Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki engem nyaggat, hogy...

Mindenki engem nyaggat, hogy keressek munkát, a párom meg csak henyél? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt, nekem 2 hónapja nincs munkám. Az azt megelőző időben volt munkahelyem, a fizetésem 90%-át “hazaadtam”, a párom szüleinek, mivel náluk lakunk. A párom a 4 közös évünk alatt egy hónapot dolgozott, a jogsiját is ketten fizettük az anyjával, most autót akarna, de úgy, hogy én gyűjtsem össze a rávalót. Egy munkahely van a városunkban, ahová mehetek, de az annyira olyan hely, hogy utolsó utáni lehetőségként tartottam fenn, de most már nincs más választásom, mint odamenni, mert leendő (már nem biztos) anyós dolgozik most egyedül, és az összes barátnője rámszállt. Eddig is a pénzen felül 110%-ot teljesítettem, mert munka mellett én mostam, főztem, takarítottam mindenkire, most hogy nincs munkám, a boltbajárást, ügyintézést, meg minden egyebet én csinálok egyedül. A párom a boltba sem hajlandó eljönni, egész nap vagy alszik, vagy a gép előtt ül. Mit tegyek? Vállaljam el a nem olyan jó munkát, próbáljak gyűjteni, aztán hagyjam el? Eddig azért nem mentem el, mert nem akartam őket a nehéz anyagi helyzetben itt hagyni...de csak addig voltam jó, amíg pénzt adtam, magamra egy fillért nem költöttem soha, 10 évvel ezelőtti ruháimat hordom, mert soha nem tudok venni még egy bugyit se. Azzal is nyaggatnak, hogy miért nem költöztünk el, miért nem önállósodtunk...egy fizetésből, hát köszönöm...
2020. szept. 4. 11:18
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
89%

A bugyis részig azt hittem férfi vagy, és csak azért hajlok afelé, hogy nem troll kérdés, mert a környezetemben is van hasonló.

Legyen önbecsülésed, ahogy olvastam, én éreztem magam lábtörlőnek helyetted.

2020. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
83%
4 éve vagy valakivel, aki soha nem dolgozott... Innentől azért elég nehezemre esik együttérezni veled.
2020. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
91%
A sarokra még nem állitottak ki egy kis pénzt keresni? (Eljöhet még!!!)
2020. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen ismerősöm. Gyereket is szült neki. Vannak ilyenek.
2020. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 Kerdesekkel teli ***** válasza:
100%

Negy eve ez megy, es csak most kezd betelni a pohar..?

Ne cseszd mar el igy a sajat eleted, ilyen mergezo lehuzo emberekkel..

Lehetsz olyannal is, aki megbecsul, es nem mindent rad harit..merj lepni!!

2020. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Na, most hogy 4 évet elcsesztél az életedből anya kicsi léhűtő fiacskája mellett, akár el is kezdhetsz normális életet élni tőlük jó távol. Nem értem, hogy a párod anyja miért csak téged b..gat a munka miatt, a fiát meg nem. A barátnőinek meg végképp semmi joga belepofázni a dolgaitokba. Maximum tanácsot adhatnak. Mindegy, egy szó, mint száz, jobban jársz, ha lépsz onnan, amint tudsz.
2020. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
🎩,🧥
2020. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:
Dehogy jó így. Eddig a lelkiismeretem nem engedett lépni, mert mindig arra gondoltam, milyen csórók, meg hogy a házimunkára senkinek nincsen ideje, besegítek, csak aztán egyre több dolog hárult rám, pénzem meg szó szerint nincs...Már régebb óta el akarok menni. Csak sok időbe telt, mire megérett az elhatározás, mert rettegtem tőle, hogy egyedül, a nulláról kell mindent újrakezdenem, egy idegen városban, idegen emberek között. Inkább hagytam, hogy odáig fajuljanak a dolgok, hogy a rengeteg rohangálás, házimunka, stb mellett már annyira nincs étvágyam sem (az idegtől), hogy teljesen legyengültem, a fizikumom egy nagy nulla. Eddig azt gondoltam, azért nekem mondják, hogy menjek dolgozni, mert a páromnak nem lehet (gyorsan felkapja a vizet), de ma rájöttem, hogy valójában azért, mert tök oké, hogy közel 30 évesen az anyja tartja el, de én mit képzelek magamról, mint megtűrt személy, hogy "eltartatom" magam. Szóval itt az ideje meglépni amit már rég kiterveltem. Remélhetőleg lesznek majd, akik segítenek talpon maradni, természetesen pszichésen. Újrakezdeni nem könnyű.
2020. szept. 4. 19:41
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ettől csakis jobb sorsod lehet! Mindig újra lehet kezdeni! Nem vagy még idős, hajrá!
2020. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Amikor összeköltöztek, nem volt gyanús neked ez a helyzet, mármint hogy anyuci megcsinál helyette mindent, még a lóvét is a segge alá teszi? Mellesleg az én pasim is hasonló beállítottságú volt, felvettek az első munkahelyemre még vagy 3 évvel ezelőtt, és amikor elmondtam neki a "nagy hírt", egyből ráharapott, hogy akkor szépen össze tudunk cuccolni, mehetünk albérletbe lakni, tudunk majd sokmindent csinálni stb, stb. Miközben ő alkalmi munkából élt, a kedves anyuka kicsi fia volt, és még én voltam a lusta disznó, mert előtte nem vettek fel sehova se dolgozni. El is küldtem a fenébe, nehogy már én legyek kihasználva ezek után. Neked is már hamarabb lépned kellett volna, elvégre nem közhasznú/jótékonysági cég vagy. Az ilyeneket nem kell sajnálni.
2020. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!