Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék elmenni pszichológus...

Szeretnék elmenni pszichológushoz, de az anyám nem engedi?

Figyelt kérdés

Nem akarok öngyilkos lenni, nem fogok felébredni egy nap úgy, hogy "hé, ma felrobbantom az iskolát". Nem erről van szó. De sokszor rám tör a szorongás, olyankor 144-150 a vérnyomásom, belefájdul a fejem, hasam és nagyon nehezen jövök ki ebből. Próbálom tanulni, hogy nyugtassam le magam, tereljem el a figyelmem, de nem mindig sikerül (inkább ritkán).

Ilyenkor két dolog segít effektíven: ha vezetek és közben zenét hallgatok hangosan, mert akkor énekelek és az útra, forgalomra figyelek, ami eltereli a figyelmem. Vagy ha veszek be egy Xanaxot és alszom picit. De ugye ez nem megoldás, főleg nem 18 évesen.


Általában semmiségeken kezdődik a stressz, pl. kapok egy rossz(abb) jegyet, vagy nem úgy sikerül egy feladat, ahogy várom és ebből jön az, hogy egy csődtömeg vagyok, hogy érettségizem le, mi lesz velem az egyetemen, egy elszegényedett, lecsúszott valaki leszek később. Vagy itt volt a covid, nekem az elején két héten át csak altatóval sikerült elaludnom, mert minden este/éjszaka azon stresszeltem, hogy nehogy másnapra rosszul legyek, vagy úgy jöjjön haza anya férje, hogy elkapta, folyamatosan a tüneteiről, következményeiről olvastam.


Az anyám szerint nekem semmi bajom, mert hogy az ő nagymamája anno 5 gyerekkel volt egyedül egy tanyán, ebből egy értelmi fogyatékos is volt, mégsem volt depressziós és nem kellett pszichológushoz járkálnia, pedig minden oka meglett volna rá.


Akit ajánlottak, ott a konzultáció 10.000ft, a kontroll 8.

Még gimis vagyok, nincsen saját pénzem.


Szóval szerintetek mit tudnék csinálni, hogy anya kicsit jobb belátásra térjen és ne csak azzal rendezze le az egészet, hogy "ne gondoljam túl az életet", meg hogy "felesleges idegeskednem"?


2020. szept. 11. 15:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
6%
Lehet télelg nem kell pszihologus.Gimidbe nincs iskola pszhihologus?
2020. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Olyan szakemberhez szeretnék elmenni, aki tényleg ért a szakmájához, megbízható és elismert. Körbekérdeztem, szinte kivétel nélkül őt mondták, hogy hozzá menjek, mert nagyon jó.
2020. szept. 11. 15:58
 3/34 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk menj tb támogatott pszichológushoz. Anyád nem akar erre pénzt adni: vgy beéred az ingyenessel, vagy melózol, és kifizeted magadnak.
2020. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Inkább az érdekelne, hogy mivel győzhetném meg anyut!!:)


Tb támogatotthoz kb lehetetlenség bejutni, mert ahhoz is időpont kell nálunk a kórházban, hogy időpontot kérjünk (ezért járunk magán minden területen).

2020. szept. 11. 16:03
 5/34 A kérdező kommentje:
Sajnos jelenleg az nem opció, hogy dolgozzak.
2020. szept. 11. 16:03
 6/34 anonim ***** válasza:
18%
Akkor így jártál. Ha nem szánsz rá egy-két hétvégét hogy legyen pénzed, nem is kell neked annyira az a pszichológus.
2020. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy vidéken élek, itt nem nagyon vannak alkalmi munkák diákok (főleg gimisek) számára. Plusz hétvégente apukámékkal, nagyszüleimmel vagyok vasárnap (elvált szülők). Szombaton délelőtt pedig edzésen, délután nyelvvizsga felkészítőn. Nem a lábamat lógatom a kanapén, tv-t bámulva.


És nem a pénz a probléma, hanem hogy az anyám szerint ez hülyeség. Ha saját pénzből mennék, akkor is összeveszne velem ezen addig, amíg be nem látja, hogy erre szükségem lenne, legalább pár alkalomra.

2020. szept. 11. 16:10
 8/34 anonim ***** válasza:
31%
Akkor összeveszne, és? A probléma inkább azzal van, hogy akarsz valamit, és mással akarod kifizettetni.
2020. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
73%
Honnan van Xanaxod?
2020. szept. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Figyelj, nem ismersz, így nem veszem magamra. De vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy ez a kiadás ne okozzon problémát.

Főleg, mivel még gimnáziumba járok és az elsődleges ilyenkor a tanulás (nem én mondom ezt, hanem a szüleim!).


Ennyi erővel ha fodrászhoz megyek pl., akkor azt is általam keresett pénzzel lenne szabad csak kifizetni?!:D Vagy az miért nem zavarja anyát, hogy arra havi szinten megy el több tízezer?

2020. szept. 11. 16:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!