Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek ilyen esetben a...

Elmennétek ilyen esetben a temetèsre?

Figyelt kérdés

Nagymamàm testvère pàr napja meghalt. Dèdnagymamàk 14 èvvel ezelőtt halt meg,amíg ő élt,mivel egy hàzban èltek,mindig vittünk mindkettőjüknek ètelt,sütemènyt,gyógyszereket. Ha kórhàzba kerültek, ami sokszor előfordult mivel nagybàtyàm paranoid skizofrén volt,dèdi meg idős,akkor is làtogattuk őket. Dèdi halála után,mivel nagybàtyàm a betegsége miatt agresszìv volt egész életèben (dédit is többször bàntalmazta aki ezt követően hónapokig nàlunk lakott) felfogadtunk mellè egy àpoló nőt aki 0-24 -ben gondozta nagybàtyàmat úgy,hogy ott is lakott. Majd előàlltak vele,hogy elveszi felesègül. Tisztàban voltunk azzal hogy ìgy a nőè lesz a hàza meg az öröksèg teljes egèszèben,de mivel nagybàtyàm kiszàmíthatatlan volt,ìgy a csalàd úgy volt vele hogy nem tudja felvàllalni a gondozàsàt, gondozza a nő.

Ez 13 ève volt,azóta egy darabig telefonon tartottuk a kapcsolatot de aztàn egyàltalán nem.

Ahogy megtudtam hogy kórhàzba kerult,èn minden nap mentem a nagybàtyàmhoz,egy hónapot fekudt bent,mire meghalt. A felesège az 1 hónap alatt 2 alkalommal volt bent nála làtogatóban,mivel kómàban volt,nem làtta èrtelmèt jonni.

Felhìvtuk hogy megkerdezzuk mikor lesz a temetes de kozolte hogy nincs temetès. Nem èrdekel senkit a hàza sem meg semmi,viszont ott szeretnènk lenni a temetèsen,amit sikerult megtudni,hogy mikor ès hol lesz.

Mit tennètek? Elmennètek ha az a kifejezett kèrèse a nőnek hogy ne?



2020. szept. 3. 12:02
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

En nem mennek. Ha odamentek, akkor a temeteskor veszekedes, botrany lesz. Szerintem az senkinek sem jo.

Tudjatok meg, hol van a sir es par nappal kesobb menjetek ki oda. En ezt tennem.


Egyebkent erthetetlen szamomra, hogy a felesege miert nem akarja, hogy ti, a rokonai ott legyetek. Ill. egyetlen magyarazatot tudok elkepzelni: mivel egy ilyen emberrel normalis ember nem tudott volna egyutt elni, valojaban ez a no is elmebeteg, ezert normalis esszel erthetetlen a viselkedese.

2020. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Itt lesz a vàrosban. Lelkiismeretfurdalásom van amièrt nem làtogattuk,hiszen pszichèsen beteg volt,de amikor ez az időszak elkezdődött,én még gyerek voltam. Megèrtettem a szüleimet is hogy féltették a családjukat nehogy elverjen bàrkit a nagybàtyàm,ettől mèg bànt a lelkiismeret és kicsit úgy èrzem nincs is jogom ott lenni a temetésen,viszont ugyanakkor meg sok évig jàrtunk oda ès ha azt vesszük közeli,vérszerinti rokon,a temetés egyik funkciója pedig az hogy segìtse feldolgozni azt ami törtènt,meg hàt úgy èrzem úgy volna mèltó,ha nem egyszemèlyes temetèse volna.
2020. szept. 3. 12:39
 13/31 anonim ***** válasza:
52%

Azt remélem, tudod, hogy a temetkezési hovatal ügyintézöje törvénysértést követett el azzal, hogy kiadta azt az adatot, amit az özvegy titkossá tett. Emiatt feljelenthezik ök, illetve titeket is megbüntethetnek emiatt.


Ettöl függetlenül nem mennék el, ha annyira fontos, hoyg elbúcsútt a halottól, akkor pár nappal késöbb menj ki a temetöbe és tégy oda egy koszorút.

(Másrészt ha évek óta nem tartottátok a kapcsolatot az elhunyttal, akkor nem értem az egész kérdést, csak az özvegyet akarnátok bosszantani?)

2020. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
88%

"a temetés egyik funkciója pedig az hogy segìtse feldolgozni azt ami törtènt"

Ez így van. De azt írod, hogy nem is lesz rendes temetés, csak sírba-helyezés. Így gondolom, nem lesz se mise, se búcsúztató, se semmilyen beszéd. Ez így semmiben sem segít.

Max. veszekedés lesz. Az meg nagyon nem lenne méltó.

Én is azt javaslom, hogy pár nap múlva menjetek ki a sírhoz és emlékezzetek meg róla.

2020. szept. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Minket mièrt büntethetnènek meg azèrt, mert ki lett adva az adat amit a feleség titkosított? Èn telefonon kérdeztem meg. Nem fizettem hogy adja ki :D

Úgy gondolom hogy attól fuggetlenul hogy èvek ota nem volt kapcsolattartàs,amit szegyellek es sajnalok es nem tartok jo dolognak,ettol fuggetlenul a csaladja voltunk,es nem kellene annak a lehetoseget is elvenni,hogy aki szeretne,ott lehessen amikor sirba helyezik. Hiszen elotte eltelt ugy egy elet,hogy adott esetben korhazba vittuk minden alkalommal amikor kellett,latogattuk,etettuk,stb, es utana is nem egy otthonba dugtuk be,hanem igy tortent ahogy leirtam. Ettol fuggetlenul nem jo dolog ezt alairom.

Koszonom mindenkinek aki leirta hogy mit tenne,velemenytol fuggetlenul. Es annak is aki mèg le fogja irni.

2020. szept. 3. 12:52
 16/31 anonim ***** válasza:
70%
Nem erőszakolnám a temetésen való jelenlétet. Hacsak nem akarsz balhét.
2020. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
97%
Én otthon gyújtanék gyertyát amikor a temetés időpontja van és elbúcsúznék tőle, elmondhatsz neki úgy is mindent ami a szíved nyomja, búcsúzz el tőle otthon, és majd a temetés után kimehetsz a sírhoz.
2020. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nem akarok egyàltalán balhèt,és pontosan ezert hezitálok. Ha mi nem balhèzunk ès csak a nő van ott tényleg, akkor max ő balhèzhat, de nem akarok konfliktust. Viszont szeretnèk ott lenni. Nem tudom eldönteni mit tegyek.
2020. szept. 3. 12:59
 19/31 anonim ***** válasza:
95%
Ott akarsz lenni - - > de nem lesz ott semmi, megemlékezés sem. En nem mennek el, hanem otthon megemlékeznék, gyertyát gyújtanék, és meselnenk egymasnak torteneteket rola (csak szepeket).
2020. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
27%
Márpedig ez erőszakolás. Főleg, hogy életében nem látogattátok.
2020. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!