Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám eltiltott a Facebooktó...

Az apám eltiltott a Facebooktól, lassan fél éve. Mivel tudnám rávenni, hogy mégis engedjen fel? (több lent)

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek sose voltam számítógép függő, nem azért szeretnék visszamenni mert elvonási tüneteim vannak attól, hogy nem lájkolgathatok meg stb... Még év elején az öcsém osztályába volt egy balhé a facebook miatt és az ofőjük valami köremailt küldött a szülőknek. Aztán egyik családi megbeszélés alkalmával apukám közölte hogy leszed minket a Facebookról mert szerinte itt találnak a betörők áldozatokat stb...A bátyám (17 éves) viszont suttyomban vissza-vissza lépegetett így én is ezt tettem. Viszont pár hónap múlva kiderült a dolog (de csak az enyém) mert az egyik osztálytársam másodlagos email címként a levelező listát adta meg én arra folyton jöttek neki jelszó módosító üzenetek így apám rájött hogy fent vagyok. Rohadtul kiakadt, szerinte egy becstelen ember vagyok. Viszont a bátyámat nem akartam bevallani, mert igazából miatta mentem föl, mert ha ő is én miért nem? Mivel a bátyám az apám kiskedvence nem akartam elrontani annyira a kapcsolatukat így magamra vállaltam mindent (míg a bátyuskám gyorsan leszedte magát faceről. Nagy nehezen kibékültünk (anyukámmal kitaláltunk vmi kama dumát, de nem engedett vissza. Ennek lassan már egy éve. Ezalatt azt vettem észre hogy egyre jobban elhidegültem az osztálytársaimtől, mert csomó mindent a facebookon beszéltek meg, vagy éppenséggel ott hívták meg egymást különböző koncertekre, bulikra stb...Én meg erről ugye semmit sem tudtam. A régi ismerőseimmel (ovistársak, tábori ismerősök akik messze laknak) nem tudtam tartani a kapcsolatot. Igazából ezért szeretnék visszamenni. Esetleg tudnátok valamilyen ötletet adni, hogy ezt hogy mondjam el neki? Ész érvekkel? Mert szerintem az adatlapod leblokkolásával 8csak ismerősök láthatják) azért nem olyan veszélyes a dolog.

Bocsánat hogy ilyen hosszú. De kicsit tanácstalan vagyok

15/L


2011. szept. 4. 18:20
1 2
 1/17 anonim válasza:
76%
most is netezel, nem?
2011. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

Mi okból nem tudsz regisztrálni?

Amúgy meg szerintem is hülyeség a f@szbúk...

2011. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Hasznald az IWIW-et, attol nem vagy eltiltva!:)

35N

2011. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Neharagudj,de az iwiwet a tini korosztály nem nagyon használja..
2011. szept. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek lassan már egy éve."

Most akkor fél éve, vagy egy éve?


Mondd el apádnak, amit itt írtál, hogy mennyit számít a sulis kommunikációban.

Illetve azt is, hogy most már beállíthatod, ki lássa, amit írsz (ez teljesen új fejlesztés a Facebookon, sokkal jobban "irányíthatod" a dolgokat)


Nem kezelhet téged kisgyerekként akármeddig, muszáj, hogy legyen köztetek bizalom. Nem óvhat téged egész életedben.

Inkább magyarázza el, mit szabad tenned, mt nem (ha ő érte a netes dolgokhoz :)))


Ha gondolod, mondd neki, hogy nyugodtan ránézhet néha, miket írsz, hogy lássa, megbízhat benned, felelősségteljesen tudod kezelni a dolgokat.

2011. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Fogod azt egy másik email címmel regisztrálsz, erre már csak nem fog rá jönni és jogtalanul nem tilthat el azért mert volt belőle valahol valami probléma...
2011. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Ha esetleg álnéven regisztrálnál? Mit ellenőriz, a nevedre keres, vagy a gép előzményeiben?

Telefonról tudod használni a facebookot? A meghívásokat-állapotokat-hozzászólásokat ott is lehet látni, levelet is tudnál írni.

2011. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
mondd el édesapádnak, amit ide leírtál és szerintem meg fogja érteni. :) sok szerencsét, nagyon szorítok neked :)
2011. szept. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Ejnye, válaszolók,

miért akarjátok rávenni a kérdezőt arra, hogy hazudjon a szüleinek és álnéven regisztráljon? Épp a bizalmat kellene erősíteni, az ilyen kamuzások miatt pedig egy csomó későbbi, sokkal nagyobb probléma lehet. Miért jó az, ha majd azt hiszik a szülők, hogy állandóan hazudik és soha nem hisznek majd neki? Bulizással, barátokkal kapcsolatban..

2011. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

A facebook sem veszelyesebb mint barmelyik masik kozossegi oldal..:)

De amit az elottem szolo irt: regizz mas neven, tudasd ezt az osztalytarsaiddal.. ja es mielott kikapcsolod a gepet, torold a face-t az elozmenyek kozul:)

2011. szept. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!