Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elmennétek a temetésre a...

Ti elmennétek a temetésre a helyemben, ha rosszban vagyunk?

Figyelt kérdés

Dióhéjban az a lényeg, hogy nagyon rosszban vagyok a szüleimmel, anyám kb utál engem, gyerekként vert, idősebb koromban szinte elkergetett otthonról, hogy költözzek el, soha nem volt köztünk normális kapcsolat, még 5 percre sem. Állandóan másokhoz hasonlítgatott, ha a fejemre álltam se volt jó neki és elég semmi, meg hogy őt is verte az anyja, őt is elhanyagolták, neki se volt senkije, stb. Apám meg persze csöndben bólogatott csak, fülét-farkát behúzva.

A múlt héten viszont meghalt a nagyanyám (anyám anyja), és anya most jóságos, szent lélekké avanzsált erre az időre. Hosszú ideje nem beszéltünk, amikor elhordott minden utolsó büdös söpredéknek, még annyit sem lökött oda nekem, hogy "bocs". De hogy ugye elmegyek a temetésre, jaj miért nem adok neki puszit, jaj ő nem akarja hogy olyan legyen a kapcsolatunk mint közte meg az anyja között volt (hát olyan nem lett, hanem rosszabb). Aztán mikor elkezdett sírni, akkor azt mondtam neki, hogy majd meglátom.

De őszintén, minden porcikám tiltakozik az ellen, hogy elmenjek, nem tudnék bájologni, pláne nem a síró anyámat a "megértő kislányaként" támogatni, amikor egy rakás kaka a kapcsolatunk. Van vagy 20 fiatal lány, akiket világéletében fényezett mennyivel jobbak nálam, meg bárcsak az ő gyerekei lennének, stb, hívja akkor el őket.

De a lelkiismeretem meg mégis ott van, bár inkább csak a savazástól félek, amit majd kapnék, mert nem vagyok ott (mondjuk már lehet mindegy).

Ti mit tennétek a helyemben?


2018. ápr. 18. 22:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanebben a cipőben járok: anyám mindig utált, vert még 19 évesen is (aztán elketgetett) és ő is verték, szídták, az apja meg csendben bólogatott. Bár az én apám már rég elköltözött. Ha nekem viszont kéne látni azt a nőt, aki miatt pszichiátriára kerültem, és aki miatt a mai napig meg akarok halni, biztos bepánikolnék az undortól. Én nen mennék el.
2018. ápr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem mennék. Majd UTOLAG a temetőbe virággal, egyedül, nikor nem lehetek anyám és senki céltáblája.
2018. ápr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Anyád egy beteg állat, a nagyanyád szinte nem is tudod ki volt.

Mi a kérdés?

Én nem mennék. Nem kell itt senkinek sem bizonygatni, hogy különb vagy, ezért megjelensz. Teljesen felesleges magad ilyesminek kitenni.

2018. ápr. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem mennék a temetésre, de utólag kimennék a temetőbe virágot/koszorút vinni.

A helyedben én meg is szakítanám a kapcsolatot a családdal.

2018. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Saját magad miatt Menj el! Minden változik,de a múlt az nem.Vedd úgy,hogy ez egy kötelesség letudod aztán minden rendben van.Meg fogsz könnyebülni híd el!
2018. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ti elmennétek a temetésre a helyemben, ha rosszban vagyunk?"

Nem.

2018. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyád utál, a nagyanyád leszart, mi közöd hozzájuk a negatívumon kívül?

Én biztos nem mennék. (Különösen, ha ez még stresszel is!)

2018. ápr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a leírtak alapján, nem igazán van okod ott lenni.
2018. ápr. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébkent szüleid falun elnek? Mert ha igen, akkor az egész csak arról szól, hogy nehogy a "szájára vegye a falu", amiert nem vagy ott.
2018. ápr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!