Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rávenni, hogy...

Hogy tudnám rávenni, hogy műtesse meg magát?

Figyelt kérdés

A nagypapáról van szó, lágyéksérve van évek óta, még csak 66 éves, nem is olyan öreg és nagyon aktív, letagadhatna egy tíz évet simán:) Na, de a lényeg, hogy szegény mostanában nagyon fájlalja, én meg sokat olvastam erről és a műtétről, nem lenne nagy kockázat, ez manapság már rutinműtét, de Ő hallani sem akar róla, azt mondja, hogy Őt nem fogják szétszabdalni. Aj, annyira aggódom, meg féltem, mert már próbáltam elmagyarázni neki, hogy ezt meg kell tennie, mert amúgy makk egészséges lenne, de egy idő után veszélyes is lehet ez a sérv dolog, főleg, ha már vagy 10 éve megvan neki. Anyuék is beszéltek vele, de nem akar még orvoshoz sem menni. Hogyan tudnám rávenni? Nagyon fontos lenne, nem akarom, hogy baja essen, nagyon szeretjük és még szeretni akarjuk jó sokáig. Légyszí, adjatok tanácsot, nagyon makacs az öreg.

16/L


2010. aug. 6. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

röviden, tömören annyit kell mondani, ha nem akar szenvedni, megy operációra. és hagyni ezután hagy érlelődjön a gondolat, nem nógatni egyszer sem többet.

csak ha nyarvog a fájdalomtól annyit: magadnak köszönheted

tudom, hogy keményen hangzik, de ezen tuti gondolkodik majd.

2010. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

pont ezt mond el neki,amit ide irtál..

másképp nem tudod rá venni

2010. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy elkezdek neki papolni, mikor látom, hogy szenved, Ő meg lehurrog, hogy "Hagyjál már gyerek, nincs nekem semmi bajom", de közben meg ott szenved, meg mindig fogja az alhasát. Meg mindig emelget valamit, meg biciklizik, meg motorozik és utána is mindig rosszul van.
2010. aug. 6. 16:04
 4/12 anonim ***** válasza:
ÓÓÓÓÓ, sehogy! Az én papám is fiatalos 67 éves, de nem néz ki úgy, tök jó bőrben van, és a prosztatájával van gond évek óta, de nem megy orvoshoz. Mindent kitalál, de nem megy!!! Már azt is mondtuk, hogy ki fog múlni, de akkor sem megy. Nagyon önfejűek, férfiból vannak!!!!
2010. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak már az a helyzet, hogy rettegek, hogy valahol rosszul lesz. Mert azt olvastam, hogy ha nagyot emel vagy megerőlteti magát, akkor a béltartalom kijöhet a gyomrába, meg elhalhatnak a bélszövetei. Jó, ez most gusztustalanul hangzik, de nagyon ijesztő.
2010. aug. 6. 16:10
 6/12 anonim ***** válasza:

A sérv kizáródhat, de csak akkor, ha még kicsi a sérv, ha már nagyobbra szakadt, akkor csak fáj, de nem veszélyes többé - tehát attól nem kell félned, hogy a kizáródás miatt nagyobb baja lesz a nagyapádnak.

A mütéttel meg az a baj, hogy az esetek többségében rövid idön belül újra kinyilik a sérv, és utána megint ugyanott van, ahol elötte. (Nekem is már négyszer mütötték, utoljára 10 éve, azóta nem megyek újra, mert nem látom értelmét.)

2010. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én mostohaapám ugyanez,ő még csak 50 éves de már 13 éve van sérve,nem hajlandó megműttetni pedig már többször is rosszul lett miatta.


Páromnak is volt sérve,ő kb 2 napig volt kórházba és 3 kis vágása van(laparoszkópia).

400km-t vezetett a műtét után mikor hazaengedték szóval rutin,próbáld neki ezeket a kommenteket megmutatni:-))

2010. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez komoly? Az nagyon jó lenne, én totál azt hittem, hogy ez már csak rosszabb lesz, mert neki elég nagy, úgy kell "visszanyomkodnia" és néha nagyon fáj neki, meg már ugye évek óta van, szóval ezért féltem, hogy már nagy baj van, ha fáj is.
2010. aug. 6. 16:30
 9/12 A kérdező kommentje:
Na jó, én úgy látom, hogy azért muszáj lesz legalább arra rávenni, hogy orvos megnézze. Jó lenne tudni, hogy egy szakember mit mond a problémájára.
2010. aug. 6. 16:32
 10/12 anonim ***** válasza:

16:26nak

Férjemnek egy hálóval erősítették a hasfalat,így nem újúl ki!!!

2010. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!