást. Ráadásul nagyim is és párom is elég mérgesek anyumra ezért! (és még finoman fogalmaztam!) Én meg őrlődöm köztük! De valóban elvárható lenne, hogy a mai világban lemondjon egy anya a gyereke javára ekkora összegről? Anyumat sem veti fel a pénz! Neki is jól jön..
2010. aug. 8. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
elég pofátlan dolog lenne anyádtól elvárni, hogy ajándékozzon neked 2 millát...
2010. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Hát... ha én lennék az anyukád helyében, akkor lemondanék a pénzről, ha a saját lakhatásom nem kerülne veszélybe. De nem "elvárható", hiszen anyukád már felnevelt téged, felnőtt ember vagy. De mondom, én odaadnám, vagy legrosszabb esetben részletekben kérném a pénzt.
2010. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%
Na 79%-os te itt is osztod az észt, nem csak nálam? :D
2010. aug. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem a mai világban legtöbb ember miért vélekedik úgy, hogy ha egy nő szült egy gyereket, akkor az életének vége, és mindenben csak a gyereket kell előrehelyezni. 2 millió Ft nagyon nagy pénz. Gondolom a lakás 3/4 részét sem te vetted, hanem örökölted, és már az is nagy segitség volt. Talán a párodnak el kéne kissé gondolkodnia, hogy az ő szülei mennyi pénzt tesznek az új házatokba.
2010. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
A 25% megilleti anyudat,és pont.Az,hogy nektek rosszul esik,hogy nem mond le róla,nem számít a jog szempontjából.Kérd kölcsön és fokozatosan törleszd vissza neki a pénzt,hátha így oda fogja adni.Ne ajándékba kérd,ne haragudj,de nincs jogod hozzá.
2010. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

már miért volna elvárható?

de megkérni lehet, hogy kölcsönbe adja oda, ha ő most esetleg nélkülözni tudja

2010. aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
nekem legalább van miből osztani...de amúgy kizárt, hogy én lennék az egyetlen 79 %-os az oldalon ;) XD XD
2010. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ezt Én is így gondolom! Mondtam anyunak, hogy Én nem haragszom rá, mert az a pénz az övé! Bár Én személy szerint lemondanék róla. De nem ítélem el anyut! A párom anyukája egy komplett lakást ad bele ebbe a projektbe, tehát onnan is adnak bele, nem akarnak minket kihasználni.

Csak kíváncsi voltam más hogy gondolja, mert most szegény anyum a szemét.. (nagyim gondolja így) Nekem meg ez fáj!!

Hmm.. a 79%-os marha okos.

2010. aug. 8. 16:18
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorú, hogy ha egy családban a pénzen veszekednek! Sajnos az enyém ilyen elb****ott család.. :(
2010. aug. 8. 16:20
 10/17 A kérdező kommentje:

Elvárni nem várom el abszolút!!! Én igazat adok anyunak. Csak mások köpködnek rá!

Én is anya vagyok, tudom milyen ha van egy gyerek akiért mindent megtennél..

2010. aug. 8. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!