Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék elmenni pszichológus...

Szeretnék elmenni pszichológushoz, de az anyám nem engedi?

Figyelt kérdés

Nem akarok öngyilkos lenni, nem fogok felébredni egy nap úgy, hogy "hé, ma felrobbantom az iskolát". Nem erről van szó. De sokszor rám tör a szorongás, olyankor 144-150 a vérnyomásom, belefájdul a fejem, hasam és nagyon nehezen jövök ki ebből. Próbálom tanulni, hogy nyugtassam le magam, tereljem el a figyelmem, de nem mindig sikerül (inkább ritkán).

Ilyenkor két dolog segít effektíven: ha vezetek és közben zenét hallgatok hangosan, mert akkor énekelek és az útra, forgalomra figyelek, ami eltereli a figyelmem. Vagy ha veszek be egy Xanaxot és alszom picit. De ugye ez nem megoldás, főleg nem 18 évesen.


Általában semmiségeken kezdődik a stressz, pl. kapok egy rossz(abb) jegyet, vagy nem úgy sikerül egy feladat, ahogy várom és ebből jön az, hogy egy csődtömeg vagyok, hogy érettségizem le, mi lesz velem az egyetemen, egy elszegényedett, lecsúszott valaki leszek később. Vagy itt volt a covid, nekem az elején két héten át csak altatóval sikerült elaludnom, mert minden este/éjszaka azon stresszeltem, hogy nehogy másnapra rosszul legyek, vagy úgy jöjjön haza anya férje, hogy elkapta, folyamatosan a tüneteiről, következményeiről olvastam.


Az anyám szerint nekem semmi bajom, mert hogy az ő nagymamája anno 5 gyerekkel volt egyedül egy tanyán, ebből egy értelmi fogyatékos is volt, mégsem volt depressziós és nem kellett pszichológushoz járkálnia, pedig minden oka meglett volna rá.


Akit ajánlottak, ott a konzultáció 10.000ft, a kontroll 8.

Még gimis vagyok, nincsen saját pénzem.


Szóval szerintetek mit tudnék csinálni, hogy anya kicsit jobb belátásra térjen és ne csak azzal rendezze le az egészet, hogy "ne gondoljam túl az életet", meg hogy "felesleges idegeskednem"?


2020. szept. 11. 15:52
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Honnan van Xanaxod?


Nem az enyém, anya férje szokta szedni alváshoz.

2020. szept. 11. 16:15
 12/34 anonim ***** válasza:
21%
Ügyi vagy..... Más gyógyszerét nem szedhetnéd, főleg nem olyat ami függőséget okoz. Talán le kéne vele állni, és enyhülnének a tüneteid.
2020. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Plusz nekem fontos az, hogyha csinálok valamit, akkor a családom támogasson, mellettem legyen. Nem bírom, ha feszült itthon a légkör, vagy kiabál velem, stb. Ezért is szeretném, ha tudna erről, támogatna stb. Mert könnyebb lenne úgy, mint titkolózva, veszekedve. Nálunk nem divat ez a '18 vagyok és azt csinálok, amit akarok', meg 'mehetsz a háztól, ha valami nem tetszik' téma. :)
2020. szept. 11. 16:17
 14/34 A kérdező kommentje:

Megtennétek, hogy nem offoljátok szanaszét a kérdést? Köszönöm!

(És nem havi 5-6 szemtől leszek függő, plusz olyan kis dózisú, hogy nem okoz függőséget még a nevelőapámnál sem, aki minden este szedi)

2020. szept. 11. 16:18
 15/34 anonim ***** válasza:
13%
Nem fogod fel hogy azt nem neked írták fel? És de, okozhat függőséget. Amúgy: kezdj felnőni, ne akard már tizennyolc évesen hogy fogják a kezecskédet. Idegesítő mikor valaki folyton támogatást vár, meg hogy más oldja meg a dolgait.
2020. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Nem azt kérem, hogy valami idegen legyen mellettem! Hanem a saját anyám. Tudom, itt 18 évesen már mindenki 3 munkahelyen dolgozott és mellette a két egyetemen tanult, háztartást vezetett és gyereket is nevelt. Persze.


De mi nem ilyenek vagyunk. Engem megnyugtat, ha az anyám elkísér a fogorvoshoz, vagy amikor osztályozó vizsga/előrehozott érettségi előtt felmondhattam neki is a szóbeli tételeket, stb. Miért akarjátok úgy beállítani, mintha olyan rossz dolog lenne, amikor valaki számít(hat) a szüleire?

2020. szept. 11. 16:25
 17/34 anonim ***** válasza:
18%
Uramisten... úgy használod más gyógyszerét mintha kockacukor lenne? Felfogtad h függőségetxokoz és csak rontasz az állapotodon!?
2020. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Aha, fel. Főleg, hogy anya is tudja, hogy szedem és két orvos is azt mondta, hogy ez a mennyiség nem okoz függőséget.
2020. szept. 11. 16:28
 19/34 A kérdező kommentje:
És igen, az biztos "egészségesebb", hogy egyik percről a másikra 150 lesz a vérnyomásom, szédülök és hányingerem van.
2020. szept. 11. 16:30
 20/34 lsBence válasza:
77%
Én azt tanácsolnám apudnak is mond el a helyzetet hátha ő segítene. Anyukád a tipikus régi nevelési módszereket hagyományban tartó személy, ami sokszor jóval több traumát okozhat. Szerintem itt a fő probléma a vele való kapcsolatod. Próbálj meg többet barátkozni vagy ismerkedj, találj új hobbit ami kissé elnyomja a szorongásodat, amíg a pszichológus dolog meg nem oldódik. Zsebpénzt semennyit nem kapsz? Az azért segítene a helyzeten. Esetleg eladhatnál valamit online és abból csinálhatnál egy kis pénzt.
2020. szept. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!