Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néz le a barátom testvére?

Miért néz le a barátom testvére?

Figyelt kérdés

A barátommal lassan fél éve vagyunk együtt, a testvéreit és a szüleit is ismerem már néhány hónapja, úgy érzem hogy jóban vagyunk és mindig szívesen látnak engem is, azonban az egyik húgán azt érzem hogy nem igazán kedvel, sőt, lenéz. A barátom azt mondja hogy ő kb. mindenkivel ilyen, nagyon magának való, ritkán enged magához közel embereket és a családjával is gyakran bunkó. Velem sokszor kedvesebb, mint a testvéreivel, engem nem ugráltat, ritkán parancsolgat és többször kölcsönadott már nekem ruhákat ha valami sürgősen kellett. De azt vettem észre hogy gyakran szóba hozza a fizetést, a végzettséget és leszól kb. mindenkit, a barátomat is, hogy "csak" 330 000-ret keres, engem meg főleg, mert hogy pedagógus vagyok és hogy abból nem lehet megélni. A barátom múltkor közölte vele hogy én annyit fogok keresni, hogy simán el tudnám tartani kettőnket, ha arra kerülne a sor, mert felvettek egy BME-s mesterképzésre (számítógépes és kognitív idegtudományra), de a húga erre is azt mondta hogy egy kutató egyáltalán nem keres jól. Én nem azt néztem egyetemre jelentkezés során, hogy meggazdagodjak a diplomámmal, sose mondtam a lánynak ezt, ezért nem értem hogy miért jön folyton ezzel. Mintha azt akarná belénk sulykolni, hogy mi sosem fogunk jól élni, amit én kétlek, gyógypedagógusként is simán ellennék, BME-s diplomával meg főleg. Ő elég pénzközpontú, jó ideje nem volt már barátja, mert csak jól kereső, jóképű, 190+ centi magas férfiakkal hajlandó ismerkedni. Ő 300 000-ret keres frissdiplomásként. Tényleg a végzettségem miatt néz le, vagy csak az zavarja hogy neki nincs kivel terveznie és próbálja azt mutatni hogy nekünk se jobb? Esetleg fél hogy a bátyja hamarosan elköltözik a közös albérletükből miattam? A mesterképzésemet is lenézi. A húga egyébként 2 évvel idősebb nálam. Alapvetően nem érdekelnek az ilyen dolgok, mindenki úgy él ahogy tud, viszont mostanában már kezd ez zavarni, mert kb. minden héten szóba jön ez, mintha valami buta lány lennék, aki csak pedagógusnak jó, ellenben ő milyen tökéletes.

Bocsi hogy kicsit hosszú lett, de direkt írtam bele sok részletet, hátha így jobban tudtok válaszolni.



2020. aug. 21. 16:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%
Ő nem téged néz le, hanem mindenkit, kivétel nélkül, akinek nincs milliárdos vagyona. Mivel neki sincs, így saját magát is lenézi, ezért nincs pasija.
2020. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%
Van egy barátnőm, kb 10 éve nagyjából egy időben lettünk egyedülállóak. Az hozott össze minket, támogattuk egymást. Neki mindig az volt a cél, hogy mérnöki beosztású vagy attól magasabb pozíciójú pasit találjon aki persze már egzisztenciálisan a toppon van. Talált is magának csak éppen családos volt a pasi. Minden egyéb kétkezi "alja" munkást lenézett...pedig lett volna udvarlója. Azóta is egyedül van, nekem már férjem van, úton a baba, most készülünk házat venni és nagyon boldogok vagyunk...pedig a férjemnek "csak" szakmája van. Az ilyen lelki szegény emberekkel, mint a párod húga nem kell foglalkozni.
2020. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%

Azt írod, hogy nehéz eset és másokkal is nehezen jön ki. Szerintem erősen megerőlteti magát a testvéredre való tekintettel ha igyekszik kedves lenni veled és ha ruhákat ad neked kölcsön.


neki nagyon fontos a karrier és a pénz, neked nem. Mind a 2 teljesen oké. Szerintem mindannyian hajlamosak vagyunk arra, hogy azt hisszük más is ugyanúgy gondolkozik vagy nagyon rá akarjuk erőltetni másra a saját értékrendünket/véleményünket


De te ebből azt szűröd le, hogy Idézem: mintha valami buta lány lennék aki csak pedagógusnak jó, ellenben ő milyen tökéletes


Kizárt, hogy ő ilyet mondott volna, meg tök mindegy hogy ő mit hisz...az meg hogy te erre a következtetésre jutottál .. hát nem tudom miért gondolod ezt magadról. Ha hinnél magadban, ez a kérdés most nem lenne itt.

2020. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az esetek 80%-ában alap, hogy a húg utálja a bátyja barátnőjét. Pláne, ha fennáll a veszélye, hogy az új csaj "elveszi tőle" a tesóját és még össze is költöznek. Nem néz le a fizetésed miatt, pusztán csak ott talál rajtad fogást és ezért kötekedik. Szerintem ne foglalkozz vele, eressz meg egy cinikus mosolyt és mondd meg neki, hogy szerencsére bőven eléltek ketten a fizetésetekből és szépen haladtok majd előre ketten az életben.
2020. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Túltárgyaltátok a témát, ennyit keresel, mit rugózik rajta, mondd neki. És te azt csinálod, amit szeretsz, kész. Más témája nincs, tényleg? Ne menjetek bele ebbe, ha megint előhozza, válts témát, túl van tárgyalva, amiről ő beszél. Nem is nagyon mennék oda, ha ott van a csaj.
2020. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!