Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom egy lusta dög, mennyi...

Anyósom egy lusta dög, mennyi az esélye annak, hogy a fia is ilyen lesz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a természetétől függ de akkor is, amit látott otthon úgy fog ő is viselkedni majd a családjával. Én legalábbis erre láttam eddig példát.


Kb. 1 éve egy heten egyszer-kétszer elmegyek a barátomhoz, sosincs majdnem főtt kaja, az anyjával él, mivel az apja meghalt. Mindig rendetlenség, piszok van de nagyon, nem beteg az anyja, nyugdíjas, egész nap TV-zik és cigizik, irtó bűz van mindig.

A lakás kb. 20 éve nem volt kimeszelve, pedig lett volna pénzük rá, mert a szülőknek nagy fizetésük volt, ez én szüleim nem kapnak annyit, mégis nekünk több mindenünk van és nem spórolunk. Van egy nagy kölcsön a nyakukon, amit csak úgy felvettek, és elmentek a pénzből kirándulni meg étterembe.

Szép nagy lakásuk van. Most a párom nem ilyen, de félek, hogy ez a promóciós időszak csak. Spórolni nem spórol, és az egész pénzét bulikra meg éttermekre költi, ami nekem nem szimpatikus, mert én nem ezt szoktam meg.


2010. aug. 6. 16:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Apukám anyuja is elég lusta, főzni szeret de takarítani nem.

Anyukám anyu meg szereti a rendet, tisztaságot, anyu is ilyen.


Szerintem elképzelhető, hogy a párod is ilyen lesz, hiszen ezt látta otthon. Számára ez a "normális".

2010. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
70%
Szerintem beszéld meg ezt a problémát a pároddal, mondd meg neki, hogy zavar ez a dolog téged. És a reakciójából majd meglátod mennyire érdemes ezzel a dologgal foglalkozni. És ha nem tetszik ez a viselkedés, lehet hogy nem is ő az igazi....Egy embernek több lelkitársa is van....
2010. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És hogyan beszéljem meg vele? Figyelj nálatok mindig rendetlenség van és én nem szeretem, nem akarom megsérteni.
2010. aug. 6. 16:58
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Két lehetőség van: vagy ő is ilyen, mert ezt a példát mutatták neki, vagy pedig rájön vagy rájött magától, hogy ez így nem jó és ő akkor sem lesz ilyen, ha fene fenét eszik is. Mindkét esetre van esély, de többnyire olyanok az emberek, amilyenek a szülei, hacsak a szülei viselkedése nem vált ki a gyerekükből bizonyos ellenszenvet. Úgy néz ki, a pénzzel tuti ugyanúgy bánik, mint az anyja és ez nagy eséllyel nem is lesz másképp. Az én párom is hasonlóképpen nevelkedett, a pénzköltés javíthatatlan hibája, viszont a rendrakás és a rendtartás ugyan nem az erőssége és jól érzi magát a mocsokban is (mert ezt szokta meg), de több nagybeszélgetés után ma már ha megkérem, tegye el ezt vagy azt, akkor többnyire megteszi, de sokszor nem. Azt vettem még észre, hogy pl. ha elromlik valami, akkor beletörődik, nem javítja meg, pl. az egyik redőnyünket alig lehet fel vagy lehúzni, de nem zavarja, a mosogatócsapot is egy év múlva szerelte meg. Szóval ő nem teljesen olyan, mint az anyja, de nagyban hasonlók a szokásai. Én meg az ellenpélda vagyok. Az én anyám is nagy "retekvirág", ez belőlem ellenszenvet váltott ki és én igyekszem mindig tisztán tartani a lakást. Ha nekem nem jut rá időm vagy energiám (a sok munka, gyerek miatt), akkor inkább fizetek valakinek, csak legyen tisztaság, pedig nem vagyunk gazdagok. Szóval szerintem figyeld meg a párodat, hogyan viszonyul az anyja rossz tulajdonságaihoz és sokmindent levonhatsz belőle.
2010. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
50%
2010. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Épp mondta, hogy nálunk nincs rend, de ő a saját hazában rendet csinálna, ám kétlem, és azért nem csinál otthon rendet, mert szerinte minden régi és úgysem látszik ha rend lesz csinálva.
2010. aug. 6. 17:21
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz kérdező... a saját házában Te tennél rendet, pakolgatnál utána és cseléd lennél, amíg bírod.

Ne csinálj lúzert magadból.

Bár ha ha valaki a pénzét bulikra költi...inkább keress normális párt magadnak.

2010. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
17:06 vagyok. Lehet, hogy ezt a párod komolyan gondolja. Én a helyében azért nem csinálnék rendet, mert akkor tuti, hogy 2 perc múlva ugyanakkora dzsuvát csinálna az anyja, mint amekkora volt. Én is egy csomószor elkezdtem kitakarítani az anyósomék meg anyámék házát, mert nem bírtam, hogy mekkora kosz van, de annyira fel volt halmozva az ezer éves retek, hogy csak a fürdőszobát egy álló nap volt kitakarítanom mindkettőjüknél. És akkor még hol a többi. Mire végeztem a fürdő mellé mondjuk a konyhával vagy egy szobával, a fürdőt kezdhettem volna elölről, mert újra szanaszéjjel kerültek a törölközők, melltartók, koszos papuccsal össze lett mászkálva, na, akkor mondtam, hogy többet nem.
2010. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ez alapján akarsz párt választani? Nem azért élünk valakivel, mert rendes vagy rendetlen, hanem mert őt szeretjük!

Elképzelhető, hogy ő rendes lenne, de nem akar az anyja ellen küzdeni.


Pl. mikor a munkahelyen 3 napig leltároztam-takarítottam-súroltam, és a kollégám ledobta a földre a hervadt kála-leveleket: én is otthagytam. Januárban is ott volt. Márciusban dobta ki. Addig átléptük, és ő mindenkinek bepanaszolta, milyen rendetlen vagyok. De 1001x nem volt kedvem őutána se felszedni, se magyarázkodni.

2010. aug. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Majd ő főz, te meg takarítassz.

A pénzhez való viszonya nagyobb baj.

2010. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!