Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthonülős család, szerintetek...

Otthonülős család, szerintetek mennyire gáz ez?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, ciki ha a család minden tagja szeret otthon lenni, szép időben is csak néha-néha mennek valahová hétvégente? A gyerekek sem igénylik a szabadtéri programokat, inkább otthon társasoznak, játszanak stb... Ha ti is ilyen családban nőttetek fel, utólag visszagondolva rossz emlékként maradt meg így a gyerekkorotok?

2020. aug. 16. 12:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
66%

Olyan szempontból gáz szerintem, hogy a gyerekeid nem látnak világot. A párom így nőtt fel, panelban, introvertált család, minden hétvégén otthon társas vagy olvasás. A mai napig alig tud biciklizni, fára mászni egyáltalán nem és a természetet sem ismeri. Azt sem tudja megkülönböztetni, hogy melyik milyen gyümölcsfa vagy mondjuk azt sem tudja, hogy mi terem bokorban vagy fán. A szabadban található ehető gyümölcsöket meg szerintem hírből sem hallotta pl ringlószilva vagy szeder. Talicskát életében nem tolt, sátrat sem állított soha és 33 évesen sátorozott először. Nekem ezek mind megvoltak még gyerekkoromban, soha nem ültem a 4 fal között, mindig az udvaron voltam. Mondhatni sokkal életrevalóbb vagyok és az sem okozna problémát, ha eltévednék egy erdőben.

Nyilván a mai panelgyerekek mégrosszabbak lesznek, mert ők könyvet sem látnak, csak ipadet meg telefont.

Szerintem érdemes néha kimozdítanod őket, hogy felfedezzék a világot és ne legyenek olyan 'természetbeli' analfabéták, mint az én párom. Ha nem mozdultok ki sosem, akkor ők is ilyenek lesznek, akik azt sem tudják, hogy a málna az bokron nő :D

2020. aug. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
60%
Az, hohy tini gyerekek már nem akarnak menni a szüleikkel, mert unják, az más. Kicsi gyerekekkel azért illene kimozdulni, mert elég ingerszegény környezetben nő fel.
2020. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem gáznak egyáltalán nem gáz, mert ez egyéni igényeken és lehetőségeken múlik. Semmi értelme nincsen elrángatni a családot egy olyan programra, ahol nem érzik jól magukat és csak szenvedésként élik meg. Viszont értelemszerűen az sem jó, ha közben a másik nem érzi jól magát otthon.

Az én szüleim is otthonülős fajták, és én személy szerint a mai napig bánom ezt egy kicsit. Mi nem jártunk közösségbe, nem jártunk nyaralni, nem jártunk kirándulni, nem jártunk biciklizni stb., szóval a legtöbbször szimplán otthon voltunk. Sokat dolgoztak, nem is nagyon volt rám idejük és emiatt sokat voltam egyedül. Nem nagyon voltak családi programjaink, a legtöbbször magamnak kellett lefoglalnom magam. Az idősebb testvérem játszott velem néha, de korombeliek sem voltak a családban, mindig felnőttek között voltam és a szüleim azt sem szerették, ha átjöttek a barátaim. Én ezt mindig hátránynak éreztem, mert szerintem ez meglátszik a szociális képességeimen, kommunikációs képességeimen és nehezen barátkoztam, nehezen építettem kapcsolatokat stb. Úgyhogy én személy szerint nem így szeretném majd nevelni a gyerekeimet mint a szüleim.

2020. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom. Mi nekünk saját kertünk és medencénk is van. Bármikor kitudunk feküdni vagy úszni amikor akarunk. Ritkán megyünk ilyen túrázásra vagy szabadtéri programra, mert nem sok értelmét látjuk csak kimegyünk a házból és ott a kert ami eléggé nagy.
2020. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
93%

Nem leszek népszerű, de én utáltam bármerre menni. Mindig olyan idegennek éreztem magam más emberek közt (idegenek közt), hogy mit keresnek itt? Elmentünk strandra, vittem a kis könyvemet, és olvastam, és csodálatos volt elveszni a könyv világában. De aztán felnéztem a könyvből, és minden olyan unalmas volt. Vadidegen emberek visítoztak körülöttem.


Őszintén nem nagyon érdekel, hogy felismerjek bokrokat meg füveket, ha esetleg arra visz az élet, úgyis meg kell tanulnom, de nem fog. Magával a kirándulással sem lenne bajom, ha senki mással nem kéne találkozni közben, csak a családommal. Még messziről sem akarok látni embert.

2020. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
39%
Kérdezd meg a párodat, míről fogtok beszélgetni, mire akár emlékezni mikor kirepülnek a gyerekek. Az én párom is otthon ülős, de a gyerek okán rákényszerítem hogy kimozduljunk, nem is veszi észre. Bár messzire nem tudunk menni, mert képes egy kicsi városban is eltévedni.
2020. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
80%
Ha jól érzik magukat a 4 fal közt, akkor nincs azzal baj. Nem kell folyton utazni.
2020. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
20-assal értek egyet, akkor menjel te, ha neked hiányzik. Nekem a férjem abszolút nem megy semerre, meguntam több év után, és megyek a gyerekkel (4) kettesben.
2020. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
84%

"Kérdezd meg a párodat, míről fogtok beszélgetni, mire akár emlékezni mikor kirepülnek a gyerekek."


De... ezt nem értem, két ember közt nincs más téma, csak az, hogy "emlékszel, mit csináltunk?".

2020. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
65%
Néha ki kell mozdulni. Az ember csak így ismerheti meg a világot és önmagát. 34/F
2020. aug. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!