Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg normális és mindenn...

Ez tényleg normális és mindennapi? Másnak is meg kell csinálnia?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a szüleim folyamatosan velem csináltatják meg a házimunkát. Én porszívózok a 3 emeletes ház minden szobájában. És nekem kell fel-le cipelgetnem a 10 kilós porszívót. Ami nem is lenne nagy baj ha nem lennének koordinációs problémáim. Így is néha lezúgok a lépcsőn a saját két lábam miatt. A testvérem szobáját is én takarítom. Én mosogatok mindenki után. Sőt főzni is én főzök. Reggeli, ebéd, vacsora. Se apám se anyám nem segítenek semmiben. Pedig anyukám nem is dolgozik. Ha el akarok menni itthonról akkor előtte rendet kell raknom a házban még akkor is ha rend van. Én mosok, vasalok, hajtogatok. Tegnap leültettem az egész családot és elmondtam a problémámat. Végig hallgattak és annyit mondtak hogy ez minden családban így van. És hogy ez teljesen normális. Én meg mondtam hogy ez nem igaz erre rávágták hogy csak azért mondom hogy ne keljen ezeket megcsinálnom. És most szobafogságban vagyok. Szerintetek is mindennapi hogy a gyerek csinál mindent? Nálatok is így működik? 14/L
2010. aug. 7. 18:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút nem normális és nem így megy a családoknál!

A gyerek besegít, de nem az ő dolga minden!

Gusztustalanok szüleid, akik szerintem csak "ingyen" rabszolgát akartak!

2010. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
NEM...amint elkezdődik a suli keresd meg az osztályfőnököd és kérd a segítségét, ez nem normális
2010. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Ugy latszik, hogy van, aki azert szul, hogy rabszolgat tarthasson. Mutasd meg a valaszokat a szuleidnek, hogy eszbe kapjanak. Nem, ez nem normalis. 14 eves vagy es jo dolog, hogy besegitesz, mert a javadra fog szolgalni kesobb, hogy tudsz fozni, takaritani, de elned is kellene es nem vagy koteles mindent te csinalni minden aldott nap. En szulokent azt gondolom, hogy fontos, hogy legyen a gyereknek a koranak megfelelo hazimunka, de nem minden es minden nap, ez nagyon tulzas es szerintem a szuleid lustak, szoval ezert toljak rad. Mar megszoktak, hogy te ugyis szot fogadsz, megcsinalod. Ha jol ertem, van testvered. Hogy hogy neki nem kell semmit csinalnia? Ezt sem artana megemliteni, mert azert teljesen mas, ha meg lehet osztani a hazimunkat, mintha neked kellene mindent csinalni.
2010. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Majd ha elmúlsz 18 éves, lelépsz otthonról és neked soha sem lesznek ilyen gondjaid, a szüleid meg bele fognak fulladni a szemetükbe.
2010. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez gusztustalan!Ennyi idősen meg főleg egy egészséges családban!És ez nem normális dolog!Anyukád dolga a főzés,mosás,te meg besegíthetsz max.neki!!Én 24éves vagyok van egy élettársam,és mi itthon lakunk anyummal!De ha anyum sokáig dolgozik,akkor mosok én,meg takarítok ki!Főzni általában én szoktam,mert szeretek!De nem várja el,hogy mindent én csináljak,meg nem is hagyná...pedig mi panelban lakunk,két szoba van!Te pedig állj a sarkadra,mondd el nekik,hogy ez igy nem igazságos!Nincs is gyerekkorod:(
2010. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%

az első válaszolonak igaza van, mert ez nem normális!Undorító amikor én is a szüleimmel éltm nekem is voltak ilyen gondolataim mikor le akartam menni a barátaimmal játszani azt mondták, hogy eloöször csináld meg azt ezt,de elötte nem mondták volna?!Istenem szegénykém,de hagyd magad a fejedre nőnek majd és a tesód is...áll a sarkadra és néha mondjál nemet!kíváncsi lenék rá, hogy apád anyád főleg így nőtt fel..?ha te beteg leszel ki fog ápolni te saját magad vagy majd anyád megerőlteti magát?


23/L

2010. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
és mikor szoktál tanulni!Tudom most nyári szünet van,de nem soká újra suli
2010. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sajnállak!


pont olyan vagy mint anyukám ennyi idősen. nyáron minden nap megcsinálta ezeket aztán egyből rohant a strandra dolgozni. ő sajnos csak úgy tudott szabadulni, hogy hozzáment apumhoz. ne akarj kényszerházasságot, lépj! kérj segítséget.

2010. aug. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 16 éves fiam van, de ha lányom lenne, akkor sem csinálnám ezt vele, mellesleg anyád mit csinál egész nap?Én max megkérem a fiamat, hogy légyszi vágd már le a füvet, vagy vidd ki a szemetet, de ezzel ennyi.El sem tudnám viselni, hogy a gyerekem főzzön mosson rám.Apád nem szól semmit?Hú, rendesen felhúztam magam...

Tényleg szóljál valakinek, mert ez egyáltalán nem normális!!!

2010. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam segíteni a szüleimnek (önszántamból), anyával általába együtt főzünk vasárnap, sütni is szoktam vele, néha megkér hogy porszívózzam fel a szobám vagy tegyek rendet az íróasztalomon... De egyébként semmi mással nem szoktak nyaggatni... Ja és a szobafogságot nem ismerik. A többi testvéreddel is ezt csinálják vagy csak veled? De gondolom ha az ő szobájukat is te porszívózod akkor őket nem csicskáztassák... Ez nem normális :S Kérd egy közelebbi hozzátartozód segítségét! (Nagyszülők, keresztszülők, stb!)
2010. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!