Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jogilag, erkölcsileg mi a...

Nem jogilag, erkölcsileg mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Csak röviden a tényeket írom le:5 évvel ezelőtt a férjem megcsalt és mivel nagyon szerelmesek voltak össze is szerettek volna költözni. Nekünk volt egy 4 szobás családi házunk falun a hölgynek pedig egy 2 szobás panelja tőlünk 30 km-re. Mivel a /volt/ férjem nem akart a panelba költözni így nekem a válás után felajánlották a panelt, csak menjek el a családi házból. Így lemondtam az 50 %-os tulajdonjogomról /megkapta a hölgy/ és cserébe megkaptam a panelt. Hivatalosan a nevemre lett írva.

Most 5 év után a kapcsolatuk megromlott a hölgy el szeretne költözni a /volt/ férjemtől és kéri vissza a régi lakását, neki nem kell a fél családi ház.

Naná, hogy a /volt/ férjem nem akarja eladni a házat, hogy kifizesse a volt élettársat, inkább szeretné, hogy adjam vissza a panelt és költözzek vissza hozzá.

De én nem akarom, jól érzem magam a panelben!

Hivatalosan biztos, hogy nem veheti vissza a lakást, hiszen a nevemen van, de erkölcsileg ez mennyire elfogadható?

5 évvel ezelőtt nekem kellett feladni mindent és elhagyni 25 év munkáját.

Most menjek vissza a /volt/ férjemhez?

Már nem akarok vele élni!

Mindannyian 50+ vagyunk felnőtt gyerekekkel.



2020. júl. 27. 13:34
 71/113 anonim ***** válasza:
100%
Tojni rá. Megcsalt, kb kikenyszeritette hogy koltozz, bekoltoztette a kozos otthonotokba a szeretőt és most hogy már nem jó az a pina, jó lennél újra te. Na tudod ki. Gyerekeid meg... Rosszabbak mint exed
2020. júl. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/113 anonim ***** válasza:
98%

Ha azért mennél vissza, mert abban a házban tervezted kergetni az unokát és odamérni őt a gyereked magasságához, amit az ajtófélfára rajzoltatok vagy hasonló szentimentális dolgok, akkor csak ezért ne tedd.

A volt férjednek roppant kényelmes és ingyenes házvezetőnő lennél. A gyerekeid nem látják be, hogy ti már sosem lesztek ugyanolyan boldog család, az a hajó elment. A volt férjed megalázott, kidobott és a rüfkéje lakásába kényszerített. Te ezután még jobban megaláznád magad azzal, ha engedsz a zsarolásnak és visszamész. Eddig erős voltál, új életet kezdtél, beilleszkedtél. A panel egyedül kényelmes, jól érzed magad, akkor mi a francért kéne újra egy faxkalappal együttélned? A gyerekeid álomképének nincs alapja, a volt férjed elvárásának nincs erkölcsi alapja, a rüfke elvárásának nincs erkölcsi és jogi alapja.

Innentől mindenki kapja be és maradj nyugton a saját béke szigeteden, tőlük függetlenül élve az életed.

2020. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/113 anonim ***** válasza:
98%
Ha 50-60 idegen ember egyöntetűen úgy látja, hogy ne menj vissza a volt férjedhez, ne add fel a függetlenségedet, sőt, a kérésüknek semmilyen erkölcsi alapja nincs, ellenkezőleg, pofátlanság a részükről, ráadásul te is így érzed, csak elbizonytalanodtál, mert érzelmileg zsarolnak, akkor most itt az idő, hogy erőt vegyél magadon és kiállj magadért! Akármennyire is mondják a férjed és a gyerekeid, hogy megváltozott, nem igaz! Az emberek alaptermészete soha nem változik meg! Most is csak rángatni akarnak a saját elképzeléseik szerint. Légyszíves, ne engedd, egy emberként izgulunk, hogy legyen erőd a sarkadra állni! Remélem, tudtunk erőt és érveket adni neked! Majd írd meg, mi volt!
2020. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/113 anonim ***** válasza:
61%
Ez a kérdés vagy egy válaszgeneráló kamu gumicsont, amire mindenki ugrik, vagy a kérdező menthetetlen. Akármelyil is, minden le lett már írva ami kellett. Több nem is kell. Pont.
2020. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/113 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem a lepontozást. Azért mert megkérdőjeleztem a kérdés igazságtartalmát? Most komolyan, szerintetek létezik ilyen balek?

