Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék elmenni pszichológus...

Szeretnék elmenni pszichológushoz, de az anyám nem engedi?

Figyelt kérdés

Nem akarok öngyilkos lenni, nem fogok felébredni egy nap úgy, hogy "hé, ma felrobbantom az iskolát". Nem erről van szó. De sokszor rám tör a szorongás, olyankor 144-150 a vérnyomásom, belefájdul a fejem, hasam és nagyon nehezen jövök ki ebből. Próbálom tanulni, hogy nyugtassam le magam, tereljem el a figyelmem, de nem mindig sikerül (inkább ritkán).

Ilyenkor két dolog segít effektíven: ha vezetek és közben zenét hallgatok hangosan, mert akkor énekelek és az útra, forgalomra figyelek, ami eltereli a figyelmem. Vagy ha veszek be egy Xanaxot és alszom picit. De ugye ez nem megoldás, főleg nem 18 évesen.


Általában semmiségeken kezdődik a stressz, pl. kapok egy rossz(abb) jegyet, vagy nem úgy sikerül egy feladat, ahogy várom és ebből jön az, hogy egy csődtömeg vagyok, hogy érettségizem le, mi lesz velem az egyetemen, egy elszegényedett, lecsúszott valaki leszek később. Vagy itt volt a covid, nekem az elején két héten át csak altatóval sikerült elaludnom, mert minden este/éjszaka azon stresszeltem, hogy nehogy másnapra rosszul legyek, vagy úgy jöjjön haza anya férje, hogy elkapta, folyamatosan a tüneteiről, következményeiről olvastam.


Az anyám szerint nekem semmi bajom, mert hogy az ő nagymamája anno 5 gyerekkel volt egyedül egy tanyán, ebből egy értelmi fogyatékos is volt, mégsem volt depressziós és nem kellett pszichológushoz járkálnia, pedig minden oka meglett volna rá.


Akit ajánlottak, ott a konzultáció 10.000ft, a kontroll 8.

Még gimis vagyok, nincsen saját pénzem.


Szóval szerintetek mit tudnék csinálni, hogy anya kicsit jobb belátásra térjen és ne csak azzal rendezze le az egészet, hogy "ne gondoljam túl az életet", meg hogy "felesleges idegeskednem"?


2020. szept. 11. 15:52
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
76%

Nincs pszichológus ismerősötök?

A TB-sekkel sok esetben az a probléma, hogy xart sem érnek, egyik ismerősömnek konkrétan sikerült kikészítenie az őt kezelő "szakembert".

Édesanyádnak meg mondd csak meg, hogy pont ez a lelki betegséged lényege; olyan dolgoktól szorongsz, amiktől nem kellene.

2020. szept. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
35%
30-as, ugye felfogod a kulönbséget, h orvos felírja - vagy pedig önhatalmúlag bekap néhány szemet, gondolomformán...?
2020. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Mit vagytok annyira felháborodva pár szem nyugtatón... Van, aki elalváshoz használja. Gyakorin mindenki tökéletesen csinál mindent, ezt már megtanulhattuk. Nem lesz semmi baja a kérdezőnek, ha ritkán bevesz egy szemet. Nyilván nem minden nap és ne emeljen se az adagon, se a mg-on.

Az viszont aggasztóbb, hogy 150-es vérnyomással, kevés tapasztalattal nekiindulsz vezetni. Tudom, hogy az megnyugtat, engem is, de azért előbb rendbe kéne tenni ezt a vérnyomásproblémát. Pszichológus előtt még elmehetnél még egyszer egy kardiológushoz, lehet hogy vérnyomáscsökkentőt írnának fel. TB-s pszichológusoktól ne várj sokat, bár őszintén a magánokból is válogatni kell, mire egy igazán jót találsz. Érdemes lenne keresni egyet, mert ha ennyit idegeskedsz, nem csak a mentális, de a fizikai egészséged is le fog romlani.

2020. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Lássuk be hogy magadnak csinálsz problémát. Minek stresszelsz olyanon, hogy elkapod a covid-ot? És ha rosszul sikerül egy dolgozat vagy vizsga? Majd kijavítod... Komolyan nem értem. Annyi ember keresi magának a problémát. És ha beteg leszel? Meggyógyulsz na bumm. Attól is félsz, hogy influenzás leszel vagy reggel be kell menni az iskolába? Ne csinálj már magadnak fölösleges gondot. A párom olyan dolgokon pörgeti magát állandóan, amiket én magamra se veszek. Pl. Olyanokkal foglalkozik ki mit gondol, mond, maradt-e mosatlan a mosogatás után, minden ki lett e mosva.... és ha nem? kit izgat? majd a következővel megoldódik mert addig csináljuk, míg meg nem oldódik. A változás ajtaja belülről nyílik... nem kell hozzá valaki hogy megmondja hogy érezd magad. Egyszerűen bízzál már magadban.
2020. szept. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!