Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthonülős család, szerintetek...

Otthonülős család, szerintetek mennyire gáz ez?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, ciki ha a család minden tagja szeret otthon lenni, szép időben is csak néha-néha mennek valahová hétvégente? A gyerekek sem igénylik a szabadtéri programokat, inkább otthon társasoznak, játszanak stb... Ha ti is ilyen családban nőttetek fel, utólag visszagondolva rossz emlékként maradt meg így a gyerekkorotok?

2020. aug. 16. 12:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, kellenek a szabadtéri programok
Nem, ha a család így érzi jól magát
122 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Nem rossz, de néha kell a szabadtéri program. Ha nem is kirándulás, de piknik pl :)
2020. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem ciki. Hát kb ilyen családban nőttem fel de amikor apu kivett szabad napot elmentünk 1-2 hétre valahova. Évente egyszer ez igaz de nem rossz emlék.
2020. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen családban nőttem fel és a mai napig "féltékeny" vagyok azokra az emberekre, akik tök nagy örömmel gondolnak vissza és mesélik, hogy az ő családjuk mennyit kirándult és mennyi közös programot szervezett. Akkor is mindig bántott, hogy hiába volt jó idő és tehettük volna meg, sosem mentünk kirándulni, mint más családok, mert a szüleim lusták voltak. :(

Szóval ha szülő vagy, kérlek, vidd a gyerekeid kirándulni, szervezzetek közös programokat!

2020. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
#3 én vagyok az anyuka, és az a vicc/szomorú az egészben, hogy egyedül engem zavar, hogy nem megyünk sehová szinte. Most is itthon ülünk, a gyerekek és a férjem társasoznak, én lassan végzek a főzéssel. Ők jól elvannak, délután is itthon akarnak maradni, csak én vagyok rágörcsölve a témára úgy látszik... 😔
2020. aug. 16. 12:56
 5/34 anonim ***** válasza:
64%
Sajnálom, pedig nagyon fel tud tölzeni, ha kimozdultok.
2020. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, de ha valaki nem otthonülős (mint pl. a kérdező), akkor nyilván azt a személyt megviseli. Ilyen családban nőttem fel, szökőévben egyszer mentünk valahová, sőt a házasságom is ilyen a férjemmel (ő is otthonülős). Mi így érezzük jól magunkat, de másra nem kényszeríteném. A kicsiket meg meglátjuk, ha kell, megerőltetjük magunkat.
2020. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha emellett mozognak eleget a gyerekek akkor alapvetően nincs probléma. Van akinek túlzás minden hétvégén kimozdulni, mindenki máshogy tud feltöltődni az egész heti munka után.
2020. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
66%
Gáznak nem gáz ,de számomra peldaul aki most is ilyen csaladban nő fel ,nagyon rossz. Azzal nem lenne gond ha ugy allnanak hozza a szüleim mint a többi válaszoló ,hogy 1-2 hetente kimozdulnak ,vagy akár egy evben egyszer elmennek egy nagyobb nyaralasra/kirandulasra. A szüleimnek abbol all az eletuk hogy hazajönnek, befekszenek a tévé ele es addig ülnek ott amig este nem lesz, olyankor lefekszenek aludni. Ezzel nem is lenne bajom, mert elhiszem hogy elfaradnak munka kozben,de amikor a szabadnapjaik is igy telnek hat az mar eleg durva. Apam mar a 100 kilot is elerte ezzel az eletmoddal, folyamatosan panaszkodnak arra hogy ez faj az faj amaz faj ,de nem hajlandoak valtoztatni az eletmodjukon amivel mi(a ket gyerekük) hónapokon keresztul probalkoztunk. Ezzel azt érték el hogy teljesen eltavolodtunk egymastol, es nelkuluk szervezunk programokat ,nincs meg az a csaladias legkor. Biztos vagyok benne hogy felnőttként nem fogok ezen mégegyszer keresztulmenni a csaladommal. Ha annyira zavarna oket ez az eletmod akkor panaszkodas helyett valtoztatnanak rajta. Regen sokkal tobbet mozogtak, de miota kikoltoztunk nemetorszagba(4 eve) teljesen megvaltoztak a rossz iranyba.
2020. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
#6 én sem vagyok egy állandóan jövő-menő típus, de a család simán überel engem... 😅
2020. aug. 16. 13:36
 10/34 anonim ***** válasza:
79%
Engem annyira nem érdekel, hogy mások mit csinálnak, de az biztos, hogy mi folyamatosan mentünk, mikor gyerekek voltunk, és én most is állandóan utazok/mászkálok/színházazok, stb.
2020. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!