Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ridegek a jogász férfiak?

Ridegek a jogász férfiak?

Figyelt kérdés

Milyen társ, családapa és férj válik belőlük?

Saját jó vagy rossz tapasztalata van esetleg valakinek?


2010. aug. 3. 16:16
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
85%
Akkor én v.mivel összekevertem! De mivel????
2010. aug. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
69%

Amikor végzel az egyetemen, jogász szakon, akkor használhatod a neved előtt a dr.-t, ezt kis betűvel kell kezdeni.

Ha további post graduális képzésben veszel részt, az ad jogosultságot arra, hogy a Dr-t nagy betűvel írd.:)

2010. aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
78%
Semmilyen nyilvántartásban nincs különbség a nagy vagy kis betű közt a neveknél, olyannal írod amilyennel akarod. Az "átkosban" volt megkülönböztetve - az akadémiákon végzettek miatt-, de annak már 20 éve vége.
2010. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
A doktori cím meg a doktori fokozat nem ugyanaz. A jogászok doktori címet kapnak 5 év után. Ha ennél továbbmennek, akkor lehet doktori fokozatot szerezni, társadalomtudományokban ez a PHD, jogban nem tudom mi. Azt viszont én sem tudom, milyen betűvel kell írni őket.
2010. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
A joghallgató lány vagyok, már korábban írtam ide. Szerintem is lehet összefüggés a pályaválasztás és a jellem között, viszont én ezt nem abban látom, hogy átlakul a gondolkodásmódjuk, inkább abban, hogy miért választ valaki egy adott pályát (plusz jelen esetben miket gondol magáról az illető, ha bejut az ország egyik legpatinásabb egyetemének jogi karára). Én pl azért mentem jogra, mert csak ez volt olyan humán jellegű szak, amiben azért biztos lehetőséget látok, nem mint egy szabadbölcsész, ennyi... Viszont nagyon sok társam (általában akiknek a szülei is jogászok) ennél sokkal nagyobb ambíciókkal jönnek ide, aztán amikor felveszik őket, majd átcsusszannak egy vizsgán, amin az évfolyam 2/3-a bukik, felpuffad az egójuk, és azt gondolják ők csinálták a spanyol viaszt (mellesleg aki kevésbé jól szerepel /nálad/ az is bemagyarázza, hogy milyen szemét volt a tanár, hogy nem engedte át a 0 tudásával). Az említett randin is az esett nagyon rosszul, hogy a srác elkönyvelte hogy én egy hülye kis vidéki gólya vagyok, aki csak szexre jó... engem meg irritál az ilyen viselkedés, és inkább járok egy munkással aki tényleg megbecsül. De, hangsúlyozom, hogy ettől függetlenül nagyon sok jófej évfolyamtársam is van, szóval nem minden jogász ilyen, csak én személy szerint nagyon sok emberben látom azt, hogy kicsit többet képzel magáról mint ami.
2010. aug. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
2010. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
PhD a jogban is. DSc, CM HAS, OM HAS a további lehetőség. Aki nem érti guglizzon.
2011. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!