Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthonülős család, szerintetek...

Otthonülős család, szerintetek mennyire gáz ez?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, ciki ha a család minden tagja szeret otthon lenni, szép időben is csak néha-néha mennek valahová hétvégente? A gyerekek sem igénylik a szabadtéri programokat, inkább otthon társasoznak, játszanak stb... Ha ti is ilyen családban nőttetek fel, utólag visszagondolva rossz emlékként maradt meg így a gyerekkorotok?

2020. aug. 16. 12:42
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim mindig azt mondták, hogy nincs rá pénz. Gyerekként persze nem értettem, hogy az osztálytársaim miért mennek mindenfelé, mi meg miért nem. Cikinek éreztem, például amikor az első héten a "nyaralásról" kellett beszámolni. Egyszer, úgy 5.körül a legelső magyarórán a nyaralásról kellett fogalmazást írni. Mivel nem voltam sehol, ezért magamtól kitaláltam egy képzeletbeli nyaralást: Franciaország, hegyek, ilyesmik. Amikor itthon elmeséltem anyának és a nagyobb tesóm is hallotta, mindketten kinevettek és anya közölte, hogy nem kellett volna hazudnom, mert ha megnézik a tanárok a naplót, úgyis látják, a szüleim munkája alapján lehetetlen hogy egy ilyen utazásra telljen és úgyis maguktól rájönnek a tanárok, hogy hazudtam. Szóval másnap anya bejött az iskolába és elmondta a magyartanárnak, hogy én csak kitaláltam az egészet, valójában nem voltunk sehol. Én meg emlékszem, eközben ott sírtam anya mellett, nem azért mert bűntudatom volt a kis hazudás miatt (mai fejjel tudom, hogy úgye
2020. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Én meg emlékszem, eközben ott sírtam anya mellett, nem azért mert bűntudatom volt a kis hazudás miatt (mai fejjel tudom, hogy úgysem érdekelte a tanárt, hogy igaz-e vagy s
2020. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Én meg emlékszem, eközben ott sírtam anya mellett, nem azért mert bűntudatom volt a kis hazudás miatt (mai fejjel tudom, hogy úgysem érdekelte a tanárt, hogy igaz-e vagy sem), hanem azért mert még az a képzeletbeli nyaralás sem lehetett az enyém.


Párszor voltunk kirándulni egyébként, nyaranta egyszer, de amikor a tesóim elköltöztek otthonról, már a legapróbb kirándulások is elmaradtak.


Szerintem rossz, nem lenne szabad ezt csinálni egy gyerekkel, főleg ha van rá pénz (egyébként felnőtt fejjel arra is rájöttem, hogy azért félre tudtak volna tenni egy kis kiruccanásra).


Bocsi, hogy többször elküldtem a kommentet :)

2020. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
'nem lenne szabad ezt csinálni egy gyerekkel' #31 sajnálom, hogy ilyen rossz emlékként maradt ez meg neked 😔 A magam/magunk védelmében írom, hogy nálunk szó sincs arról, hogy nincs rá pénz vagy idő. Egyszerűen legutóbb is (ahogy már írtam) mentünk volna strandra, erre egyikük sem akart elindulni, csak én. A gyerekek is azt mondták, hogy ne menjünk, maradjunk itthon, társasozzunk, készítsünk hűtőmágnest, stb. A férjem sem akart menni, hát maradtunk otthon. Szóval nálunk a gyerekek is masszívan ellenállnak a kültéri programoknak... otthon viszont tényleg jól el tudnak lenni. Amikor megyünk valahová, havonta kb 2-3 ilyen alkalom van hétvégente, akkor úgy elvannak, pl amikor voltunk a vadasparkban, de már 2 óra ottlét után mondogatják, hogy már mehetnénk haza inkább... 🤷‍♀️
2020. aug. 19. 09:28
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!