Vagy ha igaz, akkor meg olvassátok a válaszait, amikből kiderül hogy tényleg menthetetlen. Vissza fog menni cselédnek mert a kisunokája meg ez meg az, blabla.

2020. júl. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/113 anonim ***** válasza:
100%

""Anyagilag én jöttem ki jobban a cserével.


Most ezt is szememre vetik"



Meg azzal is te "jöttél ki jobban", hogy szétverték a házasságodat?!


Amúgy a gyerekeidnek SEMMI KÖZÜK A MAGÁNÉLETEDHEZ!

Hogy jönnek ahhoz, hogy beleavatkoznak, és vissza akarnak toloncolni

a tróger apjukhoz?!


NEM TŰRNÉM, HOGY EGYÁLTALÁN SZÓBA MERJÉK HOZNI.

Vegyék meg ők a nőtől a házrészt és legyenek az apjukkal

együtt tulajdonostársak ők.

2020. júl. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/113 anonim ***** válasza:
100%

75-ös.


Sajnos létezik!

Még ennél balekebb is létezik.

90 előtt volt.

Egy elvált nő 2 szobás tanácsi lakásban lakott.

Megismerkedett egy mérnökkel, aki még az anyjánál lakott,

vidéken. Hívta, hogy a pasas költözzön hozzá. Bejelentette

a lakásába. Az akkor jogilag azt jelentette, hogy önkényesen

nem rakhatta ki. Össze is házasodtak. Aztán megromlott

a kapcsolat. A pasas addig "fúrta-faragta, csűrte" míg a nőt kitúrta

a lakásból, és kénytelen volt albérletbe költözni.

Slusz poén, hogy a pasasnak még vidékről volt egy régi szeretője,

akivel felmelegítette a kapcsolatát, aztán szépen összeköltözött vele.


Aztán olyan is volt, hogy a házaspár közösen vett lakást.

A házasságuk megromlott. A pasas összeköltözött egy nővel.

A felesége ott maradt a közös lányukkal. Némi gyerektartást

kapott, de a rezsit és a hitelt ő fizette. A pasas, mondván ő többet nem tud fizetni, nem is akar. A hitel bedőlt, a lakást vitte a bank.

A feleség ment albérletbe a gyerekkel, de végül már azt is alig tudta fizetni. Infarktust kapott és meghalt.


Millió ilyen ügy van.

És millió gyenge jellemű, balek, akit a volt férj tönkretesz,

mert képtelen a sarkára állni és az asztalra csapni.


A nők 99,999%-ának, ha egyáltalán szóba meri hozni a volt

férje, hogy működjön közre az életének a megoldásában, és

áldozza fel a függetlenségét és a vagyonát, az otthonát,

első körben felajánlja az exnek, hogy szívesen hívja a mentőt,

hogy vigye az elmeosztályra.

Vagy elküldi melegebb éghajlatra.

Hogy a gyerekek is fel akarják áldozni az anyjukat a papa durvázása

után, s még őt zsarolják erkölcsi alapon, az már az abszurd tartománya.

De nem életszerűtlen. Ismerek tahó kölköket, akik bármilyen áldozatot elvárnak, sőt, követelnek, hogy a "vagyon egyben maradjon", hogy a jussuk megmaradjon.

Hányás.

2020. júl. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/113 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szep ez a mondat "a gyerekek megigertek,hogy feken tartjak az apjukat".Ezt megis hogy kene elkepzelni?Es ha megse sikerul "feken tartani" akkor mi lesz?
2020. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/113 anonim ***** válasza:
100%
Ja,igen 😨 otthagyom a saját tulajdonú nyugalmas lakásom az exférjem exrüfkéjének, azért hogy újra a szemétláda exférjem szolgáljam, akit meg kell néha fékezni. Pompás kilátások. Aki ezen egy pillanatig is elgondolkozik az bizisten nem normális...
2020. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/113 lizzi77 ***** válasza:
100%
Én rövidre zárnám igen egyszerűen: ügyvéddel íratott levéllel felszólítanám őket, hogy hagyjanak fel a zaklatásoddal, (persze dokumentálnám az sms-eket, felvenném a telefonbeszélgetéseket, stb), különben távoltartási végzést kérsz+per zaklatásért. gerinctelenebb fajtának ennyi is bőven elég.
2020. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!