Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám eltiltott a Facebooktó...

Az apám eltiltott a Facebooktól, lassan fél éve. Mivel tudnám rávenni, hogy mégis engedjen fel? (több lent)

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek sose voltam számítógép függő, nem azért szeretnék visszamenni mert elvonási tüneteim vannak attól, hogy nem lájkolgathatok meg stb... Még év elején az öcsém osztályába volt egy balhé a facebook miatt és az ofőjük valami köremailt küldött a szülőknek. Aztán egyik családi megbeszélés alkalmával apukám közölte hogy leszed minket a Facebookról mert szerinte itt találnak a betörők áldozatokat stb...A bátyám (17 éves) viszont suttyomban vissza-vissza lépegetett így én is ezt tettem. Viszont pár hónap múlva kiderült a dolog (de csak az enyém) mert az egyik osztálytársam másodlagos email címként a levelező listát adta meg én arra folyton jöttek neki jelszó módosító üzenetek így apám rájött hogy fent vagyok. Rohadtul kiakadt, szerinte egy becstelen ember vagyok. Viszont a bátyámat nem akartam bevallani, mert igazából miatta mentem föl, mert ha ő is én miért nem? Mivel a bátyám az apám kiskedvence nem akartam elrontani annyira a kapcsolatukat így magamra vállaltam mindent (míg a bátyuskám gyorsan leszedte magát faceről. Nagy nehezen kibékültünk (anyukámmal kitaláltunk vmi kama dumát, de nem engedett vissza. Ennek lassan már egy éve. Ezalatt azt vettem észre hogy egyre jobban elhidegültem az osztálytársaimtől, mert csomó mindent a facebookon beszéltek meg, vagy éppenséggel ott hívták meg egymást különböző koncertekre, bulikra stb...Én meg erről ugye semmit sem tudtam. A régi ismerőseimmel (ovistársak, tábori ismerősök akik messze laknak) nem tudtam tartani a kapcsolatot. Igazából ezért szeretnék visszamenni. Esetleg tudnátok valamilyen ötletet adni, hogy ezt hogy mondjam el neki? Ész érvekkel? Mert szerintem az adatlapod leblokkolásával 8csak ismerősök láthatják) azért nem olyan veszélyes a dolog.

Bocsánat hogy ilyen hosszú. De kicsit tanácstalan vagyok

15/L


2011. szept. 4. 18:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

[link]


Szóval most már sokkal biztonságosabb, nem hiába reklamáltak sokan.

2011. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is az jó ötlet, hogy pl. egyezséget kötsz apuddal:) elmondod neki hogy sok fontos inforól lemaradsz ha nem vagy fent és hogy úgy regisztrálsz, amikor ő is ott van és csak olyan képeket, adatokat adsz meg, amiket ő is jónak lát...és megigéred, h nem fogsz semmi olyat kiírni, ami vezsélyekkel jár, és hogy szeretnéd h bizzon benned:)

puszi

2011. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy pénteken az osztályfőnököm leb@aszott mert nem vagyok fent Fb-n és nekem külön kell majd küldenie a házit xD Mondd meg apudnak, hogy nem az életed minden pillanatát szeretnéd megosztani csak kapcsolat tartás miatt kell.


17/L

2011. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

ofő nekünk is üzenetbe küldte az órarendet meg még aug végén hogy szépen öltözzünk ki(ne ugy mint évzárón:D)...

igaz volt nekem is belőle problémám, mert olyat irtam ki amit nem kellett voltna, és ez a magyartanárra és a házijára vonatkozott, hát lebaszott és ennyi:D azóta nem szeretjük egymást:D

2011. szept. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne apád háta mögött tedd. Tényleg gerinctelen dolog.. akárhogy is nézzük 15 éves gyerek vagy, ő meg félt. Egyébként úgy gondolom, hogy az a barátság, amelyik megszakad, kihül amiatt, mert nem vagy fent facebookon nem volt soha barátság! Ha annyira hiányoznál vkinek képes lenne írni egy sms-t, vagy akár msn-en üzenni neked.

A facebook nem rossz, de tudni kell használni... és csak megjobban kidomborítja, hogy mennyi felszínes, kétszínű világban élünk :)

2011. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok fent fészbukon.Soha nem is voltam.

Amikor suliba jártam az én osztálytársaim is a fészbukon éltek,én is "sok mindenről lemaradtam" emiatt,de nem érdekelt.Fogadj szót apukádnak!

2011. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
nem fogsz bele halni,telefonálj azokkal az ismerősökkel,azon sem csodálkoznék ha még több gyereknél betiltanák,ugyanis tanórákon folyton facebookoznak,aztán egyre hülyébbek és tanulatlanok lesznek,nem elég hogy eszetlenek,udvariatlanok,tiszteletlenek,nem segítőkészek stb de még buták is maradnak
2011. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!