Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék elmenni pszichológus...

Szeretnék elmenni pszichológushoz, de az anyám nem engedi?

Figyelt kérdés

Nem akarok öngyilkos lenni, nem fogok felébredni egy nap úgy, hogy "hé, ma felrobbantom az iskolát". Nem erről van szó. De sokszor rám tör a szorongás, olyankor 144-150 a vérnyomásom, belefájdul a fejem, hasam és nagyon nehezen jövök ki ebből. Próbálom tanulni, hogy nyugtassam le magam, tereljem el a figyelmem, de nem mindig sikerül (inkább ritkán).

Ilyenkor két dolog segít effektíven: ha vezetek és közben zenét hallgatok hangosan, mert akkor énekelek és az útra, forgalomra figyelek, ami eltereli a figyelmem. Vagy ha veszek be egy Xanaxot és alszom picit. De ugye ez nem megoldás, főleg nem 18 évesen.


Általában semmiségeken kezdődik a stressz, pl. kapok egy rossz(abb) jegyet, vagy nem úgy sikerül egy feladat, ahogy várom és ebből jön az, hogy egy csődtömeg vagyok, hogy érettségizem le, mi lesz velem az egyetemen, egy elszegényedett, lecsúszott valaki leszek később. Vagy itt volt a covid, nekem az elején két héten át csak altatóval sikerült elaludnom, mert minden este/éjszaka azon stresszeltem, hogy nehogy másnapra rosszul legyek, vagy úgy jöjjön haza anya férje, hogy elkapta, folyamatosan a tüneteiről, következményeiről olvastam.


Az anyám szerint nekem semmi bajom, mert hogy az ő nagymamája anno 5 gyerekkel volt egyedül egy tanyán, ebből egy értelmi fogyatékos is volt, mégsem volt depressziós és nem kellett pszichológushoz járkálnia, pedig minden oka meglett volna rá.


Akit ajánlottak, ott a konzultáció 10.000ft, a kontroll 8.

Még gimis vagyok, nincsen saját pénzem.


Szóval szerintetek mit tudnék csinálni, hogy anya kicsit jobb belátásra térjen és ne csak azzal rendezze le az egészet, hogy "ne gondoljam túl az életet", meg hogy "felesleges idegeskednem"?


2020. szept. 11. 15:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
45%

Ilyet orvos TUTI nem mond, főleg olyannak, aki titokban szedi MÁS gyógyszerét...!


Anyád meg jó kis firma lehet, ha mindezt engedi....

2020. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
60%

[link]


"A Xanax biztonságosságát és hatásosságát 18 éves kor alatti gyermekeknél és serdülőknél nem igazolták, ezért alkalmazása 18 éves kor alatt nem javasolt."

2020. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Apának (meg úgy másnak sem) azért nem mondtam eddig, mert ők anyával nagyon sokáig rivalizáltak rajtam. Ez hol abban mutatkozott meg, hogy amit az egyik nem engedett, azt a másik rögtön, vagy ha baj volt, egymást vették elő és ment a balhé (pl. ha ne adj' Isten megfáztam, akkor biztos azért, mert anya nem öltöztetett fel rendesen, anya szerint meg tuti azért, mert apa nem figyelt, hogy elég meleg legyen nála). Most úgy 3-4 éve már normálisabb a viszonyuk, nem akarok balhét miattam ismét.

Elég extrovertált vagyok amúgy, szeretem a társaságot, a pörgést. Szóval nem úgy kell elképzelni, hogy én minden nap csendben ülök a suliban és senkihez nem szólok, utána meg itthon bezárkózom a szobámba. Mert nem ilyen vagyok. Sok barátnőm/barátom van, igyekszem mindenkivel jóban lenni, a tanáraim is szeretnek.

Hobbim is van bőven, tenisz, falmászás, tánc, tortasütés, rajzolás/festés stb. Mellettük a 2. idegennyelvből készülök nyelvvizsgára, szóval ez nem azért van, mert annyi szabadidőm lenne, hogy unalmamban azon gondolkozom, min kéne aggódjak... Sőt, sokszor azt látom, hogyha nagyon fáradt vagyok, akkor jön jobban elő.


Anya amúgy nem régimódi, nem is idősebb korosztály (most lett 40). Egyszerűen ő ebben nem hisz, szerinte a pszichológus semmit nem csinál.

Titkolózni nem szeretnék előtte, főleg azért, mert sosem szoktam hazudni és mindent tud rólam, nagyon őszinte a kapcsolatunk.

