Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg normális és mindenn...

Ez tényleg normális és mindennapi? Másnak is meg kell csinálnia?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a szüleim folyamatosan velem csináltatják meg a házimunkát. Én porszívózok a 3 emeletes ház minden szobájában. És nekem kell fel-le cipelgetnem a 10 kilós porszívót. Ami nem is lenne nagy baj ha nem lennének koordinációs problémáim. Így is néha lezúgok a lépcsőn a saját két lábam miatt. A testvérem szobáját is én takarítom. Én mosogatok mindenki után. Sőt főzni is én főzök. Reggeli, ebéd, vacsora. Se apám se anyám nem segítenek semmiben. Pedig anyukám nem is dolgozik. Ha el akarok menni itthonról akkor előtte rendet kell raknom a házban még akkor is ha rend van. Én mosok, vasalok, hajtogatok. Tegnap leültettem az egész családot és elmondtam a problémámat. Végig hallgattak és annyit mondtak hogy ez minden családban így van. És hogy ez teljesen normális. Én meg mondtam hogy ez nem igaz erre rávágták hogy csak azért mondom hogy ne keljen ezeket megcsinálnom. És most szobafogságban vagyok. Szerintetek is mindennapi hogy a gyerek csinál mindent? Nálatok is így működik? 14/L
2010. aug. 7. 18:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%
a szüleidnek van egy csicskásuk
2010. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy a tesómnak ezért nem kell semmit csinálnia mert fiú. Anyukám általában gépezik, tévét néz és engem ugráltat. Apukámnak semmi kifogása az egész ellen. Amikor suli van akkor minden délutánra marad + tanulás. És kitűnő tanulónak kell lennem. Max. 2 4-esem lehet. Szóval akkor nem csak én gondolom úgy hogy ez túlzás? Mindjárt megmutatom a szüleimnek a válaszaitokat. Remélem jobb belátásra térnek. :]
2010. aug. 7. 19:29
 13/35 anonim ***** válasza:
91%

Hali!

Én fiú létemre kiporszívózom, felmosom az egész lakást, elmosogatok, kimosok a géppel, kiteregetek, de a vasalást már nem vállalom, ahhoz béna vagyok.. XDD na jó, ha nagyon kell a magamét inget ilyesmit kivasalok.. de nem parancsra, és van 2 nő is a családban, mikor hogy jön ki a lépés az csinálja.. ki hogy dolgozik, ki hogy ér rá, és ki bírja tovább a port.. :D

Ahogy egy "normális" családban lenni szokott..


Ez amit leírtál, ha így igaz, tényleg rabszolgatartás, megérne egy misét valami gyermekvédelemnél, bár nem akarlak uszítani, attól csak romlana a kapcsolatotok, bár ha rossz valami, mit lehet veszíteni, ha elveszti az ember..? Nehéz ügy.

2010. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
93%
Anyádnak mondd meg, hogy üzenem, emelje fel a seggét és csináljon valamit, vagy ha nem tetszik neki, akkor fogadjon bejárónőt, vagy ráküldöm a gyámügyet....
2010. aug. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon ritkán szoktam otthon segíteni havonta 1x-2x elmosogatok meg porszívózok amit veled művelnek az nem normális.. 14/F
2010. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid szégyelljék magukat, hogy a mozgáskoordinációs gyereküket ugráltatják, tesód, pedig azért süllyedjen el, mert nem segít neked. Majd ha lezúgsz a lépcsőn, és eltörik bármid, nyugodtan mondd el azt a dokinak, amit leírtál a kérdésed kifejtésében! Nem, nem normális, hjogy mindent a gyerek végezzen. A mosás, vasalás, hajtogatás magában sem kis munka, főleg ha több tagú a család. Én a helyedben bekeményítenék, és megmondanám, hogy ezt, meg a saját szobád rendbentartását vállalom, a többit más csinálja, és segítsen tesód is a házimunkában. Legvégső esetben szólj a gyermekvédelmiseknek. Tőlük biztosan nem fognak gratulációt és vállbaveregetést kapni, hogy milyen remek szülők.
2010. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
92%

Nem semmi!Azért szült hogy ugráltasson?

Tán neki kéne dolgoznia a családjára.Főleg úgy, hogy nincs is munkahelye.Én az ő helyében jó mélyre elásnám magamat szégyenemben.

2010. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy nem akarják megnézni miket írtatok. Mert hogy úgyis csak hülyeség. És hogy nekem ez a dolgom és ne rikácsoljak miatta. :S De megmondtam hogy többet nem takarítok! Csak a saját cuccaimat. És nem fogok főzni rájuk, csak magamra. Holnap pedig átmegyek a barátnőmhöz és nem fogok előtte takarítani!
2010. aug. 7. 19:44
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid kegyetlen idióták!:S Legszívesebben pofán bassznám az ilyeneket.:S:S:@
2010. aug. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

A tesód hány éves?

Nah... annak se lennék majd a melesége...

Annak is csak csicska kell majd.!

De az élet majd jól pofán b@ssza.(bocs)

2010. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!