Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elmennétek a temetésre a...

Ti elmennétek a temetésre a helyemben, ha rosszban vagyunk?

Figyelt kérdés

Dióhéjban az a lényeg, hogy nagyon rosszban vagyok a szüleimmel, anyám kb utál engem, gyerekként vert, idősebb koromban szinte elkergetett otthonról, hogy költözzek el, soha nem volt köztünk normális kapcsolat, még 5 percre sem. Állandóan másokhoz hasonlítgatott, ha a fejemre álltam se volt jó neki és elég semmi, meg hogy őt is verte az anyja, őt is elhanyagolták, neki se volt senkije, stb. Apám meg persze csöndben bólogatott csak, fülét-farkát behúzva.

A múlt héten viszont meghalt a nagyanyám (anyám anyja), és anya most jóságos, szent lélekké avanzsált erre az időre. Hosszú ideje nem beszéltünk, amikor elhordott minden utolsó büdös söpredéknek, még annyit sem lökött oda nekem, hogy "bocs". De hogy ugye elmegyek a temetésre, jaj miért nem adok neki puszit, jaj ő nem akarja hogy olyan legyen a kapcsolatunk mint közte meg az anyja között volt (hát olyan nem lett, hanem rosszabb). Aztán mikor elkezdett sírni, akkor azt mondtam neki, hogy majd meglátom.

De őszintén, minden porcikám tiltakozik az ellen, hogy elmenjek, nem tudnék bájologni, pláne nem a síró anyámat a "megértő kislányaként" támogatni, amikor egy rakás kaka a kapcsolatunk. Van vagy 20 fiatal lány, akiket világéletében fényezett mennyivel jobbak nálam, meg bárcsak az ő gyerekei lennének, stb, hívja akkor el őket.

De a lelkiismeretem meg mégis ott van, bár inkább csak a savazástól félek, amit majd kapnék, mert nem vagyok ott (mondjuk már lehet mindegy).

Ti mit tennétek a helyemben?


2018. ápr. 18. 22:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Egy fontos dolog kimaradt. Nagyanyáddal neked milyen viszonyod volt?
2018. ápr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Én nem mennék oda. Zárd le ezt a kapcsolatot végleg,mert csak mérgezni fog továbbra is.
2018. ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Ha a nagyanyámmal jó kapcsolatban voltam, elmennék.

Kibírnám érte azt a pár órát, aztán a "kedves" anyuval megszakítanám újra a kapcsolatot.

2018. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nagyanyámat nem nagyon ismertem. Amikor nagyon kicsi voltam, akkorról van pár emlék, hogy 1-2x nála voltunk, amúgy nem foglalkozott velünk.
2018. ápr. 18. 23:06
 5/19 anonim ***** válasza:
4%

menj el, és rendezz jelenetet


legalább onnantól okkal fikázhat másom előtt

2018. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Én a saját anyám temetésére nem mentem el. Anyám minden volt csak anya nem. Utoljára 18 évesen a bíróságon láttam. 43 éves voltam amikor apám mondta, hogy anyám meghalt. Megtudtam, tudomásul vettem, és ennyi. Nem sirattam meg, nem vettem végső búcsút. 1 évvel később magamban megbocsájtottam neki, de ezzel le is zártam a múltat.

Hogy mit akarok ezzel mondani? Azt, hogy magadban kell eldönteni, hogy szerinted mi a legjobb döntés amivel később is együtt tudsz élni. Ha úgy gondolod, hogy nem mész a nagyanyád temetésére, mert nem kérsz anyád hazugságaiból, akkor ne menj. Mi rossz történhet azon kívül ami már amúgy is van? Harag, szidalmazás.. Ezt eddig is megkaptad. Ha viszont úgy érzed, hogy tartozol nagyanyádnak annyival, hogy végső búcsút veszel, akkor menj el. Állj csendben a háttérben, és amint lehet menj el. Nem kell anyádat vigasztalni, vagy azt tenni amit ő akar. A döntés a tied.

2018. ápr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
En biztos, hogy elmennek. Elbucsuznek a nagymamamtol meg ha nem is torodott velem, ettol is kulonb lennek tole. A vegen ami stressz osszegyulne bennem, biztos, hogy kihozna belolem azt, hogy elkuldjem a fenebe az anyamat ha ilyen lenne. Menjen oda es torodjon azzal aki "jobb" nalad. Felcsinaltatni sikerult magat, gyereket normalisan felnevelni szeretetben nem.. ez nem anya.. azt hiszem jobb, hogy nem en vagyok a lanya mert 100x-os lelki terrort kapna vissza tolem, mint amit adott volna. Legy erős es eld a sajat eleted, jobb lesz neked teljesen nelkule! :)
2018. ápr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Azt nem tudod megtenni, hogy szigorúan a temetésre mész? Elkezdődik odamész, véget ér eljössz, nem is kell senkivel beszélned ha nem akarod.
2018. ápr. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarsz menni, érzelmileg csak negatívat jelentenek neked. Akkor mi a kérdés? Ne menj! Minek? Hátha kapsz még pár sebet az édesanyádtól, amin pár évig rágódhatsz! Ugyan már, felnőtt vagy, rázd le magadról az ilyen jellegű felesleges problémákat, van épp elég dolog az életben, ami kellemetlen, de el kell viselni, legalább akkor azokkal ne terheld magadat, ami nem ebbe a körbe tartozik! Majd ha anyád a kedvedben akar járni, és jó kapcsolatot akar, akkor megkeres és tesz érte!
2018. ápr. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20%
Mindent leírtál, csak azt nem, hogy a mamáddal milyen volt a kapcsolatod. Még ha nem túl jó, is, Én elmennék. Ne anyud, rokonok, bárki miatt menj, hanem csakis magad miatt. Gondold át, mit jelent neked ha elmégy, és mit ha nem. Semmi mást ne márlegelj, csak ezt. Ha elmégy, mondd meg anyudnak, csakis magad miatt mégy, hogy a te lelki békéd rendben legyen, és a végtisszeséget megadd amamádnak. Nem kell oda menni hozzá, nem kell, bájologni senkivel, részt veszel a temetésen, aztán csöndben haza mégy. Nem kell (kötelező)elmenni a torra, már ha lesz ilyen.
2018. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!