2020. szept. 11. 16:44
 24/34 anonim ***** válasza:
53%

És a vérnyomásproblémáddal miért nem voltál még orvosnál...?????


Anyád se vitt el? Inkább rádhagyja, hogy illegálisan szedd az apád gyóccerét...?

Anyámborogass! :(((((

2020. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
31%

22-es linkből még egy idézet:


"A kezelés során hozzászokás és gyógyszerfüggőség, úgynevezett pszichés-szomatikus dependencia alakulhat ki. "

2020. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
43%

Olvasnivaló!!!


[link]

2020. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

És a vérnyomásproblémáddal miért nem voltál még orvosnál...?????


Voltunk többször is. Kétszer tettek rám 24 órás vérnyomásmérőt. De semmire nem jutottak, mert hiába mondtam, hogy ez nem állandó, csak stresszhelyzetben jön elő... És nyilván amikor az rajtam volt, nagyrészt itthon voltam, csak sorozatoztam, pihentem és nem történt semmi olyan, amitől ideges lehetnék. Felírt a főorvos gyógyszert, de annak a felétől is annyira alacsony lett a vérnyomásom... Utána jött a koronamizéria, kerültük a kórházat és ennyiben maradt ez az egész. Meg mondta, hogy szerinte is pszichés eredetű a probléma inkább és "ne idegeskedjek annyit".

2020. szept. 11. 16:49
 28/34 A kérdező kommentje:
Hiába raktok be különböző linkeket. Én is tudom, hogy a Xanax nem cukorka.
2020. szept. 11. 16:49
 29/34 anonim ***** válasza:
46%

" havi 5-6 szemtől leszek függő, plusz olyan kis dózisú, hogy nem okoz függőséget "

Mi a szarnak kell neked pszichológus? TE MINDENT TUDSZ! tanítani akarod?


"sokszor azt látom, hogyha nagyon fáradt vagyok, akkor jön jobban elő."

Néha pihenj is, sétálj növények, szép virágok közt - mert ők tudnak valamit, amit te nem.

2020. szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
44%

Amit írtál, abból nekem az jött le, hogy a szüleidre nem számíthatsz. Bármit mondasz, anyukád csak a magáét fújja és ha valami problémájuk van egymással, azt rajtad keresztül, téged felhasználva próbálják átnyomni a másikon. Nem tudom, veled milyen a viszonyuk, az viszont egyértelműen látszik, hogy te egy eszköz vagy ahhoz, hogy egymást manipulálják, miközben a te igényeid semmibe veszik. Próbálod meghúzni magad, mert saját magad érzed felelősnek azért, ha konfliktusuk van, pedig te vagy az, aki a legkevésbé tehet róla! Nem csoda, hogy gyakran szorongsz.

Szerintem a szüleid azok, akiknek a leginkább szükségük lenne szakemberre, de ők úgyse fognak elmenni. Persze neked sem ártana, mert eléggé megszenveded azt, amit veled csinálnak. Én a helyedben elengedném azt, hogy meggyőzzem anyámat, mert úgy látom, foggal-körömmel ragaszkodik ahhoz, hogy a pszichológus hülyeség. Lehet, hogy az iskolapszichológussal érdemes lenne megpróbálkozni, még akkor is, ha nem olyan jó szakember, mint az, akit ajánlottak neked. Hétvégi munkát esetleg nem tudsz vállalni egy közeli városban? Amíg nem jutsz el pszichológushoz, addig is tudsz pénzt gyűjteni rá és ha úgy adódik, hogy mégsem kell, akkor is jól jön majd.

Az autogén tréninget próbáltad már? Itt van egy gyakorlat: [link]

A válaszolók többsége pedig fogadja hatalmas gratulációm (akinek nem inge, az ne vegye magára)! A kérdező segítséget kért, ti pedig ahelyett, hogy érdemben segítenétek, elkezdtek azon rugózni, hogy nem szedhet Xanaxot, mert függőséget okoz és 18 alatt nem szedhető. Megsúgom, azért írják rá, hogy nem adható 18 év alattinak, mert 18 év alattiakon nem próbálták. Nekem is felírt a gyerekpszichiáter olyan gyógyszert 16 évesen, ami elvileg csak felnőtteknek adható. Igen, az alprazolám tényleg okozhat függőséget, de most komolyan, attól, hogy ha néha szorong és bevesz rá egy 0,25-ös Xanaxot, nem lesz függő. Még mindig jobb ez, mint a szorongás. Nézzetek egy kicsit magatokba!

2020. szept. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!