Mennyire szokás még ez a fajta névfelvétel?
Utolsó, azért kell Molnárnénak szólítani, mert te idegen vagy neki, nem keresztneves viszonyban. Aki így veszi fel s nevet, gondolom, ez számít neki (pont ezért veszi fel régiesen. Nem vagy a haverja, nincs keresztnevezés. Ha majd közelebbi lesz esetleg a kapcsolat, elmondja, hogy hívják.
A 31esnek, meg akik külfölddel jöttek.
Speciel Angliában is volt olyen forma, hogy Mrs John Smith, ez pont ugyanaz, mint a Kovács Jánosné forma, csak az derül ki, hogy mi a férje neve.
Nem tudom, mikor szűnt ez meg, de volt ilyen forma.
Nekem nem hat udvariasan ha a vezetéknevén hívok valakit. Szabó kérem írja alá, vagy Mária kérem írja alá. A fülemnek a második udvariasabb, az első olyan lekezelő, tanárok hívták vezetéknéven általánosban a rosszalkodó diákokat. Mondjuk én fiatal vagyok, életemben senki nem szólított a vezetéknevemen hivatalosan sem. Vagy egész néven, vagy keresztnéven.
Ez meg, hogy majd ha közeli viszonyban vagyunk elárulja a nevét, ami már nem is a neve, elég vicces. Persze majd még puncsolok, hogy megossza ezt a nagy titkot. Szerintem így picit magát távolítja el az ember a társadalomtól, mert megkérdezni senki nem meri, meg annyira nem is érdekel senkit, hogy most Mária vagy Piroska, úgyhogy inkább nem szólítják meg a nevén.
De nem úgy szólítanád, hogy Szabó írja alá a nevét, hanem, hogy Szabó ÚR írja alá a nevét.
Nem ugyanaz.
Ahogy angolul is Mr és Mrs Smith lenne, nem pedig csak simán Smith.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!