Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem Norvégiába kapott...

A férjem Norvégiába kapott álláslehetőséget. Vele menjek a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lehetőséget kapott az igaz. Azt akarja menjünk mi is. Ha nem megyünk akkor adjuk be a válast azt mondja.


Őszintén szólva azért van bennem félsz mert olvastam hogy az ottani gyámügy már olyanokért elveszi a családoktól a gyereket ha nem megfelelő a szemkontaktus.

A kisebbik gyerekünk autista. Rettegek már most h hopp elveszik tőlem őket és jó ha évente egyszer láthatom pár órára őket. Pedig még ott se vagyunk.

Én mondtam a férjemnek hogy nem minden a pénz. Ha nagyon akar menjen mi maradunk. Ő nélkülünk csak úgy megy ha el válunk. Mert szerinte a távkapcsolat nem fenntartható.

Ti mit tennétek?



2020. okt. 10. 08:51
 31/98 anonim ***** válasza:
91%

Csábító az ottani életszínvonal, mondjuk a hazai lehetőségekhez képest...talán keveseknek nem lenne az.

Auti gyerekes családként aligha van egyszerű életetek Mo-on, lehet, hogy ebből vágyik kitörni ő is.


Az azonban aggasztó, hogy nem hajlandó több forrásból tájékozódni, ha egyszer felmerült egy ilyen aggály. Mindjárt látná, hogy nem hiszti meg habverés meg kifogás, hanem olyasmi, amit valóban mérlegelni kell.


Nem tudok egyetérteni azokkal, akik szerint ki kell próbálni, aztán legfeljebb visszajönni, ha nem jó... ha ott a lehetősége annak, hogy ha nincs szerencséjük és épp belefutnak egy túlbiztosító hajlamú pedagógusba, aki egy félreértett mondat miatt égnek álló hajjal küldi rájuk a gyámügyt _elveszik_ a család gyerekeit, majd évi pár órára láthatják őket onnantól... Akkor mit mondanak a kipróbálást javaslók: pont pechük volt? Abszurd, de több helyen olvashatók ilyenek a rendszerről. Ez nem egy vállalható kockázat, én is így érzem anyaként.


Az meg, hogy az autisták hogyan reagálnak bármiféle változásra, nagyon eltérhet. A napirendváltozás vagy bármi, ami a megszokott rutintól eltér, szélsőségesen kiboríthatja őket.

Idegen ország, környezet, éghajlat, nyelv, szokások, kultúra, intézmények, új szereplők.... döntse el mindenki maga, hogy mennyire kivitelezhető egy ilyen éles váltás az ő gyermeke számára komolyabb törés nélkül.


Az apát nagyon elvakítja a pénz, nekem sincsenek jó megérzéseim vele kapcsolatban (észbe kap, átgondolja, tovább keres, stb)

2020. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 A kérdező kommentje:
A férjem is ezt mondja hogy nekem támogatnom kéne,vele örülni a sikerének,én nem szeretem őt eléggé ha nem megyünk. Ne takarozzak a(z autista) gyerekkel hogy ő miképp viseli majd az egészet. A gyerekek gyorsan tudnak alkalmazkodni az idegen nyelv is ragad rájuk.
2020. okt. 10. 10:15
 33/98 anonim ***** válasza:
100%
A férjed csak ürügyként vádol azzal, hogy te nem szereted őt. Projekció, amikor rád vetíti azt, amit ő érez. Ő el akar hagyni a pénzért és a gondok elől elmenekülve. Másként felelős apaként gondolkozna.
2020. okt. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
90%

A férfiak a sérült gyerek elől is szeretnek menekülni...

Amúgy normális családban ezt nem egy ember dönti el, én se mennek külföldre csak a pénz miatt ... Pláne nem olyan messze ahol ennyire más és ezek szerint kicsit agresszív a kultúra. Nagyon sajnálom.

Próbálj a kapcsolatotokrol beszélni a ferjeddel mert szerintem ez nem (csak) a munkájáról szól... Hatha

2020. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
3%

Én mennék. Nem értem mi is a probléma.

Egyébként mejik részre, melyik városba?

2020. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
92%
Ezen a ponton már nincs miről beszélni, 34-es. A férj már döntött. Egyedül.
2020. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

Ilyen távolságban a távkapcsolat nem tartható, csak ha 1-3 évre megy ki, hogy megszedje magát, és hazahozza a pénzt. Különben válni érdemes.

Kutató fizikus ismerősöm több év után 2 okból hagyta ott a szerinte totál nyugis, totál jólét Norvégiát. Az egyik ok az volt, hogy a norvég iskolarendszer csillagászati - állami - összegből képez a magyar iskolánál hülyébb, magabiztos és kiegyensúlyozott, de agyhalottakat.

A neurotipikus gyereked 1, max 2 év alatt alkalmazkodna. Az autista az jó kérdés. Egy autistával még anyanyelven is művészet az élet, nemhogy külföldön. Biztosan jobb lehetőségekhez jutna kint HA(!) és amikor jogosult az ottani szolgáltatásokra, és a nyelvi akadályokat segítesz neki átugrani. Ez a szűk keresztmetszet, amit meg kell oldani. Szerintem ezt járd alaposan körül, és ez alapján érdemes dönteni.

2020. okt. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
95%
Házasok. Mi az, hogy nem tartható távkapcsolat? Azért egy házasság más, mint egy néhány hónapja tartó párkapcsolat. Szerintem itt a férj már egy ideje válni akar, és ez most ürügyként nagyon jó, mert tisztában van vele, hogy nagy valószínűséggel a feleség nem megy bele a költözésbe.
2020. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is fura hogy ez a két véglet van. Válás vagy költözés. Elvégre egy 2 gyerekes családról beszélünk, nem rövid kapcsolatról. Lehet hogy belefáradt az autista gyermekkel való életbe, ezért adott ultimátumot. Ennek ellenére én végiggondolnám. Bocs ha ilyen számítónak tűnök de márcsak azért is mert egyedül nehezen boldogulnék. Autista gyerekkel még új párt se tudsz találni. Jobban utánanéznék, beszélnék ott élő magyarokkal is a tapasztalataikról, milyen foglalkozásokra lehet beiratni az autista gyerekeket stb.
2020. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
100%
39-es, a kérdező kint is egyedül lenne, mert a férje nem partner. Nyelvtudás nélküli főállású háztartási alkalmazott és anya lenne egy szál magában a világban. Ez nem távlat. Azt a férjet, aki ott akarja hagyni a családját, el kell engedni.
2020. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!